budownictwo/nieruchomości

Niech się mury pną do góry! II etap osiedla ART MODERN już z kamieniem węgielnym

Oscar Wilde powiedział, że wszelka sztuka jest zarazem powierzchnią i symbolem. Z kolei dobrze mieszkać to też sztuka, o czym przekonują zarządzający projektem deweloperskim ART MODERN w Łodzi. Realizację drugiego etapu inwestycji symbolicznie uczciło uroczyste wkopanie kamienia węgielnego z udziałem przyszłych mieszkańców, architektów, wykonawców i władz miasta.

Kolejny, 6-piętrowy budynek oznaczony symbolem AII, zostanie „doklejony” do istniejącej zabudowy, uzupełniając kameralną przestrzeń o nową klatkę schodową oraz 73 w pełni rozkładowe mieszkania. W ofercie znalazły się zarówno funkcjonalne kawalerki od 26 mkw., jak też lokale pięciopokojowe, powyżej 95 mkw. Interesującą propozycję dla najbardziej wymagających stanowią apartamenty dwupoziomowe, a także lokale z dwoma tarasami.

Jak podkreśla Anna Osińska, Sales and Marketing Manager w OPG Property Professionals, firmie zarządzającej projektem, oferta II etapu powstała z myślą o swobodnym dostosowaniu do zmieniających się w czasie potrzeb. – Mieliśmy na uwadze zarówno osoby o dynamicznej sytuacji życiowej, jak i rodziny z małymi dziećmi oraz osoby starsze – wyjaśnia. – Wiele mieszkań niemal całkowicie pozbawiliśmy ścian konstrukcyjnych, a część z nich zakłada kilka opcji aranżacji do wyboru na etapie przedsprzedaży. Każdy może więc uczynić z mieszkania swoje małe dzieło sztuki – dodaje.

Łódź. Sztuka. Mieszkania.

Koncepcja osiedla ART MODERN od samego początku kładzie nacisk na sztukę i funkcjonalną architekturę. Nawiązując do najlepszych praktyk modernizmu, nowy budynek zostanie w całości pozbawiony barier architektonicznych. – Stawiamy na pełną dostępność – podkreśla Marcin Ziółkowski z pracowni Staszewscy Ziółkowski Architekci. – Z wejść znajdujących się na poziomie terenu mieszkańcy dostaną się na piętra za pomocą przestronnej windy, a podejścia instalacji w łazienkach umożliwią wykonanie pryszniców bezbrodzikowych oraz umywalek przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych – wyjaśnia.

Michał Styś, prezes zarządu OPG Property Professionals podkreśla, iż dużym atutem inwestycji jest klimat miejsca. – Znajdujemy się w miejscu przesiąkniętym fabrykancką historią miasta. Pamiątką zachowaną po tamtych czasach jest urokliwy park kasztanowców oraz budynek starej elektrowni parowej, gdzie w dalszej fazie inwestycji stworzymy stylowe lofty – wyjaśnia. – Poprzez kształt kubatury oraz plan całego osiedla nawiązujemy zaś do architektury międzywojnia. Paletę barw we wnętrzach i na elewacjach „pożyczamy” od Pieta Mondriana, dekoracje klatek – z łódzkiej sztuki muralu – dodaje.

Materiał na dzieło sztuki

Każde dzieło sztuki wymaga odpowiedniego tworzywa, a osiedle mieszkaniowe – odpowiedniej jakości materiałów i rozwiązań budowlanych. Mieszkańcy budynku AII będą mogli zaparkować swoje samochody wygodnie w podziemnym garażu. Aby zapobiec przesiąkaniu wody i wilgoci w tej części, wykorzystana zostanie tzw. technologia białej wanny, czyli specjalna mieszanka betonowa, którą zastosowano m.in. w stawie przed Pomnikiem Lincolna w Waszyngtonie.

Jak podkreśla Generalny Wykonawca, na komfort użytkowników składa się również odpowiednia temperatura wewnątrz budynku, zarówno zimą, jak i latem. – Zadba o to m.in. bezspoinowy system ociepleń ścian zewnętrznych Neopor oraz nośny łącznik termoizolacyjny Isokorb, dzięki któremu dokonamy termicznego oddzielenia konstrukcji balkonów od pomieszczeń ogrzewanych – wymienia Grzegorz Czekaj, prezes firmy odpowiedzialnej za realizację prac.

Wizja, która broni się na konkurencyjnym rynku

Drugi etap inwestycji ART MODERN ma być gotowy do końca II kwartału 2020. Docelowo w ramach kompleksu ma powstać ok. 400 mieszkań, a także 12 nowoczesnych loftów, zaadaptowanych w murach zabytkowej elektrowni zasilającej nieistniejące już zakłady przędzalniane. W południowo-zachodniej części osiedla wybudowany zostanie również parking wielopoziomowy, a istniejący starodrzew kasztanowców uzupełnią dalsze nasadzenia roślin sezonowych i zimozielonych.

Koordynując wszystkie etapy projektu inwestycyjnego, OPG Property Professionals tworzy wartość dla osób o zróżnicowanych potrzebach i stylach życia. – Dzisiejsza uroczystość potwierdza, że nasza wizja znajduje zwolenników i broni się sama, co w obliczu rosnącej konkurencji na rynku pierwotnym cieszy podwójnie – zaznacza Michał Styś. Przedstawiciele biura sprzedaży podkreślają z kolei, iż z zakupem mieszkania na osiedlu ART MODERN nie warto specjalnie zwlekać. – Spośród mieszkań oferowanych w ramach II etapu połowa znalazła już swoich właścicieli – podsumowuje Anna Osińska.

Więcej informacji na temat inwestycji ART MODERN oraz nowej oferty mieszkań i loftów znaleźć można pod adresem www.artmodern.pl.

informacje o firmie

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości