internet technologie

Obsługa nowoczesnych zabezpieczeń w chmurze wraz z najnowszą zaporą ATP

18.09.2018 | ZYXEL

Zyxel Communications prezentuje najnowszą linię zapór sieciowych. Dzięki nim małe i średnie przedsiębiorstwa będą miały możliwość ochrony swoich sieci i przesyłanych danych przed zagrożeniami, których nie wykrywają standardowe systemy, a obsługa strefy sandbox umożliwi zatrzymywanie ataków typu „zero-day” w czasie rzeczywistym.

Zyxel ATP to zintegrowana brama zabezpieczająca, która łączy skalowalność i funkcjonalność strefy „sandbox” opartej na chmurze. Ponieważ działa w dodatkowych warstwach zabezpieczających, umożliwia wykrywanie i blokowanie każdego rodzaju zagrożeń.

Zyxel ATP: Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami (Advanced threat protection)
Zeszłoroczna epidemia ransomware była ostrzeżeniem potwierdzającym, że nie trzeba być dużą korporacją z dostępem do wrażliwych informacj,i by stać się celem atakutwierdzi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications. Szczególnym problemem są nieznane dotychczas zagrożenia, których nie można powstrzymać za pomocą standardowych rozwiązań zabezpieczających, a tempo ich rozwoju w drugiej połowie poprzedniego roku wzrosło o 40%. Do tej pory niezbędna nowoczesna technologia zapewniająca bezpieczeństwo przed tego typu zagrożeniami, była wyjątkowo droga i niedostępna dla większości małych i średnich firm.

Dzięki wielowarstwowej ochronie jaką zapewnia seria ZyWALL ATP, ta bariera nie stanowi już problemu. Na pierwszej linii ochrony działa technologia sandboxing, która w bezpiecznym i ukrytym środowisku wykrywa nieznane i potencjalnie groźne pakiety danych oraz określa czy dany pakiet jest bezpieczny zanim zostanie przesłany dalej do sieci docelowej.

Zyxel ATP ocenia przesyłane pakiety danych poprzez kontrolę spójności ich sygnatury. Ponadto, dzięki regularnym aktualizacjom najnowszych sygnatur z zaufanych źródeł takich jak Bitdefender, zapora posiada zawsze aktualne informacje o zagrożeniach rozpoznanych przez każdą inną zaporę ATP na całym świecie.

Jednoroczna bezpłatna licencja
Jako kompleksowe rozwiązanie neutralizujące zagrożenia w każdej formie, Zyxel ATP został wyposażony w siedem dodatkowych warstw ochronnych, w tym: zabezpieczenie web (filtrowanie treści i botnet), zabezpieczenie aplikacji i email, ochrona i wykrywanie zagrożeń, geo blokowanie, zarządzanie usługami punktów dostępowych oraz SecuReporter – najnowsza usługa bazująca na chmurze, która analizuje dane zabezpieczające i ułatwia zarządzanie.

Zyxel ATP oferowany jest z jednoroczną złotą subskrypcją, która pozwala zapoznać się ze wszystkimi funkcjami urządzenia.

ATP200 jest bardziej dostosowany do potrzeb mniejszych firm, natomiast model ATP500 sprawdzi się zarówno w małych jak i w średnich przedsiębiorstwach. Urządzenia w zależności od wybranego modelu oferują przepustowość na poziomie 1,800 i 2,600 Mbps, a zalecana liczba obsługiwanych użytkowników, to odpowiednio 1–50 i 50–100.

Zapory sieciowe ATP są już dostępne w sprzedaży.

kontakt dla mediów
ZYXEL
Agnieszka Skiepko

a.skiepko@neuron.pl

tel: 535 358 107

informacje o firmie

O Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi, koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych
i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

ZYXEL – Twój sieciowy sojusznik

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

załączniki

więcej z kategorii internet