styl życia budownictwo/nieruchomości

Aplikacje aluminiowe zdobią nowe skrzydła wewnętrzne od Classen

08.06.2018 | Classen|RuckZuck

Przeszklenia, tłoczenia, frezowania – istnieje wiele sposobów na zdobienie powierzchni drzwi, dzięki którym można nadać im oryginalnego szlifu. Elementy dekoracyjne często decydują o atrakcyjności skrzydeł, dlatego projektanci chętnie poszukują nowych rozwiązań przyciągających uwagę klientów. Jedną z propozycji są aplikacje aluminiowe, które pojawiają się w kolekcjach Saga i Larix – gorących nowościach od marki Classen.

W 2018 r. firma Classen rozszerzyła ofertę drzwi wewnętrznych, wprowadzając kilka nowych kolekcji. Wśród nich znajdują się dwie linie o nowoczesnym wykończeniu – Larix oraz Saga. Gładka, połyskująca powierzchnia skrzydeł w połączeniu z ponadczasową bielą tworzy stylową całość, która sprawia, że wnętrze zyskuje blask. Przyciągającym uwagę elementem dekoracyjnym są aluminiowe aplikacje
w prostej, linearnej formie. 

– Aluminium to lekkie, a zarazem wytrzymałe tworzywo, powszechnie stosowane również w stolarce drzwiowej np. w profilach ościeżnic czy progów. W najnowszych kolekcjach drzwi wykorzystaliśmy ten materiał w postaci dekoracyjnych akcentów na powierzchni skrzydła. To rozwiązanie świetnie wpisuje się w jeden z wiodących obecnie trendów aranżacyjnych, jakim jest wprowadzanie srebrno-szarych elementów w wystroju wnętrz – informuje Jarosław Dymek, Product Manager ds. drzwi, Classen.

Profile aluminiowe o szerokości 8 mm są zlicowane z powierzchnią skrzydła, dzięki czemu całość jest gładka i równa. Zaokrąglone krawędzie nadają aplikacjom subtelności, a kolor stali nierdzewnej INOX dodaje eleganckiego i nowoczesnego charakteru. Elementy dekoracyjne w zależności od modelu różnią się pod względem liczby i rozmieszczenia, jednak w każdym z nich mają takie samo, poziome położenie.

Linia Larix obejmuje siedem modeli, w których płyta HDF pokryta jest lakierem UV. Na specjalne zamówienie (za dopłatą) możliwy jest dobór innego odcienia skrzydła niż klasyczna biel. Bogata paleta kolorów RAL pozwala każdemu klientowi znaleźć barwę idealnie spełniającą jego wizję aranżacyjną.

W kolekcji Saga dostępnych jest siedem modeli skrzydeł okleinowanych, wykończonych laminatem CPL. To materiał o bardzo wysokiej odporności na zarysowania, ścieranie, wysokie temperatury
i działanie środków chemicznych. Ciekawym wyróżnikiem drzwi z tej serii jest możliwość wyboru przylgi spośród trzech wariantów: w kolorze białym, w kolorze aluminium lub w kolorze sklejki. Ten detal pozwoli jeszcze lepiej dopasować skrzydła do pozostałych elementów wystroju i postawić przysłowiową kropkę nad „i” w aranżacji.

Wszystkie modele drzwi z kolekcji Saga i Larix są dostępne w różnych szerokościach. Występują w opcji przylgowej (jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, przesuwne) oraz bezprzylgowej (jednoskrzydłowe). Skrzydła z przylgą wykonane są z ramiaka z drewna iglastego, wypełnionego płytą wiórowo-otworową. Zawierają trzy srebrne zawiasy czopowe wkręcane. W wariancie bez przylgi zastosowano konstrukcję Classen Hard oraz dwa gniazda pod zawiasy chowane 3D.

Drzwi mogą być wyposażone w zamek na klucz, łazienkowy, pod wkładkę patentową lub zamek oszczędnościowy (magnetyczny). Możliwe jest również wykonanie podcięć, bądź tulei wentylacyjnych. Sprawdzą się zatem nie tylko w salonie czy sypialni, ale także w pomieszczeniach narażonych na wilgoć i potrzebujących wentylacji, np. w łazience.

– Moda na mieszkania urządzone w stylu skandynawskim nie przemija. Dużą popularnością cieszą się jasne, otwarte przestrzenie i minimalistyczne akcenty. Z tego względu poszerzyliśmy naszą ofertę drzwi o kolejne propozycje utrzymane w bieli, które idealnie wpisują się w oczekiwania klientów – dodaje Jarosław Dymek.

Pełna oferta drzwi Classen dostępna jest pod adresem: www.classen.pl

kontakt dla mediów
Monika Wawszczyk
Senior Account Manager, Classen|RuckZuck
Monika Wawszczyk

monika.wawszczyk@imagopr.pl

tel: (32) 608 29 85

informacje o firmie

Classen od ponad pięciu dekad działa w branży wyposażenia wnętrz, posiadając jedną z największych fabryk podłóg na świecie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA oraz Classen Floors Systems. Firma posiada własny zakład produkcyjny w Rybniku-Zwonowicach, który odpowiada za obsługę środkowo-wschodniego rynku europejskiego. Szeroka gama produktów obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, meble kuchenne oraz materiały wykończeniowe. Od 2014 roku Classen jest członkiem Klastra Technologii Drewna „Lignum”. Spółka należy także do Związku Polskie Okna i Drzwi.

Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl

załączniki

więcej z kategorii styl życia