wydarzenia przemysł ciężki

VIII Warszawskie Dni Techniki z udziałem PCO S.A.

09.10.2018 | PCO S.A

PCO S.A. - główny, krajowy producent urządzeń optoelektronicznych na potrzeby wojska i pozostałych służb mundurowych już po raz czwarty bierze udział w Warszawskich Dniach Techniki, odbywających się 17-19 października 2018 r. Firma w ramach wydarzenia zaprasza młodzież na wykład poświęcony technice termowizyjnej oraz na zwiedzanie wybranych wydziałów swojego zakładu produkcyjnego.

Warszawskie Dni Techniki to wydarzenie edukacyjno – naukowe organizowane pod stałym hasłem „Warszawa - Technika wczoraj, dziś, jutro” przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników.

W tym roku Warszawskie Dni Techniki zdominują 4 główne tematy: Inżynierowie Polscy minionych 100 lat RP, Inżynieria Przyszłości, 100 lat samochodów oraz bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

PCO S.A., jako lider branży optoelektronicznej, po raz kolejny uczestniczy w tym przedsięwzięciu, aby przybliżyć młodzieży temat nowych technologii i rozwiązań technicznych wykorzystywanych w przemyśle obronnym.

Idea realizacji Warszawskich Dni Techniki, które mają promować docenienie zawodu inżyniera i technika, zwiększanie ilości młodzieży w szkołach o profilu technicznym czy uświadomienie atrakcyjności studiów technicznych, jest nam bardzo bliska. Jako firma, której rozwój opiera się na wiedzy i umiejętnościach inżynierów, od lat aktywnie rozwijamy współpracę z polskimi uczelniami technicznymi i partnerami, poszukując młodych talentów zainteresowanych rozwojem zawodowym w dziedzinie optoelektroniki. – mówi Krzysztof Kluza, Prezes Zarządu PCO S.A.

W dniu 19 października 2018 r. w ramach VIII Warszawskich Dni Techniki, PCO S.A. w swojej siedzibie w stolicy przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 28, zorganizuje wykład otwarty poświęcony technice termowizyjnej, który poprowadzi mgr inż. Jerzy Wiśnioch, Główny Technolog PCO. Uczestnicy wykładu będą mieli również możliwość zwiedzenia wydziału mechanicznego, optycznego oraz montażu firmy PCO S.A. Zapisy na udział w wydarzeniu są organizowane w Oddziale Warszawskim SIMP.

Warszawskie Dni Techniki zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydent M. St. Warszawy oraz Prezes FSNT-NOT.

PCO S.A. aktywnie uczestniczy w projektach, które pozwalają młodzieży na poszerzenie wiedzy o aktualnym stanie techniki oraz prezentacji innowacyjnych rozwiązaniach wykorzystywanych w przemyśle obronnym, stąd obecność firmy na kolejnej edycji Warszawskich Dni Techniki.

informacje o firmie

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje ponad 60 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 5mld zł oraz przeszło 17 tysiącami pracowników. PGZ SA to jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.

więcej z kategorii wydarzenia