wydarzenia technologie transport

O tym co już teraz i co już jutro

13.06.2019 | FM Logistic

FM Logistic Central Europe, międzynarodowy operator logistyczny, lider w dziedzinie magazynowania, transportu, copackingu i comanufacturingu, organizatorem 3. edycji „Open Minds Debeate” -konferencji poświęconej trendom i wyzwaniom kluczowym dla przyszłości. Tegoroczna debata dotyczyła nowoczesnych technologii i ich bezpośredniego wpływu na ludzi, społeczeństwa i firmy. W Centrum Nauki Kopernik, 6 czerwca spotkało się ponad 120 menedżerów, by wysłuchać ekspertów i zainspirować dyskusję o  sztucznej inteligencji i jej wpływu na ekonomię, Internecie Rzeczy, Big Data, Przemyśle 4.0,  ekologicznych systemach energetycznych, czy też trendach na rynku pracy.

-„Tegoroczna edycja Open Minds Debate była pełna emocji i dyskusji. Każdego roku dołączają
do nas kolejni uczestnicy. Wszyscy
potrzebujemy wnikliwego wglądu w potrzeby współczesnego świata i rozwijające się technologie. Chcemy też, aby ta wiedza pochodziła  z kompetentnych źródeł. W trakcie spotkania rodzi się wiele pytań, ale też idei.” – powiedział Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający FM Logistic na Europę Centralną.

 „Open Minds Debate” w nazwie zawiera obietnicę poszerzania horyzontów. Dlatego podczas konferencji poruszane są różnorodne tematy, które zasadniczo wykraczają poza obszar transportu, spedycji i logistyki. Prelegenci to wybitni specjaliści – praktycy i pasjonaci jednocześnie, dzięki czemu są doskonale przyjmowani przez uczestników konferencji. Atmosfera „Open Minds Debate” to rodzaj twórczego fermentu, który pozwala skonfrontować się z wyzwaniami przyszłości i zdobyć wiedzę niezbędną do poruszania się w tematach, które jutro staną się kluczowe. Celem „Open Minds Debate” jest wyjście poza biznes tu i teraz.

„Podczas >>Open Minds Debate”<< praktycy mówią do praktyków. Rozumiemy się i jednocześnie przestajemy myśleć wyłącznie o biznesie, a zaczynamy myśleć o naszym miejscu w świecie i w Polsce” – mówi Bogusław Czernicki, Customer Engagement Manager dla Europy Wschodniej i Południowej Colgate Palmolive (Poland) Sp. z o. o.

„Open Minds Debate” to wyjątkowe spotkanie dla środowiska branży TLS, ponieważ pozwala wyjść poza codzienne ramy, odnieść się do kwestii globalnych i społecznych, które kształtują rzeczywistość, ale są pomijane na co dzień. 

W tegorocznej edycji poruszano zagadnienia z trzech obszarów: „Dynamicznych technologii”, „Systemów Energetycznych w nawiązaniu do ekologistyki”, „Rynku pracy. Dziś i jutro”. W ramach każdego z nich wystąpiło dwóch ekspertów oraz odbywały się panele tematyczne i sesje pytań i odpowiedzi.

„Dynamiczne technologie”

Sztuczna inteligencja funkcjonuje w biznesie: technologicznym, informatycznym, transportowym, wspomagając działania marketingowe i decyzje finansowe. Coraz częściej wykorzystywana jest w serwisie klienckim i procesach rekrutacyjnych. Ważnym aspektem jest tu etyka oraz korelacja rozwoju technologii i świadomości jej przeciętnego użytkownika.

Zagadnienia dotyczące sztucznej inteligencji i perspektywy jej rozwoju omawiała dr Aleksandra Przegalińska Doktor filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW. Artur Sadzik Współpracownik Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, członek zespołu inicjatywnego Platforma Przemysłu Przyszłości mówił między innymi o wpływie Internetu Rzeczy na rozwój logistyki; strategia dla branży transportu i usług kurierskich.

„System Energetyczny w nawiązaniu do ekologistyki”

Grzegorz Bendysek, Profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego przedstawił skuteczne i odmienne od oficjalnych strategie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Według profesora proponowany od lat model rozwoju polskiej elektroenergetyki wymaga naprawy – innowacyjna elektroenergetyka powinna być stymulatorem rozwoju nowoczesnej gospodarki. Uczestnicy nagrodzili jego wystąpienie gromkimi brawami. Artur Jadeszko, Prezes zarządu ATC Cargo SA, poruszył kontrowersyjny temat społecznych kosztów ekologicznego stylu życia.

„Rynek pracy. Dziś i jutro”.

O projektowaniu ludzi, zmianach łańcuchów genetycznych, uodparnianiu na poszczególne choroby opowiadała Profesor Ewa Bartnik z Instytutu Genetyki i Biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego. Takie eksperymenty są już prowadzone, ale pozostawiają wiele niejasności medycznych, prawnych  i moralnych. Ostatnią prelekcję na temat relokacji pracowników przeprowadził Marcin Wiatrów Naczelnik Wydziału Polityki Migracji Zarobkowych w Departamencie Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- „Ci, którzy słuchają i się uczą będą wiedzieli jak pokierować swoim życiem i biznesem. Zapraszamy na >>Open Minds Debate<< w roku 2020”- podsumowuje Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający FM Logistic na Europę Centralną.

Konferencję prowadził Radosław Brzózka, dziennikarz popularnonaukowy, autor telewizyjnego programu „Jak to działa?” (TVP, Discovery Channel). Na co dzień zafascynowany możliwościami ludzkiego umysłu i wszystkim tym, co jest związane ze światem nauki. Sympatyk, promotor nowych technologii we współczesnym świecie.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia pod adresem http://2019openminds.pl/

kontakt dla mediów
Marketing & Communication Manager CE, FM Logistic
Agnieszka Walawender

awalawender@fmlogistic.com

tel: 00 48 46 85 70 437

informacje o firmie

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych. Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie).

FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia.

FM Logistic jest obecne w 13 krajach na 3 kontynentach, i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia ponad 23 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Dysponuje3 491 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych.Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców).

We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt  CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie  dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie.

więcej z kategorii wydarzenia