styl życia budownictwo/nieruchomości
Wnętrze w kamieniu. Piękno i elegancja
Kamień jest wyjątkowo szlachetnym i cenionym materiałem, który nadaje wnętrzu elegancki wygląd. Jednak kamienne płytki są kosztowne i mogą nadwyrężyć budżet. Tańszą, a równie efektowną alternatywę stanowi gres, wiernie imitujący ten naturalny materiał. Poznajcie jego zalety oraz pomysły na zastosowanie w aranżacji wnętrz.
Kamień nie wychodzi z mody. Jako materiał tworzony przez naturę, jest ponadczasowy i prezentuje się dobrze niezależnie od dominujących trendów aranżacyjnych. Nie dziwi więc, że stanowi on inspirację dla producentów płytek gresowych, którzy dzięki zaawansowanym technologiom produkcji bez problemu odwzorowują jego naturalny rysunek. Płytki gresowe imitujące kamień bardzo dobrze wpisują się w wymagania nowoczesnych pomieszczeń – stanowią kompromis między współczesnym designem a niepowtarzalnym pięknem natury. Dzięki nim, możemy zaaranżować modne i harmonijne wnętrze, a zarazem cieszyć się szlachetnym wyglądem kamienia.
Kamienna szarość w łazience – funkcjonalność i piękno
Płytki gresowe o wyglądzie kamienia obdarzają wnętrze pięknem naturalnego materiału, a przy tym zachowują doskonałe właściwości gresu. Są trwałe i przyjazne w użytkowaniu, dzięki czemu potrafią sprostać wyjątkowo trudnym warunkom panującym w łazience. Wykazują niską nasiąkliwość, dlatego bez przeszkód mogą być stosowane w aranżacji strefy prysznicowej czy okolic wanny.
Z pewnością jednym z najpopularniejszych kolorów w aranżacji łazienek jest szary. Modny, nowoczesny a zarazem ponadczasowy łączy cechy szczególnie cenione przez projektantów i osoby szukające pomysłu na stylowy wystrój łazienki. Szarość możemy potraktować jako bazę aranżacji, wybierając na podłogę i ściany strukturalne płytki gresowe imitujące kamień, np. z kolekcji Tacoma. Można także połączyć ją z drewnem, które ociepla wnętrze i przełamuje jej chłodny charakter. Tutaj do wyboru mamy naturalny materiał lub imitujący go praktyczny gres rektyfikowny, np. z kolekcji Acero w kolorze ochra. Łącznikiem między szarymi i drewnianymi powierzchniami niech będą funkcjonalne meble lub dekoracyjne dodatki, w których odnajdziemy obie kolorystyki. W ten sposób uzyskamy harmonijne, a zarazem urozmaicone wnętrze z klasą.
Kuchnia w dwóch kamiennych odsłonach
Dzięki wysokim parametrom użytkowym, płytki gresowe imitujące kamień doskonale poradzą sobie także w kuchennych aranżacjach. Z powodzeniem możemy zastosować je zarówno w strefie zmywania, na podłodze oraz udekorować nimi ścianę nad blatem, która narażona jest na częste zabrudzania oraz działanie pary wodnej i wysokich temperatur. Są niezwykle wszechstronne – równie dobrze sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, towarzysząc prostym w formie i eleganckim meblom, oraz w kuchniach urządzonych w tradycyjnym stylu. W przypadku tych pierwszych warto postawić na wersję total grey, wybierając elementy w jednym lub kilku odcieniach szarości. Do wnętrz stylizowanych pasują natomiast cieplejsze barwy, które podkreślają domowy, nieco sielski charakter pomieszczenia. Nie oznacza to, że szare imitacje kamienia są zakazane w klasycznych aranżacjach. Przeciwnie: łącząc beżowe płytki z szarymi meblami lub dodatkami, stworzymy wnętrze ponadczasowe i niejednowymiarowe.
Salon z wyjątkową dekoracją
Osoby ceniące nieoczywiste rozwiązania aranżacyjne, mogą wybrać płytki imitujące kamień także do salonu. Ciekawy efekt wizualny osiągniemy, wykorzystując elementy o różnym odcieniu szarości, które na wybranej ścianie ułożymy w formie wielkoformatowych puzzli. Dzięki takiemu zabiegowi zdynamizujemy wystrój wnętrza, które nabierze oryginalnego a zarazem eleganckiego stylu.