styl życia budownictwo/nieruchomości media/marketing/reklama

Zwrot ku odważnym barwom. RuckZuck prezentuje najnowsze trendy w kolorystyce wnętrz

19.12.2018 | Classen|RuckZuck

Ciepły koral, szlachetna zieleń, energiczny błękit – świat designu wnętrz w 2019 roku opanują żywe, wyszukane odcienie. Jak odpowiednio wyeksponować te barwy we wnętrzu i z czym je łączyć? RuckZuck udowadnia, że oryginalna aranżacja oparta na najmodniejszych tonacjach może zagościć w każdej przestrzeni mieszkalnej.

– Obserwując kierunek, w którym zmierza współczesny design wnętrz można zauważyć, że dominujący od lat duet biel-szarość ustępuje miejsca odważniejszym zestawieniom. I choć styl skandynawski nadal jest chętnie wybierany przez Polaków, to coraz częściej pojawiają się aranżacje, w których przodują śmielsze połączenia i intensywne akcenty. Potwierdzeniem tego trendu ma być nadchodzący sezon – emanujący nasyconymi barwami sprawi, że z pewnością nie będziemy narzekać na nudę – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Wiodącym kolorem 2019 roku będzie Living Coral – tak ogłosił Instytut Pantone, światowy specjalista w zakresie kolorów. Złoty odcień koralu ociepli wnętrze, poprawi nastrój domowników i roztoczy pozytywną aurę. Pięknie skomponuje się z miedzianymi i czarnymi dodatkami. Chcąc wprowadzić tę barwę do mieszkania i uniknąć zarazem rewolucji remontowej wystarczy przemalować reprezentacyjną ścianę salonu lub położyć na niej fototapetę z rysunkiem rafy koralowej. W przypadku stonowanych aranżacji świetnym pomysłem jest wybór koralowych akcentów – poduszek, dywanów, ramek na zdjęcia czy świec.

Modnym kolorem zbliżającego się roku będzie również ciemna zieleń, będąca synonimem wytworności. Jest to swego rodzaju nawiązanie do 2017 roku, kiedy miano koloru roku należało do Greenery, jednak teraz zieleń ma nieco inny odcień – zbliżony do jadeitu. Obecność tej szlachetnej barwy we wnętrzu jest jednocześnie kontynuacją trendu urban jungle. Świetnie wygląda
w towarzystwie złota i brązu. W jej otoczeniu nie może zabraknąć naturalnych dekoracji – żywej roślinności oraz elementów z motywem tropikalnym. Jest to odcień stworzony do przestronnych pomieszczeń, a chcąc zastosować go na niewielkim metrażu, konieczne jest przełamanie bielą.

Do najbardziej topowych kolorów w 2019 roku projektanci zaliczają także intensywny błękit. Dzięki niemu aranżacja zyskuje świeżość i wyrazistość. Świetnie pasuje do stylistyki stonowanych wnętrz, będąc ich kontrastowym składnikiem (np. w formie kanapy czy narzuty na łóżko). Szczególnie dobrze łączy się z beżami i grafitami, z którymi tworzy elegancką kompozycję. Powinni sięgnąć po niego zwolennicy wystroju opartego na spokojnej, relaksacyjnej atmosferze.

– Koral, zieleń i błękit to kolory wywodzące się z przyrody i stanowiące wyraźny sygnał, że naturalne stylizacje nigdy nie staną się passé. Wydobyć piękno tych tonacji możemy poprzez zestawienie ich z drewnem, rattanem czy lnianymi tkaninami. Harmonijnym dopełnieniem stanie się podłoga w postaci paneli przypominających prawdziwy parkiet. Kolekcje Legend, Impression czy Master 4V od RuckZuck, dzięki frezowanym krawędziom, szykownym dekorom i strukturze z wyczuwalnym układem usłojenia, świetnie spełnią to zadanie – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Pełna oferta podłóg RuckZuck jest dostępna pod adresem: www.ruckzuck.pl

kontakt dla mediów
Monika Wawszczyk
Account Manager, Classen|RuckZuck
Monika Wawszczyk

m.wawszczyk@imagopr.pl

tel: (32) 608 29 85

informacje o firmie

RuckZuck to jedna z największych w Polsce marek salonów oferujących podłogi, drzwi i artykuły wykończeniowe. Koncept biznesowy RuckZuck powstał w 2004 roku w centrali firmy Classen w Niemczech.

W tym samym roku w Polsce została założona spółka RuckZuck.biz, która zajęła się rozwojem Systemu Partnerskiego RuckZuck na terenie Polski oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.ruckzuck.pl

załączniki

więcej z kategorii styl życia