styl życia środowisko naturalne/ekologia

Wielki sukces pojazdów blinkee.city w Poznaniu – prawie 250 000 tys. km przejechane!

27.11.2018 | blinkee.city

To kolejny sezon, kiedy skutery wypożyczane na minuty wprost z ulicy, cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców Poznania. Przejechali oni prawie 250 tys. kilometrów, a liczba aktywnych użytkowników wyniosła ponad 5 tys.! Przy okazji Poznań zaoszczędził ponad 29 ton dwutlenku węgla!

 

blinkee.city to marka oferująca skutery elektryczne do wynajęcia na minuty. Z jej pojazdów można korzystać w 17 polskich i 4 zagranicznych miastach. To już drugi sezon, kiedy usługa funkcjonuje również w Poznaniu. Po raz kolejny okazało się też, że spotkała się ona z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy bardzo cenią sobie to praktyczne i ekologiczne rozwiązanie.

 

Poznań na dwóch kółkach

 

W lipcu 2017 roku do Poznania trafiła flota licząca 15 skuterów elektrycznych. Szybko jednak zapotrzebowanie znacznie przekroczyło możliwości firmy. Pojazdy były tak rozchwytywane, że trzeba było nieustannie wymieniać w nich baterie. Dlatego w sezonie 2018 wielkość dwukołowej floty została znacznie zwiększona a wszystkie pojazdy zostały zastąpione nowym modelem o lepszych parametrach technicznych. Mieszkańcy mieli pod koniec sezonu do dyspozycji aż 100 skuterów Blinkee 2.0 w ulepszonej wersji, m.in. z 12-calowymi kołami.

 

Inwestycja była strzałem w dziesiątkę, bo poznaniacy znów chętnie korzystali z tej formy transportu. Wystarczy prześledzić liczby, które przyprawiają o zawrót głowy – od marca do 26 listopada użytkownicy wykręcili na pojazdach blinkee.city 248 179,71 tys. km!

 

W tym sezonie obecności naszych skuterów w Poznaniu aplikacja naliczyła ponad 42,6 tys. zrealizowanych przejazdów. W sumie aktywnych użytkowników jest ponad 5 tys., a gdyby spojrzeć na te liczby pod kątem ekologicznym, to okazałoby się, że poznaniacy zaoszczędzili ponad 29 ton dwutlenku węgla! To fantastyczny wynik, który jest dla nas ważnym osiągnięciem, gdyż Poznań jest jednym z większych miast w Polsce, dlatego tym bardziej warto w nim wdrażać przyjazne środowisku rozwiązania  – mówi Konrad Sierzputowski, poznański partner  blinkee.city.

 

Niezależność przemieszczania się

 

Łatwa obsługa skutera przez aplikację mobilną czy możliwość zaparkowania w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy to tylko niektóre z cech, jakie zaważyły na popularności wynajmu skuterów wśród mieszkańców Poznania. Długość średniego przejazdu skuterem wyniosła prawie 12 min., czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, by podjechać do pracy czy ulubionej kawiarni – bez korków i zatruwania środowiska spalinami.

 

Myślę jednak, że największą wartością jest swoboda korzystania z tego rodzaju transportu. Na wynajętym przez aplikację skuterze możemy podjechać wszędzie, gdzie chcemy i to o każdej porze – jest to więc po prostu bardzo wygodne – tłumaczy Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

Mieszkańcy Poznania cały czas chętnie korzystają z ekoskuterów i doceniają entuzjastycznie usługę, o czym świadczą wiadomości e-mail, które przysyłali do firmy zaraz po zamknięciu sezonu: Wszystko super – jeździ się naprawdę świetnie! (…) Pomysł i realizacja naprawdę super. Skuterki sprawują się szczęśliwie (…) Państwa usługi wypełniają w ciekawy sposób nie tylko lukę w komunikacji miejskiej, ale także stanowią ciekawą formę rozrywki i rekreacji miejskiej (…) Myślę, że to wspaniała alternatywa dla tramwajów czy korków w samochodzie. Pozwala na szybkie dotarcie do celu, dając przy tym niesamowitą frajdę – to tylko kilka z pozytywnych opinii wyrażonych przez użytkowników.

Z powodu zbliżającego się końca sezonu pogodowego jednoślady blinkee.city znikają z ulic Poznania w środę 28.11.  Wrócą na miasto w nowym sezonie 2019 już wczesną wiosną (w okolicach marca).

kontakt dla mediów
Account Executive, blinkee.city
Małgorzata Grzegolec

m.grzegolec@synertime.pl

tel: 664-904-605

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii styl życia