nowe produkty/usługi budownictwo/nieruchomości media/marketing/reklama

Wiosenne SPA w ogrodzie

17.04.2018 | Drewnochron

Wiosenna aura, promienie słoneczne zaglądają coraz częściej do naszych okien. Nadchodzi czas relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu. Pierwszym krokiem jest jednak oszacowanie, jak wyglądają po zimie nasze meble ogrodowe, szczególnie, jeśli wykonane są z drewna. Czy nadają się do użytku, czy wymagają zabiegów renowacyjnych?

Ogrodowe DIY – Zrób to sam

Jeśli nie planujemy zakupu nowych mebli ogrodowych, możemy skutecznie i niedrogo odnowić własne i cieszyć się nimi przez cały okres wiosenno-wakacyjny. Należy poświęcić trochę czasu na m.in. oszacowanie strat po zimie, wybranie produktu i zarezerwowanie słonecznego weekendu na prace. Poniżej, podpowiadamy, jak przeprowadzić kurację odmładzającą przy użyciu lakierobejcy 2w1 marki Drewnochron.

Niekorzystne działanie zimy

Zazwyczaj w naszych ogrodach mamy meble ogrodowe wykonane z różnego rodzaju drewna krajowego – sosny, świerku, jesionu, buku, czy dębu. Mimo, że to piękny, szlachetny, materiał naturalny, drewno jest dość wrażliwe na warunki atmosferyczne i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wyjątkowo trudnym okresem dla drewnianych mebli jest pora zimowa, w szczególności dla tych, które z różnych względów zostały na zewnątrz. Na jakie zagrożenia mogą być narażone meble podczas sezonu zimowego? Wilgoć, wiatr, opady, czy szkodliwe promieniowanie UV powodują degradację, zarówno powierzchni, jak i struktury drewna. Na powierzchni mogą powstać pęknięcia, przetarcia, zarysowania. Dodatkowo, dochodzi korozja biologiczna, czyli niszczące działanie bakterii, grzybów, owadów. Na początku musimy ustalić, w jakim stopniu nasze meble uległy zniszczeniu. Pytanie również, w jaki sposób meble były w ogóle wcześniej zabezpieczone? Od tego będzie zależała metoda renowacji drewna. Powierzchnie pokryte farbami olejnymi, lakierami, lakierobejcami lub olejami należy konserwować tego samego rodzaju preparatami, chyba, że zeszlifujemy wierzchnią warstwę jaką były pokryte i naniesiemy nową. Niektóre meble drewniane nie muszą być na przykład impregnowane, jeśli były poddane impregnacji w ostatniej fazie produkcji i użytkujemy je nie dłużej niż 5-8 lat.

Drewnohron_2w1.jpg

Czy wiesz, że za najtrwalsze uważa się meble z drewna egzotycznego, z lasów tropikalnych, np. z teaku, bangkirai, merbau, czy eukaliptusa. Te drewniane meble ogrodowe potrafią przetrwać nawet do 25 lat, a odpowiednio pielęgnowane - jeszcze dłużej.

Chroni i Dekoruje – Lakierobejca 2w1 Drewnochron

Jeśli nasze meble nie uległy poważniejszym uszkodzeniom pod wpływem działań czynników atmosferycznych, jednym z bardziej popularnych sposobów renowacji jest malowanie mebli drewnianych. Świetnie nadaje się do tego lakierobejca 2w1 marki Drewnochron - stawia na ochronę drewna w sposób efektywny i długotrwały. Ważnym benefitem jest fakt, że jest to wodna lakierobejca – dzięki czemu szybko schnie i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu rozpuszczalnika.
Wysokiej jakości lakierobejca przeznaczona jest do konserwacji i zdobienia wszelkich konstrukcji i elementów drewnianych na zewnątrz. Zapewnia doskonałą ochronę powłoki przed promieniami UV i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Zapewnia ochronę drewna do 6 lat (dla powierzchni pionowych, w zależności od warunków eksploatacji).
Lakierobejca 2w1 marki Drewnochron, łączy w sobie działanie ochronne i dekoracyjne. Tworzy gładką powłokę o satynowym połysku, nie maskując przy tym naturalnego rysunku drewna. Nadaje meblom atrakcyjny wygląd, elegancję i styl. Dostępna jest w 8 kolorach. Pachnie lasem podczas malowania.

Zabieg: Malowanie

1) Przed rozpoczęciem pracy należy odpowiednio zabezpieczyć miejsce, w którym będziemy malować. Do renowacji przydadzą się m.in.:

  • Papier ścierny o granulacji 120 lub 180,
  • Pędzel, szmatka, wodny roztwór detergentu,
  • Rękawice robocze,
  • Lakierobejca dekoracyjno-ochronna 2w1 marki Drewnochron (0,2L; 0,8L; 2,5L) w wybranym kolorze (8 kolorów),
  • mieszadełko

2) W pierwszej kolejności należy zeszlifować starą farbę lub lakier, aby drewno było gotowe – czyste i suche do dalszych zabiegów. Bardzo pomocna jest mała, ręczna szlifierka, która usuwa bardzo stare warstwy. Jeśli nie mamy szlifierki, użyjmy papieru ściernego (180).

3) Meble, które były wcześniej użytkowane i pomalowane preparatem ochronnym, a ich powierzchnia nie jest bardzo zniszczona nie wymagają szlifowania powłoki aż do surowego drewna, chyba, że chcemy zmienić kolor, wtedy warto zeszlifować do surowego drewna. W innym wypadku należy nałożyć impregnat przed malowaniem (tzw. impregnat techniczny - Impregnat Grunt R marki Drewnochron), który tworzy powłokę zabezpieczającą i dogłębnie chroni strukturę drewna. Impregnat ten nie nadaje mu koloru.

4) Po zeszlifowaniu powierzchni, odpylamy ją, odtłuszczamy z dodatkiem detergentu i pozostawiamy do wyschnięcia.

5) Jeśli drewno jest suche i czyste, przystępujemy do malowania. Najpierw dokładnie mieszamy zawartość puszki. Nakładamy minimum 2 warstwy pędzlem. Pomiędzy warstwami zachowujemy 2 godziny przerwy. Pełne wyschnięcie powłoki uzyskuje się po 4 godzinach. Niska temperatura i wysoka wilgotność wydłuża czas schnięcia.

6) Dla uzyskania lepszego efektu dekoracyjnego poprzednią warstwę przeszlifuj drobnoziarnistym papierem ściernym i usuń pył.

7) Narzędzia należy myć w wodzie.

DN_LAKIEROBEJCA2W1_2_5L_ORZECH_CIEMNY.PNG

 

ProduktPojemnośćCena
   
LAKIEROBEJCA 2w10,20l13,18 zł
LAKIEROBEJCA 2w10,80l37,94 zł
LAKIEROBEJCA 2w1 2,50l 98,98 zł

 

 

Więcej informacji na:
http://drewnochron.pl

informacje o firmie
informacje o firmie