wydarzenia praca rodzina energetyka

Rodzinna MegaMoc w TAURONIE

TAURON od kilku lat sukcesywnie wdraża koncepcję work-life balance, która zakłada równowagę miedzy pracą, a życiem prywatnym. Od trzech lat w firmie funkcjonuje program „Mama pracuje”, a w związku z Międzynarodowym Dniem Rodziny, który przypada 15 maja, Grupa TAURON przedłużyła święto rodziny o cały tydzień.

Dla pracowników w intranecie została przygotowana specjalna Strefa rodzica, w której można znaleźć informacje o aktywnościach związanych z tygodniem rodziny. A jest z czego wybierać.

Będzie można skorzystać z wykładu Uniwersytetu Otwartego Grupy TAURON „Jak wzmacniać poczucie wartości u dzieci i być wystarczająco dobrym rodzicem?” W trakcie wykładu Magdaleny Sękowskiej będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania: Czy istnieje „idealny rodzic", jakie są podstawowe dylematy rodzicielstwa oraz w jaki sposób zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa, akceptacji oraz bycia kochanym? Aby jak największa liczba pracowników Grupy TAURON mogła wziąć udział w wykładzie, spółka uruchomiła transmisję „na żywo” w aż 34 lokalizacjach.

Ponadto pracownicy będą mogli skorzystać z konkursów dla całych rodzin, a na specjalnej platformie wymieniać się ciekawymi miejscami, w których można spędzić czas z dziećmi. Jest też przewidziana niespodzianka dla rodziców, oczekujących narodzin swojego dziecka.

Aby umożliwić pracownikom spędzenie dodatkowych godzin z bliskimi, jak co roku w TAURONIE obowiązują dwie godziny dla rodziny. Oznacza to, że 15 maja we wszystkich spółkach Grupy dzień pracy zostanie skrócony o dwie godziny.

To nie jedyne działania prorodzinne prowadzone w TAURONIE. Od trzech lat funkcjonuje program „Mama pracuje” skierowany do obecnych oraz przyszłych mam zatrudnionych w firmie. Kobiety, które przystąpiły do programu mogą m.in. pracować w domu lub skorzystać z indywidualnego rozkładu godzin pracy. Dotychczas z programu skorzystało już 80 osób.

Kobiety przystępujące do programu mają możliwość podjęcia obowiązków służbowych poza miejscem zatrudnienia w ramach telepracy, czy też skorzystania z indywidualnego rozkładu czasu pracy w zależności od charakteru zadań realizowanych na danym stanowisku.

TAURON przewidział także udogodnienia dla przyszłych mam. Kobiety w ciąży mogą skorzystać z indywidualnego rozkładu czasu pracy czy telepracy, a dodatkowo na okres ciąży obniżyć czas pracy o dwie godziny dziennie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokości wynagrodzenia.

Celem programu „Mama pracuje” jest zwiększenie komfortu pracy przyszłych i obecnych mam. Program ma zwiększyć liczbę kobiet wracających do pracy po urodzeniu dziecka, pozwalając na bardziej elastyczne dostosowanie czasu pracy do ich potrzeb.

Spółki Grupy TAURON wspierały także pracujących rodziców w trudnej sytuacji podczas strajku nauczycieli. Część z nich umożliwiła swoim pracownikom przyjście do pracy z dziećmi, organizując im pokoje zabaw wraz z opieką w godzinach pracy rodziców

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy, TAURON Polska Energia SA
Łukasz Zimnoch

lukasz.zimnoch@tauron.pl

informacje o firmie

***

TAURON Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index.

 

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia