nowe produkty/usługi transport

Światowa premiera Mitsubishi ASX 2020 w Genewie!

12.02.2019 | Mitsubishi Motors

Tokio, 12 lutego 2019 – Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zapowiada światową premierę modelu ASX MY 2020 (kompaktowego SUV-a, na niektórych rynkach oferowanego pod nazwami RVR lub Outlander Sport) w czasie 89. edycji Geneva International Motor Show*1, która odbędzie się w dniach 5-17 marca 2019.

W 2009 roku firma MMC wprowadziła na rynek model ASX. Do dziś sprzedano ponad 1,3 miliona egzemplarzy w 90 krajach na świecie. Największe rynki to Ameryka Północna, Europa, Australia i Chiny. ASX jest trzecim pod względem popularności modelem Mitsubishi i stanowi kluczowy produkt w globalnej strategii sprzedaży japońskiego koncernu.

Sylwetka kompaktowego SUV-a została gruntownie odświeżona zgodnie z linią stylistyczną "Robust & Ingenious"," która stanowi element ogólnoświatowej strategii rozwoju MMC wyrażonej hasłem “Drive your Ambition.”

*1. Zapraszamy na oficjalne dni prasowe 5-6 marca oraz dni otwarte dla publiczności, które potrwają od 6 do 17 marca. Więcej informacji na stronie: https://www.gims.swiss/

Mitsubishi ASX 2020
ASX to kompaktowy, wszechstronny SUV, zaprojektowany zarówno do codziennej jazdy w mieście, jak i do odbywania ekscytujących podróży. Jego lekkie, kompaktowe nadwozie w połączeniu z typową dla pojazdów SUV, mocną sylwetką, zapewniają łatwość prowadzenia i doskonałe właściwości jezdne.


Na rynkach europejskich ASX będzie oferowany z benzynowym 16-zaworowym silnikiem MIVEC *2 o pojemności 2 litrów, współpracującym z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, lub z 6-biegową skrzynią automatyczną INVECS-III CVT z trybem sportowym*3. Dostępne będą wersje z napędem na oś przednią oraz na cztery koła.


ASX zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki takim systemom, jak wzmocniona klatka nadwozia RISE czy Forward Collision Mitigation - system ograniczający skutki kolizji czołowych (FCM).


*2: Innowacyjny system elektronicznej kontroli zmiennych faz rozrządu Mitsubishi
*3: Inteligentny i innowacyjny system sterowania elektroniką pojazdu

Główne zmiany
1. Stylistyka

* Koncepcja stylistyczna
Przekonującą stylizację opisuje hasło “Impact and Impulse ”. Za sprawą charakterystycznej dla Mitsubishi mocnej sylwetki, wyrafinowany i oryginalny projekt podkreśla silny wizerunek, zachęcając kierowców do podążania za swoimi impulsami i podejmowania nowych wyzwań.

* Przód
Nowy ASX wprowadza ewolucję w koncepcji stylistycznej nadwozia DYNAMIC SHIELD .
Masywny zderzak obejmuje cały centralny przedni pas z obu stron, a kwadratowe poziome i pionowe elementy grilla, oraz osłona pod zderzakiem podkreślają siłę, solidność i wytrzymałość. Nowa stylizacja sprawia, że maska jest bardziej pochylona, dzięki czemu poprawiła się widoczność z przodu. Charakterystyczne reflektory LED, z kierunkowskazami i światłami przeciwmgielnymi umieszczonymi przy krawędzi zderzaka, podkreślają stylizację typową dla samochodów Mitsubishi.

* Tył
W tylnej części nadwozia Mitsubishi ASX zastosowano zestaw lamp LED (z wyjątkiem kierunkowskazów), który rozciąga się na całej szerokości samochodu i podkreśla jego masywną sylwetkę. Stylizacja dolnej części zderzaka podkreśla siłę i solidność pojazdu.

* Kolor
Mitsubishi ASX jest teraz dostępny w żywych, intensywnych kolorach Red Diamond, sportowym i energicznym Sunshine Orange oraz eleganckim, wyrafinowanym Oak Brown.


2. Ulepszenia systemu Smartphone-link Display Audio (SDA)
Nowe Mitsubishi ASX oferuje najnowszą, zaawansowaną wersję systemu łączności z urządzeniami mobilnymi SDA.

* Wielkość wyświetlacza zwiększono z siedmiu do ośmiu cali. Filmy przechowywane na pendrivie z łączem USB mogą być teraz wyświetlane na ekranie SDA *4.


* W najwyższych wersjach wyposażenia dostępny jest system nawigacyjny Tom Tom *5. Aby uzyskać informację o ruchu w czasie rzeczywistym wystarczy połączyć się z internetem za pomocą smartfona.


* Wkrótce dostępna będzie aplikacja, która wykorzystując wskazania prędkościomierza, licznika kilometrów i świateł ostrzegawczych dostarczy wiele informacji o pojeździe. Aplikacja umożliwi sprawdzenie poziomu paliwa i wskaże kierowcy drogę do najbliższej stacji benzynowej, a także udzieli wskazówek dotyczących przeglądów i obsługi samochodu.


* 4: Tylko po zatrzymaniu pojazdu

* 5: Firma z siedzibą w Holandii, która produkuje systemy nawigacyjne i monitorujące ruch drogowy.

Firma MMC przygotowała specjalną stronę internetową pod poniższym adresem URL, na której znajdują się informacje na temat ekspozycji Mitsubishi Motors na wystawie Geneva International Motor Show 2019: http://www.mitsubishi-motors.com/en/innovation/motorshow/2019/gms2019/

Tu można pobrać film, w którym o nowym modelu opowiada Tsunehiro Kunimoto - wiceprezes ds. projektowania Mitsubishi Motors Corporation: https://press.mitsubishi.pl/wideo/kategoria/13813


*Informacje prasowe i zdjęcia można pobrać z poniższych adresów:

[Mitsubishi Motors Library]
https://library.mitsubishi-motors.com/contents/login.do  
[Specjalna strona prasowa dotycząca Geneva Motor Show 2019]
https://library.mitsubishi-motors.com/gms2019/

kontakt dla mediów
Kinga Lisowska
PR Manager , Mitsubishi Motors
Kinga Lisowska

kinga.lisowska@mitsubishi-motors.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi