budownictwo/nieruchomości

Powstaną nowe mieszkania na osiedlu ART MODERN w Łodzi

Dobrze mieszkać to też sztuka – z takiego założenia wychodzi firma OPG Property Professionals, która odpowiada za realizację kompleksu mieszkaniowego ART MODERN w Łodzi. Inwestycja czerpiąca inspiracje z architektury Bauhausu oraz sztuki użytkowej, tak bliskiej miastu włókniarzy, wkracza w drugą fazę realizacji. Kameralne osiedle wzbogaci się o kolejne 73 lokale.

Realizacja drugiego etapu rozpocznie się w grudniu tego roku. Kolejny, 6-piętrowy budynek pomieści nowe, w pełni rozkładowe mieszkania o tym samym, wysokim standardzie. Klienci mogą wybierać wśród szerokiej palety dostępnych powierzchni. W ofercie znalazły się zarówno funkcjonalne kawalerki zaczynające się od 26 mkw., jak również lokale pięciopokojowe, mierzące ponad 95 mkw. Interesującą propozycję dla najbardziej wymagających stanowią apartamenty dwupoziomowe, a także lokale z dwoma tarasami.

Jak podkreśla Anna Osińska, Manager ds. Sprzedaży w OPG Property Professionals, w nowej ofercie ART MODERN każdy powinien znaleźć coś dla siebie. – Dużym rodzinom polecamy mieszkania z trzema sypialniami i funkcjonalnie zaprojektowaną strefą dzienną, a ambitnemu singlowi – przestronny salon z kuchnią oraz sypialnię mogącą też służyć za pokój do pracy – wyjaśnia. – Osoby starsze z pewnością docenią zaś dodatkowe, niewielkie pomieszczenie na domową spiżarkę lub składzik, a także wykończenie łazienek umożliwiające montaż prysznica bezbrodzikowego – dodaje.


Łódź. Sztuka. Mieszkania

Autorem koncepcji nowego rozdziału ART MODERN jest pracownia Staszewscy Ziółkowscy Architekci, która w Łodzi ma na koncie m.in. kameralne osiedle Villa Park w pobliżu Stawów Stefańskiego. Nadrzędną wartością, jaka od początku towarzyszy projektowi ART MODERN, jest troska o komfort życia mieszkańców. – Podobnie jak w przypadku poprzedniego etapu, naszym założeniem było pozbawienie  budynku barier architektonicznych – wyjaśnia Rafał Kozłowski, Project Manager inwestycji. – Z wejść znajdujących się na poziomie terenu, mieszkańcy będą mogli dostać się na poszczególne kondygnacje za pomocą przestronnej windy, a podejścia instalacji w łazienkach umożliwią wykonanie pryszniców bezbrodzikowych oraz umywalek przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych – wymienia.

W myśl najlepszych praktyk sztuki użytkowej, wszystkie nowe mieszkania wyposażone zostaną również w balkon, taras lub ogródek, w części z nich będzie można zaś wydzielić w sypialni garderobę. Gotowe do odbioru lokale zostaną wykończone w stanie deweloperskim, choć możliwy jest też zakup mieszkania pod klucz. Mieszkańcy osiedla mogą korzystać z parkingu podziemnego, co pozwoliło na zwiększenie przestrzeni rekreacyjnej w postaci kameralnego parku kasztanowców oraz ustronnego placu zabaw.

Michał Styś, Dyrektor OPG Property Professionals podkreśla, że niewątpliwym atutem osiedla jest również jego lokalizacja – Położenie kompleksu stanowi kompromis pomiędzy gwarnym życiem śródmieścia, a spokojem i licznymi kompleksami zieleni Łodzi Górnej – wyjaśnia. – ART MODERN położone jest tuż przy przystankach komunikacji miejskiej, a także w okolicy centrum przesiadkowego na Placu Niepodległości. Kierowcy docenią zaś bliskość al. Politechniki, która zarówno pozwala szybko dostać się do centrum miasta, jak też wygodnie wyjechać na trasę S8 i autostradę A1 – dodaje.


Kiedy
przeszłość spotyka przyszłość

Funkcjonalne rozwiązania, kameralny klimat osiedla oraz dogodne położenie osiedla ART MODERN to argumenty, które przemawiają do kupujących. Pierwszy etap inwestycji, okrzyknięty głosami czytelników portalu RynekPierwotny.pl mianem jednego z najciekawszych projektów deweloperskich w Łodzi, został już w całości skomercjalizowany. Użytkownicy serwisu docenili osiedle pod kątem lokalizacji, architektury oraz stosunku ceny do oferowanego standardu.

Drugi etap inwestycji ART MODERN ma być gotowy do końca II kwartału 2020. Docelowo w ramach kompleksu mają powstać 374 mieszkania, a także 12 nowoczesnych loftów, zaadaptowanych w murach zabytkowej elektrowni zasilającej nieistniejące już zakłady przędzalniane. W południowo-zachodniej części osiedla wybudowany zostanie również parking wielopoziomowy, a istniejący starodrzew kasztanowców uzupełnią dalsze nasadzenia roślin sezonowych i zimozielonych.

Więcej informacji na temat inwestycji ART MODERN oraz nowej oferty mieszkań i loftów znaleźć można pod adresem www.artmodern.pl.

informacje o firmie

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości