media/marketing/reklama ekonomia/biznes/finanse

Provident Polska z tytułem Etyczna Firma „Pulsu Biznesu”

25.03.2019 | Provident Polska SA

Provident Polska został laureatem konkursu Etyczna Firma 2018 organizowanego przez redakcję „Pulsu Biznesu”.  Tytuł został prrzyznany Providentowi już po raz czwarty. 

Tytuł Etyczna Firma 2018, który Provident Polska otrzymał od redakcji „Pulsu Biznesu”, to kolejne wyróżnienie dla firmy w tym zakresie. W kontaktach z klientami, pracownikami i współpracownikami Provident kieruje się kluczowymi wartościami, którymi są: szacunek, odpowiedzialność i przejrzystość.  Od 2013 roku w Grupie IPF, do której należy Provident Polska, obowiązuje Kodeks Etyczny, który obliguje pracowników, doradców klienta, kontrahentów i dostawców do działań zgodnych z zasadami etyki, a także do stosowania i promowania najlepszych praktyk odpowiedzialnego biznesu.

Jednym z najważniejszych filarów działalności biznesowej wpisanych w Kodeks Etyczny Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. Przywiązujemy bardzo dużą wagę do rzetelnego informowania naszych klientów o ofercie. Stawiamy też na edukację finansową – mówi Agnieszka Kłos, prezes Zarządu Provident Polska. – Nasze działania są nagradzane. Otrzymaliśmy po raz czwarty tytuł Etyczna Firma, posiadamy certyfikat „Reklamuję etycznie” przyznawany przez Radę Reklamy i jako pierwsza, i jak dotąd jedyna spółka spoza głównych indeksów GPW, otrzymaliśmy Certyfikat RESPECT. Wszystkie nagrody i wyróżnienia są potwierdzeniem, że standardy etyczne i biznesowe, jakie wyznaczamy w firmie, są najwyższej jakości. Są także dla nas zobowiązaniem do ciągłego doskonalenia się i wyznaczania kolejnych celów – dodaje Agnieszka Kłos.

Grono Etycznych Firm 2018

Konkurs „Etyczna Firma” to inicjatywa „Puls Biznesu”. Redakcja dziennika wyróżnia działające w Polsce przedsiębiorstwa, które w sposób najbardziej kompleksowy i systemowy prowadzą działania, budujące i wzmacniające kulturę organizacyjną, zgodną z zasadami etycznymi i systemem wartości. Konkurs został zorganizowany po raz piąty. Do tegorocznej edycji konkursu „Etyczna Firma”  zgłosiło się 349 podmiotów. Weryfikacje pozytywnie przeszło 106 firm. Finalnie tytuł przyznano 20.

Tytuł Etyczna Firma może zdobyć jedynie ta firma, która spełnia rygorystyczne kryteria, a także zawsze postępuje zgodnie z prawem i normami etycznymi, odnosi się z szacunkiem do partnerów biznesowych, stosuje zasady uczciwej konkurencji, buduje wewnętrzne zaufanie i dobre relacje między pracownikami, walczy z oszustwami i patologiami oraz angażuje się w działalność na rzecz różnych grup interesariuszy. 

Podmioty starające się o tytuł Etyczna Firma muszą poddać się szczegółowej ocenie. W dwuetapowej kwalifikacji firmy najpierw dokonują samooceny, a następnie odpowiedzi udzielone w ankiecie przez uczestników konkursu są analizowane przez PwC – partnera merytorycznego konkursu „Pulsu Biznesu”.

kontakt dla mediów
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Provident Polska SA
Karolina Łuczak

karolina.luczak@provident.pl

tel: + 48 22 455 48 39

informacje o firmie

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką, dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. W latach 2015, 2016 i 2018 Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).

załączniki

więcej z kategorii media/marketing/reklama