środowisko naturalne/ekologia transport

Kielce wsiadają na ekologiczne skutery

28.03.2019 | blinkee.city

Transport miejski w Kielcach już niedługo zyska zupełnie nowy wymiar! 30 marca o godz. 11:30 na Rynku w Kielcach pojawi się 56 pierwszych, w 100% elektrycznych skuterów blinkee.city, które będzie można wypożyczać na minuty wprost z ulicy. Usługa entuzjastycznie przyjęta w wielu polskich miastach ma teraz szansę rozkochać w sobie Kielczan.

Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie skuterów elektrycznych będzie idealnym uzupełnieniem komunikacji miejskiej w Kielcach. Nasze jednoślady (zarówno skutery, jak i w przyszłości hulajnogi) zapewnią realne wsparcie w codziennym przemieszczaniu się po mieście i to bez względu na wiek użytkownika. Jedyną rzeczą, w którą trzeba się zaopatrzyć jest aktywne konto blinkee.city. Zachęcamy, aby założyć je już dziś i od soboty swobodnie korzystać ze skuterów  – mówi Adam, partner blinkee.city w Kielcach. – Nasz kielecki partner jest mieszkańcem tego miasta, a przy okazji prawdziwym pasjonatem ekologii i elektromobilności. Znając jego plany jestem przekonany, że nasze skutery to nie koniec jego działań zmierzających do wdrożenia innowacyjnej komunikacji w Kielcach – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

Start w Kielcach

blinkee.city to polski pionier, który w 2017 roku wprowadził na ulice stolicy pierwsze skutery elektryczne, do wynajęcia za pomocą aplikacji mobilnej. Od tamtej pory firma nieustannie się rozwija – obecna w kilkunastu polskich miastach oraz zagranicą, 30 marca zawita ze swoimi jednośladami właśnie w Kielcach. – Na naszych kanałach social media wielokrotnie spotykaliśmy się z sugestiami wprowadzenia skuterów do Kielc. Chcemy być tam, gdzie mieszkańcy nie tylko mają ochotę wypożyczać jednoślady, ale także istnieje realna potrzeba rozwoju transportu miejskiego. Dlatego z przyjemnością wchodzimy do tego miasta – mówi Marcin Maliszewski. – Zaczynamy z 56 jednośladami, ale jesteśmy otwarci w kwestii sukcesywnego powiększania floty. Wstępnie zaplanowaliśmy w sezonie 2019 100 pojazdów. Najbardziej zależy nam na tym, by dostarczać usługę, która zaspokoi potrzeby mieszkańców. W przyszłości jesteśmy w stanie powiększyć lokalną flotę nawet do 200 jednośladów, włączając do obszaru usługi zainteresowane nią gminy, które przylegają do Kielc, np. Chęciny, Zagnańsk, Miedziana Góra czy Morawica – dodaje partner.

Nowoczesna obsługa przez aplikację mobilną

Skutery elektryczne blinkee.city obsługuje się w sposób innowacyjny, a zarazem prosty – przez darmową aplikację mobilną, którą użytkownicy instalują na smartfonie. Po rejestracji każdy użytkownik zyskuje dostęp do mapy miasta pozwalającej na zlokalizowanie najbliższego skutera i zarezerwowanie go. Od tego momentu mamy 15 darmowych minut na dotarcie do jednośladu. Koszt przejażdżki to 69 gr. za minutę i 9 gr. za postój, a dla studentów – 59 gr. za minutę. – Warto jednak zauważyć, że po przekroczeniu 89 zł na dzień skuterem można jechać dalej, ale już bezpłatnie. To sprawia, że wybór jednośladu elektrycznego zamiast np. samochodu jest często bardziej opłacalny – tłumaczy Marcin Maliszewski. Łatwość parkowania to kolejny plus, bowiem blinkee.city nie wymaga odstawiania ich na specjalnych parkingach czy stacjach. Skuter wystarczy zaparkować w strefie określonej w aplikacji, na chodniku czy parkingu – wszędzie tam, gdzie jest to dozwolone przez przepisy drogowe.

Kielecki trend ekologiczny

Region świętokrzyski, zgodnie z trendem, który panuje na całym świecie, podjął już kroki w kwestii walki o lepsze powietrze. W poprzednich sezonach grzewczych funkcjonował program „Zorza”, oferujący dotacje na wymianę pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Z kolei 19 marca Prezydent Kielc ogłosił nabór wniosków na udzielenie dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła – wszystko po to, by ograniczyć zanieczyszczenie powietrza na terenie miasta. – Nasze skutery to idealne uzupełnienie tych proekologicznych dążeń w Kielcach. Jednoślady napędzane prądem nie emitują bowiem spalin oraz nie przyczyniają się do wzrostu hałasu w mieście. Nawet do wymiany baterii będzie wykorzystywany w pełni elektryczny pojazd. Skutery blinkee.city to pierwszy krok do zbudowania smart city w Kielcach – mówi Adam. – Bawcie się dobrze, jeżdżąc na naszych skuterach. Dbajcie o nie i o siebie. Bezpieczeństwo na drodze to podstawa! – dodaje.

kontakt dla mediów
Account Executive, blinkee.city
Małgorzata Grzegolec

m.grzegolec@synertime.pl

tel: 664-904-605

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii środowisko naturalne/ekologia