budownictwo/nieruchomości media/marketing/reklama
Płyty izolacyjne z serii PAROC Linio. Rozwiązanie stworzone dla budownictwa wielorodzinnego
Boom w sektorze nieruchomości, jaki obserwujemy od pewnego czasu w Polsce, wymaga od deweloperów i firm wykonawczych doboru takich rozwiązań budowlanych, które sprawdzą się w każdych warunkach i pomogą wyróżnić się na konkurencyjnym rynku usług. Szczególnie z myślą o wykonawcach obiektów wielorodzinnych, Paroc oferuje wypróbowaną serię płyt izolacyjnych PAROC Linio zapewniających szereg korzyści zarówno dla budujących, jak i użytkujących.
Fasada otynkowana to najczęściej spotykana w Polsce forma wykończenia zewnętrznych ścian obiektów wielorodzinnych. Budynki tego typu z reguły ociepla się metodą lekką mokrą z zastosowaniem systemów cienkowarstwowych, która wymaga z kolei dobrania odpowiedniej izolacji termicznej. Ze względu na mnogość właściwości roboczych i użytkowych, szeroka gama produktów i konfiguracji strukturalnych płyt z wełny kamiennej PAROC Linio umożliwia łatwe dopasowanie konkretnej izolacji do danej otynkowanej ściany zewnętrznej.
Oprócz niskiej przewodności cieplnej (λD już od 0,036 W/mK), płyty pozostają odporne na zawarte w chemii budowlanej substancje alkaliczne, nie gromadzą wilgoci i nie reagują na zmiany temperatury, dzięki czemu można je z powodzeniem stosować praktycznie przez cały rok. Za sprawą dużej stabilności wymiarowej, produkty z serii PAROC Linio nie zmieniają zaś swoich wymiarów wraz z upływem czasu. Optymalne parametry mechaniczne zapobiegają powstawaniu ewentualnych szczelin w warstwie izolacyjnej, które dla wykonawców często oznaczają konieczność naniesienia poprawek, a w najgorszej sytuacji – kar umownych.
Ze względu na dużą sprężystość, płyty PAROC Linio 10 oraz PAROC Linio 15 charakteryzuje wysoka tolerancja na ewentualne nierówności i niedoskonałości podłoża. Z drugiej strony płyty cechuje zwiększona wytrzymałość na ściskanie (20 i 30 kPa) i rozciąganie (10 i 15 kPa), co pozwala na uzyskanie gładkiej i szczelnej powierzchni bazowej pod zaprawę tynkarską. Także w okolicach naroży, gzymsów i ościeży, gdzie szczególnie dobrze sprawdza się płyta Paroc Linio 15.
Do ocieplenia ścian zewnętrznych metodą lekką mokrą, zwłaszcza jeśli projekt zakłada wykonanie grubszej warstwy izolacji, wykorzystać można z kolei płyty lamellowe PAROC Linio 80. Ułożenie w procesie produkcji włókien prostopadle do ocieplanej powierzchni gwarantują nie tylko wyższą przyczepność do podłoża, ale w odpowiednich przypadkach umożliwiają też montaż bez łączników mechanicznych. Szybko i ekonomicznie, oszczędzając czas, który można poświęcić na wykonanie kolejnych projektów w trakcie sezonu budowlanego.
Wysoka stabilność mechaniczna przy jednoczesnej niskiej wadze płyt PAROC Linio ułatwia transport i magazynowanie materiału na placu budowy, zaś optymalne właściwości chemiczne umożliwiają swobodne użycie materiału także w przypadku ciemnego tynku na elewacji. Płyty posiadają strukturę porowatą, dzięki czemu wydatnie podnoszą standard akustyczny gotowych konstrukcji, a z uwagi na najwyższą klasę reakcji na ogień A1, wraz z powłoką tynkową tworzą niezwykle odporną na ogień elewację.