nowe produkty/usługi polityka media/marketing/reklama
"Do Rzeczy" (08) Młot na korupcję. Mariusz Kamiński gromi mafię
„Do Rzeczy” nr 8: Młot na korupcję. Mariusz Kamiński, twórca CBA, dziś szef służb specjalnych, gromi mafię
Gdy Mariusz Kamiński stworzył CBA i zabrał się do zwalczania korupcji, próbowano się go pozbyć z życia publicznego. Dzisiaj akcje Biura pokazują, że to nie takich ludzi należało się pozbywać – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Rewolucjonista w akcji”
Na łamach „Do Rzeczy” również:
Prywatyzacja Ciechu SA nie jest jedyną, przy której działał Jan Kulczyk. Brał udział w sprzedaży wielu polskich firm. Jak się one skończyły? – zastanawia się Łukasz Zboralski w tekście „Wielki pośrednik”.
Beata Szydło, wchodząc do rządu Mateusza Morawieckiego, przyjęła wygodną dla siebie rolę recenzenta. Będzie obserwować, oceniać i cierpliwie czekać na swoje kolejne polityczne pięć minut. A cierpliwość to jedna z jej mocniejszych stron – zauważa Kamila Baranowska w artykule „L jak lojalność”.
Opozycja uważa to za przemoc symboliczną. Politycy PiS za przywracanie normalności. Czyja to wina, że miejsca upamiętniające największą polską tragedię nowego wieku powstają w gorszącej atmosferze sporu? – zastanawia się Piotr Semka w tekście „Pomniki na linii frontu”.
Polacy przyłączający się do opluwania własnego kraju osiągnęli sukces. W Wielkiej Brytanii znany dziennikarz może zostać obwołany faszystą, a spotkania z nim uniemożliwione –zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Nowa bitwa o Anglię”.
Aktorka i pisarka Joanna Szczepkowska skomentowała nowelizację ustawy o IPN, oskarżając swojego nieżyjącego dziadka o antysemityzm i przeprosiła za niego „jako Polka” – pisze Radosław Wojtas w tekście „Wnuczka Szczepkowska”.
Jeśli przegramy toczoną przeciw Polsce wojnę kulturową, to przegramy naszą niepodległość w najważniejszym wymiarze – duchowym – przekonuje Grzegorz Kucharczyk w artykule „Walka o niepodległość”.
Wirtualne waluty miały być pieniądzem przyszłości. Stały się ulubionym pieniądzem spekulantów, mafiosów, terrorystów i ludzi unikających płacenia podatków. Na celownik biorą je więc kolejne rządy – zauważa Jacek Przybylski w artykule „Zakazane waluty?”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również dwa dodatki specjalne: o skokach narciarskich oraz „Piłsudski – Ojciec niepodległości”.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 19 lutego 2018.
Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów.
Tygodnik „Do Rzeczy” jest dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla:
- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)
- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.