nowe produkty/usługi budownictwo/nieruchomości technologie
Paroc nawiązuje współpracę z Fluid Desk i otwiera nowe możliwości dla projektantów
Bez dobrego projektu ciężko o instalację, która spełni wymagania inwestora i obietnice producenta sprzętu. Wychodząc naprzeciw realnym potrzebom projektantów, Paroc Polska nawiązał współpracę z producentem oprogramowania Fluid Desk – kultową platformą 3D CAD i BIM dla specjalistów z branży HVAC.
Zaprojektowanie izolacji i dobór odpowiednich rozwiązań dla systemów grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych czy wentylacji pożarowej prawdopodobnie jeszcze nigdy nie było tak proste. Konsekwentnie rozwijane i systematycznie aktualizowane oprogramowanie oparte na środowisku graficznym BricsCAD V16 i V17 oraz AutoCAD 2013-2017 uzupełniono o najnowsze biblioteki CAD dla izolacji technicznych Paroc.
– Dzięki starannie opracowanym funkcjom automatyzującym projektowanie, narzędzia Fluid Desk pozwalają łatwo dobrać odpowiednie otuliny i maty z wełny kamiennej, niezależnie czy interesuje nas izolacja termiczna, akustyczna, przeciwkondensacyjna czy przeciwogniowa – podkreśla Michał Nękanowicz, doradca techniczny ds. współpracy z biurami projektowymi w firmie Paroc Polska.
Multum możliwości
W nowe elementy CAD wyposażone zostało oprogramowanie Ventpack® i Hydronicpack® – wydajne i wszechstronne narzędzia do projektowania odpowiednio: systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i wentylacji pożarowej, a także wodnych systemów chłodniczych i grzewczych. Intuicyjny software pozwala na szereg usprawniających pracę projektanta funkcji, w tym:
- zarządzanie parametrycznymi bibliotekami urządzeń,
- tworzenie opisów, numerowanie i wymiarowanie instalacji,
- dokonywanie obliczeń hydraulicznych,
- obliczanie hałasu w sieci przewodów,
- projektowanie budynków wielopiętrowych z wykorzystaniem wielu rysunków,
- tworzenie raportów.
Zarządzanie parametrycznymi bibliotekami komponentów instalacyjnych, w tym izolacji technicznych Paroc, zapewnia dostęp do kart katalogowych oraz materiałów promocyjnych poszczególnych rozwiązań. Konkretne elementy instalacji prezentowane są na trzy sposoby, w zależności od preferencji projektanta: według konwencji własnej producentów, według definicji typów urządzeń opracowanej przez Fluid Desk oraz w sposób indywidualnie określony przez samego użytkownika, który może tworzyć foldery odpowiadające własnym przyzwyczajeniom bądź standardom przyjętym w pracowni projektowej.
Oprogramowanie umożliwia szybkie łączenie fragmentów instalacji, bez konieczności wyboru elementów z biblioteki. Izolacje Paroc możemy szybko i wygodnie wstawić w wybranym odcinku przewodu, zachowując przy tym ciągłość instalacji.
Więcej informacji na temat oprogramowania Fluid Desk: http://www.fluid-desk.com/