wydarzenia budownictwo/nieruchomości

VI edycja Tygodnia Bezpieczeństwa na budowach Budimeksu

18.06.2019 | Budimex SA

>> Budimex SA zaangażował do tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa ponad 5000 pracowników własnych i podwykonawców
>> Firma włączyła w organizację wydarzeń 99 instytucji i partnerów
>> W ramach TB odbyło się ok. 214 aktywności i pokazów

Spotkania, pokazy pierwszej pomocy oraz akcji ratowniczych, zwiedzanie placów budowy – jak co roku Budimex SA aktywnie zaangażował się w inicjatywę Tygodnia Bezpieczeństwa promującego ideę bezpieczeństwa na budowach. W ponad 214 różnorodnych wydarzeniach organizowanych przez firmę udział wzięło ponad 5100 pracowników.

Pomysłodawcą akcji jest Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, które powstało jako oddolna inicjatywa kilku generalnych wykonawców. Wszystkich połączył jeden cel – zminimalizowanie, a finalnie całkowite wyeliminowanie wypadków na placach budów. – Majowy Tydzień Bezpieczeństwa to zawsze szczególne wydarzenie dla firm z branży oraz ich pracowników. Spotykamy się na placach naszych inwestycji, by wspólnie rozmawiać o działaniach, dzięki którym możemy uniknąć wypadków. To także czas, w którym uświadamiamy wszystkim, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas pracy spoczywa na każdym z osobna w takim samym stopniu – mówi Dariusz Blocher, prezes Budimex SA.

Hasło 2019 –„Nie idź na skróty. Nigdy!”

Tegoroczna edycja Tygodnia Bezpieczeństwa przebiegała pod hasłem nawołującym do sumiennego przestrzegania zasad BHP i działania zawsze zgodnie z wypracowanymi standardami. – Żadna oszczędność czasu nie jest warta ryzykowania swoim życiem i zdrowiem. To właśnie chcieliśmy przekazać w tegorocznej odsłonie wydarzenia. Do działań i aktywności na budowach zaangażowaliśmy jako Budimex aż 457 z firm podwykonawczych, a w organizację włączyliśmy 99 partnerów i instytucji. Była to m.in. Policja, Straż Pożarna, uczelnie techniczne, służby ratownictwa medycznego czy Państwowa Inspekcja Pracy. Każda z osób biorących udział w akcji to potencjalne, uratowane życie – tłumaczy Urszula Gawrysiak, dyrektor biura Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Środowiska w Budimex SA.

Spotkanie, warsztaty, pokazy – co działo się na budowach

Budimex w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa przygotował dla pracowników szereg spotkań i warsztatów z ekspertami BHP, podczas których mieli oni szansę nauczyć się m.in. pierwszej pomocy, czy zaktualizować swoją wiedzę o bezpieczeństwie. Z kolei osoby zainteresowane pracą służb ratowniczych mogły z bliska przyjrzeć się specjalnie zorganizowanym pokazom. – Budimex nigdy nie zapomina o najmłodszych, dlatego do obchodzenia Tygodnia Bezpieczeństwa zaprosiliśmy także lokalne szkoły i przedszkola. Dzieci w wielu miejscowościach miały okazję odwiedzić place budów i dowiedzieć się, jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo – mówi Urszula Gawrysiak.

Teren budowy jest bardzo wymagającym miejscem pracy. Niekiedy wystarczy chwila, by popełnić poważny błąd, za który przychodzi zapłacić zdrowiem lub życiem. Ważne, by BHP nie pozostawało jedynie teorią, lecz powszechnie i stale stosowaną praktyką. – Na budowach prowadzonych przez Budimex szczególną uwagę przykłada się do odzieży ochronnej, do przestrzegania zasad BHP i nadzorowania prac pod tym kątem. Chcemy osiągnąć zerowy wynik w kwestii wypadków, a coroczny udział w Tygodniu Bezpieczeństwa przybliża nas do tego celu – mówi Dariusz Blocher.

kontakt dla mediów
Michał Wrzosek
Rzecznik Prasowy, Budimex SA
Michał Wrzosek

michal.wrzosek@budimex.pl

tel: (+48) 22 623 61 12

informacje o firmie

***

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 51 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości i Mostostal Kraków. Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia