Systemy CMS w chmurze - najnowsze rozwiązania w branży. Konferencja 28 lutego
Liderzy innowacyjnych rozwiązań chmurowych zapraszają na bezpłatną konferencję pt. „Systemy CMS w chmurze”, która odbędzie się 28 lutego 2018 w Warszawie w biurze Microsoft przy ul. Al. Jerozolimskie 195A. Spotkanie dedykowane jest szeroko pojętemu biznesowi, dla którego ważna jest efektywna komunikacja, zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna. Zapisy na stronie Microsoft Events już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona!
Konferencja „Systemy CMS w chmurze” ma na celu zaktualizowanie wiedzy przedsiębiorców na temat tego, jakie możliwości rozwoju ich biznesu przynoszą nowe technologie i jak dobrze prowadzona komunikacja może pozytywnie wpłynąć na firmę. Do uczestnictwa zaproszone są wszystkie osoby związane z biznesem, które w przedsiębiorstwach odpowiadają m.in. za obszary komunikacji, zarządzania czy HR.
Komunikacja źródłem sukcesu
Podczas spotkania przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania dostępne w ofercie Microsoft, Sitecore, Umbraco i Kentico. Prelegentami będą również przedstawiciele firm intive, SoftwareHut, The Cogworks i Elastic Cloud Solutions, którzy opowiedzą o wdrażaniu u swoich klientów CMSów opartych o chmurę. Rozwiązania chmurowe odpowiadają oczekiwaniom świata biznesu, który nigdy dotąd nie był tak wymagający w stosunku do nowych technologii. Zdobywają one szturmem rynek, jako te najbardziej praktyczne i bezpieczne dla przechowywania danych. Firmy korzystają z tego typu rozwiązań chętnie, bo pozwalają one na bezproblemowy dostęp do informacji, bez względu na miejsce przebywania.
Elastic Cloud Solutions – RODO, intranet i cyfrowe miejsce pracy
Konikiem firmy Elastic Cloud Solutions są rozwiązania intranetowe, nad którymi pracowali kilka ostatnich lat zarówno w środowisku krajowym, jak i międzynarodowym. Dzięki temu firma doskonale zdaje sobie sprawę z problemów, z jakimi borykają się duże organizacje. Radosław Ochotny z firmy Microsoft, Technology Strategist i ekspert w obszarze Cloud, w swoim wystąpieniu opowie o RODO, czyli nowej europejskiej regulacji dotyczącej ochrony danych osobowych oraz o tym, jak nowoczesne rozwiązanie chmurowe może wesprzeć te zmiany. Z kolei Łukasz Skłodowski – analityk i architekt z ponad 12-letnim doświadczeniem przybliży słuchaczom zagadnienie Elastic Workplace - inteligentnego i bezpiecznego miejsca pracy na miarę XXI wieku. Grzegorz Ciwoniuk, który na konferencji przedstawi szczegółowo możliwości Elastic Intranet opowiada: – To nowoczesny, elastyczny i mobilny portal intranetowy, który kilkukrotnie skraca czas poświęcony na zarządzanie informacjami i wiedzą w firmie. Wdrożenie w chmurze trwa zaledwie kilka minut, a jego obsługa nie wymaga technicznej wiedzy – stanowi to wielkie ułatwienie dla firm spoza branży technologicznej.
SoftwareHut przedstawia możliwości Kentico
SoftwareHut, jako lider rynku informatycznego rozpoczął niedawno współpracę z innowacyjnym dostawcą systemu headless CMS firmy Kentico opartego właśnie o rozwiązania chmurowe. – Na konferencji będziemy mówić właśnie o rozwiązaniu chmurowym Kentico Cloud, jako o narzędziu gwarantującym wielokanałowość przekazu. Rozwiązanie to uwzględnia najnowsze formy przekazu treści, czyli to, czego wymaga współczesny biznes. Pozwala na szybkie dostosowanie treści wyświetlanych na wielu urządzeniach, poczynając od tradycyjnych komputerów, poprzez smartfony i tablety, ale także smartwatche, czy rozwiązania oparte o rozszerzoną rzeczywistość (AR – Augmeted Reality) oraz wirtualną rzeczywistość (VR – Vitrual Reality) – mówi Michał Kwilman, lider technologii frontendowych w SoftwareHut. – Przy tych wszystkich zaletach Kentico zachowało jednak klarowną i łatwą w przyswojeniu obsługę, dzięki czemu jest narzędziem idealnym w prowadzeniu mądrego marketingu cyfrowego – dodaje Vojtech Boril, który jest pierwszym menadżerem zespołu Kentico Cloud.
Wydajność i skalowanie według The Cogworks
Koleją firmą, która zabierze głos na konferencji będzie The Cogworks – jeden z pierwszych Złotych Partnerów Umbraco specjalizujący się w projektowaniu, wytwarzaniu i wspieraniu aplikacji internetowych opartych o system Umbraco CMS oraz technologię .NET. O przydatności skalowania i o możliwościach platformy Umbraco opowie Marcin Zajkowski z The Cogworks oraz Rune Hem Strand z Umbraco HQ. Obaj eksperci są trenerami Umbraco oraz wielkimi entuzjastami tej technologii. – Umbraco CMS to w pełni funkcjonalny OpenSource’owy system do zarządzania treścią idealnie sprawdzający się zarówno przy małych projektach WWW tworzonych na potrzeby pojedynczej kampanii czy jako wizytówki w sieci, jak i również przy zaawansowanych aplikacji internetowych budowanych na zlecenia topowych firm obsługujących za ich pomocą miliony użytkowników – mówi Marcin Zajkowski. – Chcemy przybliżyć przedsiębiorcom temat skalowania biznesu internetowego i tego, jak wiele można dzięki temu zyskać – dodaje Rune Hem Strand.
intive podzieli się ciekawostkami na temat Sitecore i Azure
Na konferencji wypowie się także ekspert z firmy intive, która od lat tworzy rozwiązania technologiczne pomagające klientom przyspieszyć ich cyfrową transformację. – Będziemy mówić o skalowaniu biznesu, ale w oparciu o Sitecore i Azure. Sitecore jest platformą klasy enterprise, która nie powinna być postrzegana tylko jako CMS. Zarządzanie treściami z elastycznym workflow i pełnym wsparciem wersjonowania treści w dowolnej ilości wersji językowych, to w Sitecore tylko podstawowe narzędzia, które mają służyć wyższemu celowi, jakim jest gromadzenie, analizowanie i wykorzystanie danych klientów. Tak aby zapewnić odbiorcom najlepsze z możliwych wrażenia podczas kontaktu z przygotowaną ofertą. Narzędzia do personalizacji, testów, automatyzacji marketingu otwierają przed marketerami niemal nieskończone możliwości udoskonalania wskaźników KPI. Sitecore znając potrzeby swoich klientów przygotował oprogramowanie tak, aby było można je skalować w każdej płaszczyźnie, a w połączeniu z Azure można to robić nadzwyczaj łatwo i szybko – co z pewnością doceni nie jeden dział IT. Wybierając Sitecore trzeba przygotować się na to, że słowa „nie da się” nie padną wcale lub będziecie słyszeć je niezwykle rzadko, bo z Sitecore jest możliwe niemal wszystko – mówi Łukasz Skowroński, Sitecore MVP, Principal Software Engineer w intive.
– Każdy przedsiębiorca, niezależnie od tego czym dokładnie zajmuje się jego biznes, znajdzie na tej konferencji coś dla siebie. Dbamy bowiem o to, żeby – mimo wspólnej tematyki – wystąpienia prelegentów poruszały różne tematy i były przeprowadzone w sposób zrozumiały nawet dla kogoś, kto nie jest specjalistą technologii informacyjnych – mówi Robert Strzelecki, prezes SoftwareHut.
informacje o firmie
***
W skład grupy kapitałowej TenderHut wchodzą 4 kooperujące ze sobą spółki zależne. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT. ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
informacje o firmie
***
W skład grupy kapitałowej TenderHut wchodzą 4 kooperujące ze sobą spółki zależne. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT. ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.