środowisko naturalne/ekologia transport

Koszalińska wiosna pod znakiem ekologicznego transportu – skutery blinkee.city dostępne już od 30 marca!

26.03.2019 | blinkee.city

Transport miejski w Koszalinie już niedługo zyska zupełnie nowy wymiar! 30 marca w mieście pojawi się pierwsze 20 skuterów elektrycznych blinkee.city, które można wypożyczać na minuty wprost z ulicy. Usługa entuzjastycznie przyjęta w wielu polskich i zagranicznych lokalizacjach ma teraz szansę rozkochać w sobie Koszalinian.

blinkee.city to polski pionier, który w 2017 roku wprowadził na ulice stolicy pierwsze skutery elektryczne, do wynajęcia za pomocą aplikacji mobilnej. Od tamtej pory firma nieustannie się rozwija – obecna w kilkunastu polskich miastach oraz zagranicą, 30 marca zawita ze swoimi jednośladami także w Koszalinie. – Zeszłoroczny, bardzo pozytywny odbiór naszego wjazdu do Koszalina pokazał, że mieszkańcy potrzebują rozszerzenia transportu miejskiego i chcą jeździć na skuterach. Dlatego z przyjemnością zaoferowaliśmy im nasze usługi w tym roku – mówi Mirosław Majkowicz, partner blinkee.city w Koszalinie. – Zaczynamy z 20 skuterami, jednak już w niedługim czasie planujemy zwiększenie ilości o kolejne jednoślady. Liczebność pojazdów ma bezpośredni wpływ na obszar granic pozostawiania skutera – dążymy zatem do maksymalnej dostępności usługi w naszym mieście. Na okres letni chcielibyśmy rozszerzyć możliwość pozostawienia skutera również w najbliższej sąsiadującej z miastem miejscowości nadmorskiej, jaką jest Mielno – dodaje.

Nowoczesna obsługa przez aplikację mobilną

Skutery elektryczne blinkee.city obsługuje się w sposób innowacyjny, a zarazem prosty – przez darmową aplikację mobilną, którą użytkownicy instalują na smartfonie. Po rejestracji każdy użytkownik zyskuje dostęp do mapy miasta, która pozwala na zlokalizowanie najbliższego skutera i zarezerwowanie go. Od momentu rezerwacji mamy 15 darmowych minut na dotarcie do jednośladu. Koszt przejażdżki to 69 gr. za minutę i 9 gr. za postój. – Warto jednak zauważyć, że po przekroczeniu kwoty 89 zł na dzień, skuterem można jechać dalej, ale już bezpłatnie. To sprawia, że wybór jednośladu elektrycznego zamiast np. samochodu jest często bardziej opłacalny – tłumaczy Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city. Łatwość parkowania to kolejny plus, bowiem blinkee.city nie wymaga odstawiania ich pojazdów na specjalnych parkingach czy stacjach. Skuter wystarczy zaparkować w strefie określonej w aplikacji, na chodniku czy parkingu – wszędzie tam, gdzie jest to dozwolone przez przepisy drogowe.

Koszaliński trend ekologiczny

Koszalin to miasto, które dba o jakość. Od zeszłego roku mieszkańcy mogą korzystać z Koszalińskiego Roweru Miejskiego. Z kolei 19 marca władze miasta podpisały umowę na zakup 5 autobusów hybrydowych, które na ulice wyjadą już tej jesieni. – Nasze skutery będą idealnym uzupełnieniem ekologicznej rodziny transportu miejskiego w Koszalinie. Jednoślady napędzane prądem nie emitują bowiem spalin oraz nie przyczyniają się do wzrostu hałasu w mieście – mówi Marcin Maliszewski.

kontakt dla mediów
Account Executive, blinkee.city
Małgorzata Grzegolec

m.grzegolec@synertime.pl

tel: 664-904-605

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii środowisko naturalne/ekologia