media/marketing/reklama ekonomia/biznes/finanse

Provident Polska ze Złotym Listkiem CSR

17.04.2019 | Provident Polska SA

Lider rynku pożyczkowego, Provident Polska po raz piąty znalazł się w zestawieniu najbardziej odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorstw, przygotowanym przez tygodnik „Polityka”. Podczas wtorkowej gali Provident został uhonorowany Złotym Listkiem CSR.

To już ósma gala, podczas której redakcja "Polityki", wspólnie z Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wyróżniła firmy odpowiedzialne społecznie, honorując je Złotymi, Srebrnymi i Białymi Listkami CSR.  Do tegorocznej edycji zgłosiło się 111 firm, z czego  13 firm otrzymało najwyższe wyróżnienie - złoty Listkek CSR. Wśród nich znalazł się Provident.

- To już piąte z rzędu wyróżnienie dla naszej firmy. Jesteśmy dumni, że działania, które prowadzimy w obszarze zrównoważonego rozwoju są dostrzegane i doceniane. Wkładamy sporo wysiłku w transparentną komunikację, odpowiedzialne pożyczanie czy działalność społeczną – mówi Małgorzata Domaszewicz, kierownik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu. – Chcemy być  liderem sektora pożyczkowego nie tylko w wymiarze biznesowym, ale również jako firma, która  wyznacza standardy i inspiruje swoich pracowników oraz interesariuszy do odpowiedzialności za podejmowane decyzje i zachowania. To wyróżnienie potwierdza, że obraliśmy właściwy kierunek działań – dodaje Małgorzata Domaszewicz.

Tegoroczną ankietę wypełniło 111 przedsiębiorstw. Pytania zostały opracowane według normy ISO2600 i obejmowały obszary: ładu korporacyjnego, praw człowieka, zachowań wobec pracowników, ochrony środowiska, dbałości o klienta, uczciwości biznesowej i zaangażowania społecznego. Wśród nagrodzonych znalazły się 73 firmy, w tym Provident.

Firma od wielu lat ma realny wpływ na kształtowanie najwyższych standardów etycznych w swojej branży. Inicjuje i współtworzy samoregulacje w obszarze komunikacji w reklamach czy w kontakcie z klientem. Provident stawia także na edukację finansową (poprzez kanał na YouTube „Co z tym hajsem?!”) oraz dzielenie się doświadczeniem biznesowym (poprzez program „Kultura dzielenia się wiedzą”).

Zespół Providenta to ok. 7 tysięcy osób z całej Polski. Co trzeci członek zespołu jest zaangażowany w wolontariat na rzecz lokalnych społeczności. W ramach programu „Tak Pomagam!” pracownicy i doradcy klienta wspierają miejscowe świetlice środowiskowe, domy dziecka czy fundacje niosące pomoc potrzebującym. W ramach współpracy z fundacją Zaczytani.org 80 osób przeszło szkolenie z bajkoterapii. Dzięki niemu wolontariusze mogą odwiedzać dzieci w szpitalach, by czytać im opowieści o ulubionych książkowych bohaterach.

Przeczytaj więcej o działaniach CSR w najnowszym raporcie CSR Providenta.

kontakt dla mediów
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Provident Polska SA
Karolina Łuczak

karolina.luczak@provident.pl

tel: + 48 22 455 48 39

informacje o firmie

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką, dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. W latach 2015, 2016 i 2018 Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma siedmiokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2019).

załączniki

więcej z kategorii media/marketing/reklama