styl życia zainteresowania/hobby środowisko naturalne/ekologia media/marketing/reklama

Finał akcji Godzina dla Ziemi WWF – Kto zgasi światło dla Puszczy Karpackiej?

23.03.2018 | WWF Polska

Finał tegorocznej akcji Godzina dla Ziemi WWF w Polsce uwieńczony zostanie głośnym biciem na alarm.  Wszystko po to by uratować serce Puszczy Karpackiej - dom ponad 300 letnich drzew i wyjątkowych zwierząt! 

Punktualnie o godz. 12.00 dziesiątki bębniarzy razem z ambasadorami akcji będą bębnić i zachęcać mieszkańców Warszawy do podpisania petycji o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego. Finał akcji odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 marca na skwerze Hoovera w Warszawie.  Będzie to ostatnie z ośmiu miast, które w marcu odwiedzili Ambasadorzy, a zarazem mieszkańcy Karpat: ryś, wilk, niedźwiedź, żbik i sóweczka. 

Jednocześnie tego samego dnia o 20:30, jak co roku, na 60 minut na całym świecie zgasną słynne budowle, w Warszawie m.in. Pałac Kultury i Nauki. 

Dołącz do akcji, podpisz petycję na SerceKarpat.pl i zgaś światło w Godzinę dla Ziemi WWF!

Czym jest Serce Karpat?

Region Karpat został uznany przez WWF za jedno z 200 najcenniejszych przyrodniczo miejsc na świecie. Dlatego przyroda tego obszaru zasługuje na szczególną ochronę.  Fundacja WWF Polska kończy  tegoroczną edycję, największej ekologicznej akcji na świecie Godziny dla Ziemi WWF pod hasłem: „Ratujmy serce Karpat” finałowym happeningiem w Warszawie 24 marca o godz. 12.00 na Skwerze Hoovera. Wszystkie działania kampanii poświęcone są tematowi ochrony Puszczy Karpackiej. Ambasadorzy i za razem mieszkańcy Karpat: ryś, wilk, niedźwiedź, żbik i sóweczka symbolicznie wyruszyli w Polskę i bili na alarm oraz przekonywali osobiście władze oraz mieszkańców miast: Krakowa, Łodzi, Lublina, Rzeszowa, Gdańska oraz  Słupska do utworzenia Turnickiego Parku Narodowego. To właśnie w Puszczy Karpackiej znajdują się jedne z ostatnich w Europie fragmentów lasów o naturalnym charakterze, dlatego musimy zachować je dla przyszłych pokoleń i zagwarantować im prawną ochronę. Podpisy pod petycją o utworzenie Parku można składać na stronie SerceKarpat.pl. Zapraszamy mieszkańców Warszawy, aby na finał akcji przyszli z własnymi bębnami lub samodzielnie wykonanymi instrumentami, na których wspólnie będziemy bić na alarm dla Puszczy Karpackiej. Najciekawsze instrumenty zostaną nagrodzone przez Fundację WWF nagrodami niespodziankami.

Wyjątkowe miejsce na mapie Polski

Puszcza Karpacka to obszar rozciągający się wzdłuż południowo-wschodnich granic Polski, daleko od dużych miast i skupisk ludzkich.  Jest to już jeden z niewielu obszarów na Starym Kontynencie, gdzie człowiek może odpoczywać w pełnej harmonii z przyrodą. Puszcza Karpacka, skrywa swoje serce, czyli teren planowanego od wielu lat Turnickiego Parku Narodowego.

„Na obszarze planowanego Turnickiego Parku Narodowego zostało zlokalizowanych prawie 6,5 tys. drzew o wymiarach pomnikowych - wiekowych jodeł, buków i jaworów, osiągających wiek nawet 300 lat. To jedyne z niewielu miejsc w Polsce, będące ostoją charyzmatycznych drapieżników takich jak: niedźwiedź, wilk, ryś i żbik. Mimo niekwestionowanych walorów przyrodniczych i turystycznych powołanie parku narodowego przeciąga się, a tamtejsza przyroda jest degradowana i eksploatowana. Dlatego wzywamy do ochrony tego miejsca przez podpisywanie petycji na stronie SerceKarpat.pl” – mówi Stefan Jakimiuk z WWF Polska.

Na obszarze przyszłego parku narodowego (17,5 tys. ha) zaplanowano w 2018 roku wycinkę obejmującą ponad 67 tys. m3 drzew, z tego ponad 60% (41 tys. m3) przypada na obszar planowanego rezerwatu przyrody „Reliktowa Puszcza Karpacka” (8 tys. ha).

Gasimy światła dla Puszczy

Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna łącząca ludzi niezależnie od narodowości, religii czy poglądów politycznych. Co roku bierze w niej udział blisko 200 państw na 7 kontynentach. W tym roku 24 marca na całym świecie o 20.30 czasu lokalnego słynne budowle pogrążą się w ciemnościach na 60 minut w symbolicznym geście solidarności z ideą ochrony naszej planety. W tym roku w Polsce światła zgasną dla Puszczy Karpackiej w ponad 70 miastach, które do tej pory oficjalnie zadeklarowały przyłacznie się do akcji.

Idea Godziny dla Ziemi WWF jest bardzo prosta: Wyłącz światło - włącz działanie planety, która daje nam, ludziom, życie. Globalna akcja Godzina dla Ziemi WWF inspiruje setki milionów ludzi na całym świecie. Jako konsumenci mamy ogromny wpływ na działania rynku. Jako obywatele – na tworzone prawo. Trzeba działać już dziś! Podpisz petycję na stronie SerceKarpat.pl

Godzina Dla Ziemi WWF – kto zgasi światło dla Puszczy?  Sprawdź czy jest tu twoje miasto...

  1. Będzin
  2. Białystok
  3. Bielsko-Biała
  4. Brzeg
  5. Chełmno
  6. Ciechanów
  7. Częstochowa
  8. Dąbrowa Górnicza
  9. Dobre Miasto
  10. Drawsko Pomorskie
  11. Dzierżoniów
  12. Elbląg
  13. Ełk
  14. Garwolin
  15. Gdynia
  16. Giżycko
  17. Gmina Błonie
  18. Gniezno
  19. Gorzów Wielkopolski
  20. Grodzisk Mazowiecki
  21. Grudziądz
  22. Inowrocław
  23. Jastrzębie-Zdrój
  24. Kalisz
  25. Konin
  26. Kołobrzeg
  27. Koszalin
  28. Kraków
  29. Legionowo
  30. Legnica
  31. Leszno
  32. Powiat Limanowski
  33. Lublin
  34. Luboń
  35. Łeba
  36. Łomża
  37. Mława
  38. Nowy Sącz
  39. Nowy Targ
  40. Olsztyn
  41. Oława
  42. Otwock
  43. Opole
  44. Gmina Ornontowice
  45. Piaseczno
  46. Płock
  47. Płońsk
  48. Płoty
  49. Podkowa Leśna
  50. Poznań
  51. Pruszcz Gdański
  52. Pruszków
  53. Przemyśl
  54. Racibórz
  55. Radom
  56. Rybnik
  57. Rzeszów
  58. Sanok
  59. Słupsk
  60. Sosnowiec
  61. Suwałki
  62. Szczecin
  63. Świebodzin
  64. Tomaszów Mazowiecki
  65. Toruń
  66. Ustka
  67. Wadowice
  68. Warszawa
  69. Wisła
  70. Włocławek
  71. Wolsztyn
  72. Wrocław
  73. Zamość
  74. Zgierz
  75. Zielona Góra
  76. Żyrardów
  77. Żywiec

 Więcej informacji na: SerceKarpat.pl

kontakt dla mediów
WWF POLSKA
Stefan Jakimiuk

sjakimiuk@wwf.pl

tel: 606 856 777

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
WWF POLSKA
Stefan Jakimiuk

sjakimiuk@wwf.pl

tel: 606 856 777

informacje o firmie