budownictwo/nieruchomości

Bene prezentuje biurową rewolucję 2018 roku: Centrum Badawczo-Rozwojowe CCC w Polkowicach

04.07.2019 | BENE

Bez wątpienia biurowa rewolucja 2018 roku miała miejsce w Polkowicach. Tam właśnie powstała jedna z najbardziej spektakularnych inwestycji technologiczno-workplace’owych w Polsce – Centrum Badawczo-Rozwojowe CCC.

Polski gigant obuwniczy CCC, właściciel ponad 1200 sklepów w Europie, w tym sklepu e-obuwie.pl, już w 2016 roku zaczął snuć plany zmiany dotychczasowej centrali, magazynu i fabryki firmy w nowoczesne biuro i park technologiczny. Dwa lata później Centrum Badawczo-Rozwojowe zaprojektowane przez biuro architektoniczne Łącki Krzywoszański Architekci z Zielonej Góry oficjalnie otworzyło swoje nowoczesne wnętrza. To właśnie tam powstają teraz pomysły dotyczące nowych produktów CCC, ich rozwoju i sprzedaży. Nowy projekt stworzony został w oparciu  o dotychczasową halę w Polkowicach, która przeszła modernizację – została wzmocniona, ocieplona, zyskała systemy zapewniające komfort i bezpieczeństwo oraz efektowną antresolę. Wnętrze zostało całkowicie odnowione, wprowadzono nowy podział funkcjonalny i rozwiązania zapewniające komunikację pomiędzy poszczególnymi częściami kompleksu. Dzięki tym zabiegom w miejscu dawnej siedziby firmy powstała przestrzeń płynnie łącząca funkcje biurowe i sprzedażowe oraz zapewniająca doskonałe warunki do pracy nad nowymi produktami firmy – podsumowuje projekt Andrzej Łącki, Prezes Łącki Krzywoszański Architekci.

Głównym inicjatorem projektu był Prezes Dariusz Miłek, który od początku miał jasną wizję Centrum Badawczo-Rozwojowego – stworzenie przestrzeni, w której będzie biło serce produktu, a pracownicy będą pracowali nad jego powstaniem, rozwojem i sprzedażą. Przy współpracy z architektami i dostawcami rozwiązań aranżacji wnętrz została ona przeniesiona na papier i uzupełniona o część rozwiązań infrastrukturalnych. Innowacyjny projekt stworzony w oparciu o istniejącą halę magazynowo-produkcyjną CCC przyciągnął najlepsze firmy związane z aranżacją biur, przestrzeni roboczych i reprezentacyjnych. Swój udział miała w nim także firma Bene, wyposażając nowe biuro w meble i nowoczesne systemy szkleń.

Modernizacja na miarę lidera

Centrum Badawczo-Rozwojowe CCC podzielone jest na trzy strefy - dział zakupów, dział sprzedaży i dział badań produktu, uzupełnione trzema sklepami wzorcowymi oraz nowoczesną częścią biurową. Powierzchnia Centrum to około 3500 mkw, dodatkowe 2000 mkw. to przestrzeń biura. Wnętrza powstały z przekształcenia dawnej hali przemysłowej, pełniącej funkcje magazynowo-produkcyjne. Jej industrialny charakter to doskonałe tło dla efektownych produktów firmy, dlatego zostało ono podkreślone nowoczesnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi takimi jak szkło barwione w masie, dębowy fornir i siatki aluminiowe ciętociągnione. Aby zwiększyć walory użytkowe przestrzeni, we wnętrzu pojawiły się wolnostojące boksy.

Nowoczesne, kompleksowe i komfortowo wyposażone to przymiotniki, które najlepiej opisują nową inwestycję CCC w Polkowicach. Ostateczny efekt zasłużył na budowlanego Oscara m.in. za modernizację i umocnienie konstrukcji hali, w której do tej pory powstawały nowe produkty CCC, multifunkcyjność nowej przestrzeni oraz wyraźny podział wszystkich części kompleksu. Firma bardzo dynamicznie się rozwija, więc projekt i zastosowane rozwiązania musiały być nie tylko efektowne, ale też elastyczne, żeby nadążały za potrzebami CCC. W przypadki inwestycji w Polkowicach architekci sięgnęli po zagraniczne wzorce, wykorzystali także obecne trendy w aranżacji wnętrz. Zachwycają niestandardowe rozwiązania takie jak antresola stanowiąca dodatkową przestrzeń użytkową czy kompleksowe zaplecze Wzorcowni ze studiem fotograficznym służące do testowania, dokumentowania i ekspozycji produktów. Wnętrza podzielono szklanymi ścianami firmy Bene o podwyższonych parametrach akustycznych.

Biuro do zadań specjalnych

Część biurową na co dzień użytkuje około 200 osób. Powstały w niej nowoczesne pokoje Zarządu, funkcjonalna część robocza, zaplecze socjalne, dwie sale konferencyjne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny oraz przestrzeń reprezentacyjna z recepcją i wielkogabarytowymi ekranami LED. Podczas realizacji projektu zadbano o najdrobniejsze szczegóły – budynek wyposażony jest w najwyższej jakości instalacje wentylacyjne oraz panele solarne, wnętrza urządzono komfortowo i nowocześnie, z zachowaniem ich unikalnego charakteru. Było to możliwe dzięki precyzyjnej selekcji partnerów projektu, wśród których znalazł się m.in. producent paneli ściennych Revers, eksperci zajmujący się oświetleniem biur – Zumtobel i Erco oraz producent systemów zarządzania budynkami Delta Controls. Nowoczesne systemy szklanych ścian oraz meble biurowe dostarczyła firma Bene.

W całym projekcie dominują kolory szary i biały, uzupełnione drewnem, przestrzeń oświetlona jest naturalnym światłem. Takie połączenie nadaje wnętrzom naturalny i lekki wygląd. Obok przestrzeni typu open space oraz sal do spotkań pracownicy mogą korzystać także z zaplecza socjalnego  z kawiarnią. W pomieszczeniach biurowych pojawiły się nowoczesne i funkcjonalne biurka Bene T-Workstation i krzesła marki Wilkhahn, w częściach wspólnych meble Bene z serii PARCS m.in. sofy i fotele zapewniające izolację akustyczną podczas rozmowy przez telefon. Sale konferencyjne zostały wyposażone w eleganckie stoły i krzesła Filo o wymiarach i wyposażeniu dostosowanym do potrzeb CCC. W przestrzeniach przeznaczonych na spotkania pojawiły się meble z serii Timba. Całość tworzy spójne i funkcjonalne wnętrze, w którym na pracowników czekają różne strefy przygotowane zarówno do pracy indywidualnej, spotkań z klientami jak i burz mózgów.

Projekt Centrum Badawczo-Rozwojowego to dla nas kolejna okazja do współpracy z firmą CCC.  W 2016 roku mieliśmy przyjemność dostarczać rozwiązania biurowe i meble do warszawskiego biura firmy w budynku Metropolitan. Jednak rozmach i złożoność inwestycji w Polkowicach sprawia, że ciężko ją porównać z innymi projektami – podsumowuje Katarzyna Jasińska, Dyrektor Zarządzająca Bene. Największym wyzwaniem było wpisanie się w klimat inwestycji i zaaranżowanie funkcjonalnej powierzchni biurowej przy zachowaniu industrialnego charakteru wnętrz. Musieliśmy także w naturalny sposób połączyć przestrzeń biurową ze Wzorcownią, stworzyć komfortowe warunki do pracy indywidualnej pracownikom użytkującym przestrzeń typu open space i przygotować różnorodne zaplecze do spotkań czy wideokonferencji. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie  i szeroką ofertę mebli Bene, uzupełnioną produktami innych renomowanych producentów osiągnęliśmy efekt, który w pełni zadowolił klienta.

 

Zapraszamy także do obejrzenia materiałów jednego z parterów projektu, firmy Projekt Multimedia Sp. z o.o- pod tym linkiem. Za projekt i wykonanie systemu audiowizualnego w CCC SA firma Projekt Multimedia Sp. z o.o. została nominowana do międzynarodowej nagrody InAVation Award 2019. 

kontakt dla mediów
Public Relations, BENE
Dominika Socha

d.socha@addmorecom.pl

informacje o firmie

O Bene

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 226 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.

załączniki

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości