nowe produkty/usługi internet ekonomia/biznes/finanse

IP: eurobank wchodzi na platformę FinAi. „Stawiamy na współpracę z innowacyjnymi firmami”

23.10.2018 | Eurobank

Euro Bank S.A. podpisał umowę o współpracy z FinAi. Obecność w tym nowoczesnym serwisie zapewni klientom szerszy dostęp do pożyczek gotówkowych, udzielanych za pośrednictwem internetu.

FinAi to niezależna platforma, która umożliwia użytkownikom zaciąganie pożyczek w internecie. Mogą oni porównywać realne oferty banków, a cała procedura udzielenia pożyczki przebiega elektronicznie, bez konieczności wizyty w oddziale.

Oferta eurobanku jest obecna na platformie FinAi od poniedziałku, 22 października 2018 r. Klienci mogą za jej pośrednictwem wnioskować o pożyczkę online do maksymalnej kwoty w wysokości 50 tys. zł.

Euro Bank S.A. w kwietniu 2018 r. zaproponował klientom pożyczkę online, którą można dostać na konto nawet w ciągu 15 minut. To oferta dla osób, którym zależy na szybkim dostępie do środków przy zachowaniu ceny konkurencyjnej wobec firm pożyczkowych - wystarczy, by klient miał „pod ręką” dowód tożsamości.

- Od samego początku zależało nam, by pokazać, że istnieje alternatywa dla podmiotów oferujących drogie pożyczki przez internet. Jednocześnie stawiamy na współpracę z innowacyjnymi firmami. Wierzę, że nasza obecność na platformie FinAi przyniesie klientom korzyści. Liczymy też na umocnienie naszej pozycji na rynku pożyczek online - mówi Wojciech Humiński, wiceprezes eurobanku.

Współpraca eurobanku z platformą FinAi będzie zauważalna także dla użytkowników najpopularniejszej
w Polsce porównywarki cen, Ceneo.pl. Dzięki umowie, którą FinAi podpisał z Ceneo.pl, użytkownicy porównywarki zyskali dostęp do nowej kategorii „Kredyty gotówkowe” - mogą tam w wygodny sposób wybrać kredyt bankowy online, który będzie odpowiadał ich potrzebom.

- Wchodząc na rynek zaoferowaliśmy zupełnie nowy sposób brania kredytów bankowych, który pomaga bankom skutecznie i w sposób zgodny z regulacjami konkurować o klienta w internecie. Pozyskanie jako partnera eurobanku, a więc instytucji wyspecjalizowanej i doświadczonej w sprzedaży kredytów konsumenckich, jest dowodem zaufania, jakim wśród przedstawicieli sektora bankowego cieszy się platforma FinAi - mówi Rafał Czernik, prezes FinAi.

FinAi to założona w 2016 r. polska spółka technologiczna z branży finansowej. W czerwcu 2018 r. firma uruchomiła pierwszą niezależną platformę kredytową w Polsce, która umożliwia wzięcie kredytu bankowego w 100 proc. przez internet - od weryfikacji klienta przez wybór ofert przygotowanych w oparciu o jego zdolność kredytową, aż do podpisania umowy online z bankiem. Firma planuje, że do 2020 r. za pośrednictwem platformy zostaną udzielone kredyty o wartości 1 mld zł.

kontakt dla mediów
Eurobank
Łukasz Pałka

lukasz.palka@eurobank.pl

tel: 071 795 57 97

informacje o firmie

Euro Bank S.A. (eurobank) to detaliczny bank „na co dzień” z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych. Pozycję eurobanku wśród banków oferujących najnowocześniejsze usługi ugruntowały takie wdrożenia jak: płatności mobilne HCE, funkcjonalne widgety (dla Androida oraz iOS), Touch ID (dla iOS), bankowość internetowa w RWD, karta multiwalutowa.

Bank skupia się na jakości oferowanych usług oraz produktów w każdym kanale kontaktu. W ciągu kolejnych 5. kwartałów w 2015 i  w 2016 r. eurobank znajdował się w TOP 3 według wskaźnika satysfakcji Klienta -  NPS (TNS/OBOP, Audyt Bankowości Detalicznej, 2015-2016 r.).

Kluczowe wyróżnienia z 2017 r:

- Instytucja Roku 2016 -  Bank zajął 3. miejsce w kategorii „Jakość obsługi w kanałach zdalnych” oraz 3. miejsce w kategorii „Jakość obsługi w placówkach” (MojeBankowanie.pl, 07 marca 2017 r.), - Przyjazny Bank Newsweeka  - Bank zajął 1. miejsce w kategorii „Bankowość hipoteczna” (26 września 2017 r.),

- Złoty Bankier 2017 - Bank zajął 2. miejsce w kategorii  „Złoty Bank” - Najwyższa jakość obsługi we wszystkich kanałach kontaktu z klientem (21 kwietnia 2017 r.),

- Złote Spinacze 2017 - Bank otrzymał statuetkę Brązowego Spinacza, w kategorii „Corporate Social Responsibility” za kampanię "Our People Round The World" (1 grudnia 2017 r.),

- Monitor Satysfakcji Klientów Banków, ARC Rynek i Opinia -  Bank zajął drugie miejsce w  zestawieniu „Ogólny ranking form kontaktu z bankiem”  (7 grudnia 2017 roku).

Wysoką ocenę wiarygodności finansowej eurobanku potwierdza agencja ratingowa Fitch. eurobank otrzymał rating długoterminowy (long term IDR) na poziomie „A-”, z perspektywą stabilną.

Bank zatrudnia niemal 2900 pracowników i posiada sieć licząca prawie 500 placówek, rozmieszczonych na terenie całej Polski. Większościowym właścicielem jest francuska Grupa Societe Generale, która zatrudnia 146 tys. pracowników \w 66 krajach, obsługując 31 mln klientów.

www.eurobank.pl

infolinia: 19 000 (koszt połączenia wg stawki operatora)

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi