transport ekonomia/biznes/finanse

Gwiazdka w egzotycznym klimacie

06.12.2018 | Emirates

W tym sezonie świątecznym linie Emirates zachęcają, aby wybrać się na wakacje życia do jednego z poniższych kierunków znajdujących się w ofercie przewoźnika

Czwartek, 6 grudnia 2018 r. - Warszawa, Polska – Oferując codzienne loty z Polski i świąteczne grudniowe menu, linie Emirates pomogą zmienić ostatni miesiąc roku w wakacje pełne wrażeń w jednym z poniższych egzotycznych kierunków.

Do Singapuru na łyżwy w T-shircie

Singapurczycy uwielbiają wszelkiego rodzaju święta, a Boże Narodzenie nie jest tu wyjątkiem.  W grudniu całe miasto przeobraża się w magiczną krainę świateł, a na ulicach panuje świąteczna atmosfera.

Od 30 listopada do 26 grudnia w parku Gardens by the Bay można podziwiać jarmark bożonarodzeniowy Christmas Wonderland. Z okazji Gwiazdki słynny park o powierzchni przeszło 100 hektarów zdobią bogate dekoracje, w tym olbrzymia choinka i piękne, różnokolorowe światełka. Ogromny jarmark świąteczny w europejskim stylu, na którym można znaleźć oryginalne prezenty wszelkiego rodzaju, należy do obowiązkowych punktów programu.

Na jarmarku czekają atrakcje dla całej rodziny – akrobacje cyrkowe, pokazy iluzjonistów, Mikołaje, lodowisko na świeżym powietrzu i wiele innych. Amatorzy dobrego jedzenia mogą liczyć na imponujący wybór potraw ze straganów i wykwintnych dań z całego świata w przystępnych cenach. Przy średnich temperaturach grudniowych rzędu 28°C świąteczny klimat nie musi oznaczać marznięcia. Może warto spróbować wybrać się na łyżwy w T-shircie?

Koszt biletu do Singapuru już od 2924 zł.

Święta dla całej rodziny w Hongkongu

Hongkong słynie z ogromnej oferty produktów w rozsądnych cenach, które zawdzięcza korzystnym przepisom podatkowym. Świąteczne zakupy na południu Chin kontynentalnych wiążą się z jeszcze innymi zaletami: o tej porze roku jest tu mniej turystów, a termometr zwykle pokazuje przyjemne 20°C.

Oprócz zakupów warto wybrać się do Hongkongu w grudniu ze względu na odbywający się w mieście festiwal zimowy. Od 29 listopada do 1 stycznia w Porcie Wiktorii można podziwiać przepiękne instalacje świetlne stworzone przez miejscowych i zagranicznych artystów. Ponadto w mieście pojawiają się choinki, dekoracje świąteczne i sztuczne ognie, organizowane są koncerty i inne atrakcje bożonarodzeniowe.

Rodziny spragnione wyjątkowych adwentowych wrażeń powinny wybrać się do Disneylandu w Hongkongu. W grudniu cały park rozrywki zostaje przyozdobiony świątecznymi dekoracjami, a ulubieni bohaterowie z bajek Disneya codziennie biorą udział w specjalnej paradzie. Kto nie przepada za paradami, z pewnością poczuje świąteczną atmosferę w bogatej ofercie bożonarodzeniowych atrakcji i pokazów organizowanych każdego dnia.

Koszt biletu do Hongkongu już od 2786 zł.

Wyjątkowe prezenty w RPA

W dniach 1-2 grudnia na targu Linden Market w Emmarentii, urokliwej dzielnicy Johannesburga, urządzany jest jarmark bożonarodzeniowy. Jeden z najpopularniejszych jarmarków świątecznych w RPA odbywa się w ogrodzie botanicznym i bardziej przypomina festiwal niż tradycyjny targ adwentowy. Stawiając przede wszystkim na lokalnych projektantów, rzemieślników i producentów, Linden Market obejmuje ponad 160 stoisk z unikalnymi produktami wysokiej jakości. Można tu znaleźć oryginalne i ekskluzywne prezenty dla każdego – od ubrań, biżuterii i kosmetyków po naczynia kuchenne, ceramikę i dzieła sztuki – a może nawet coś dla siebie?

Piękne otoczenie w połączeniu z koncertami miejscowych artystów, zajęciami dla dzieci i różnorodnością lokalnych potraw przygotowywanych na rozmaite sposoby sprawia, że wizyta na targu Linden Market jest niepowtarzalnym świątecznym przeżyciem.

Od 3 do 20 grudnia na przedmieściach Kapsztadu zwanych „Garden City” odbywają się targi Pinelands Craft & Gift Fair. W przepięknym otoczeniu silnie inspirowanym ruchem ogrodnictwa miejskiego przeszło 180 lokalnych artystów prezentuje swoje oryginalne wyroby. Można znaleźć tutaj ręcznie wykonane kartki i dekoracje świąteczne, jak również ubrania, biżuterię, zabawki, meble i nie tylko. Na targach można także spróbować lokalnych przysmaków podawanych w niezwykle atrakcyjny sposób lub wzorem miejscowych zrobić sobie w trakcie zakupów przystanek na herbatę i ciasto.

Zarówno w Johannesburgu, jak i Kapsztadzie temperatury w grudniu wahają się zwykle od 20 do 25°C, więc ciepły sweter można bez obaw zostawić w domu.

Koszt biletu do Johannesburga zaczyna się od 3444 zł, do Kapsztadu od 3708 zł.

Świąteczna iluminacja Tokio

Tysiące bilbordów i ekranów reklamowych sprawiają, że Tokio jest miastem światła przez cały rok. Jednak w grudniu stolica Japonii błyszczy się w zupełnie inny sposób. W zimie wiele dzielnic przyozdabiają piękne, różnokolorowe światełka, a wszystko od drzew wiśniowych w Ogrodach Cesarskich po latarnie uliczne zostaje udekorowane łańcuchami świetlnymi.

Ponadto w niektórych częściach miasta – na przykład w centrum handlowym Caretta w dzielnicy Shiodome – można znaleźć „morze światła”. Ponad 250 tysięcy lamp LED tworzy piękną iluminację. Pokaz świateł, którego motyw zmienia się co roku, stanowi wspaniałą atrakcję świąteczną dla wszystkich odwiedzających.

Caretta to nie jedyne miejsce w Tokio, które w zimie inwestuje w dekoracje bożonarodzeniowe i niezwykłe iluminacje – w mieście jest pełno galerii handlowych, które także są bogato udekorowane. Dlatego Tokio doskonale nadaje się na świąteczne zakupy mimo braku tradycji jarmarków bożonarodzeniowych. Stolica Japonii słynie nie tylko z wyjątkowych sklepów oferujących produkty w każdym przedziale cenowym, ale także z kuchni na najwyższym poziomie jako miasto z największą liczbą restauracji wyróżnionych gwiazdkami Michelin.

Koszt biletu do Tokio już od 2589 zł.

Zbliżają się święta

Święta z liniami Emirates będą niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich podróżujących liniami w tym okresie. Przewoźnik oferuje egzotyczną przygodę dla podniebienia w postaci bezpłatnego posiłku inspirowanego kierunkiem docelowym podróży oraz wybór ekskluzywnych win i napojów. Rozrywkę zapewni wielokrotnie nagradzany system ice, w którym znajdą się nowe i klasyczne filmy i piosenki świąteczne, a także 3,5 tys. innych kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, sportem, muzyką i grami.

Spieszącym się pasażerom przewoźnik gwarantuje szybką podróż z punktu A do punktu B z zaledwie jedną przesiadką w Dubaju. Żądni wrażeń mogą skorzystać z oferty Emirates i przedłużyć postój w Dubaju do trzech dni bez dodatkowych opłat za bilety*.

Dzięki wysokim limitom bagażu podróżujący liniami Emirates nie muszą martwić się o ciężar walizki w trakcie zakupów. Limity bagażu to 35 kg* w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej.

Pasażerowie, którzy kupili bilet w klasie biznes lub pierwszej, mają zapewnioną usługę szoferską Emirates. W ramach usługi podróżujący są odbierani spod domu i przewożeni samochodem na lotnisko lub z powrotem – szybko, sprawnie i wygodnie.

Poszukujący oryginalnych i ekskluzywnych prezentów dla najbliższych znajdą je w wyjątkowej ofercie klasy pierwszej do zamówienia przez Internet. To także świetny pomysł dla osób, które nie mają czasu na długie poszukiwania – wystarczy kilka kliknięć myszką, żeby znaleźć idealny podarunek.

*Ceny i limity bagażu mogą różnić się w zależności od połączenia biletów klasy ekonomicznej.

kontakt dla mediów
Aleksandra Ciok
Account Director, Emirates
Aleksandra Ciok

aleksandra.ciok@mslgroup.com

tel: +48 22 278 38 06

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 272 szerokokadłubowych maszyn, w tym 14 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 248 samolotów o wartości ponad 100 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 85 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii transport