kultura/sztuka/rozrywka

Domy strachu - nietypowa rozrywka rodem z horroru

27.11.2017 | Prezentmarzeń

Domy strachu to w Polsce nowość. Kiedyś można było je spotkać w wesołych miasteczkach jako niewielkie ciemne pomieszczenia z kukłami. Dziś Horror House to często całe budynki ze szczegółowo dopracowanym wystrojem i żywymi aktorami, odgrywającymi role z najstraszniejszych horrorów. Domy strachów mogą zawierać elementy escape room i tak jak one posiadają swoje scenariusze gry. Zlokalizowane są najczęściej w piwnicach, opuszczonych fabrykach, starych kamienicach, podziemnych schronach – miejscach, które same w sobie budzą grozę.

Zabawa w domu strachu polega na stawieniu czoła własnym lękom i wytrwaniu do końca gry, odnajdując drogę do wyjścia. Po drodze często pojawiają się zagadki logiczne, które trzeba rozwiązać lub obrzydliwe zadania, które należy wykonać, aby można było przejść dalej. Gra toczy się zwykle w niemal całkowitej ciemności, a uczestnicy nigdy nie wiedzą czego mogą się spodziewać. Panującą atmosferę grozy dodatkowo pobudza wyobraźnia i to właśnie ona staje się w tej grze największym wrogiem.

Wcielając się w rolę bohaterów horroru na własnej skórze możemy odczuć co to prawdziwy strach. Mroczne wnętrza i dziejące się w nim przerażające sceny budzą emocje, dostarczają mocnych wrażeń i pobudzają wyobraźnię, która staje się naszym największym wrogiem. Wizyta w domu strachów to świetny pomysł na spędzenie czasu ze znajomymi. Udział w grze pozwala lepiej poznać siebie nawzajem, stawić czoła swoim lękom i słabościom oraz przeżyć mrożącą krew w żyłach przygodę, o której z wypiekami na twarzy będziemy opowiadać jeszcze długo po zabawie. – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Dla większości z nas lęk wiąże się z emocjonującymi przeżyciami i jest dużym wyzwaniem. Lubimy pokonywać swoje granice i stawiać sobie nowe cele do realizowania, jak potwierdza 37% respondentów sondy „Czy Polacy lubią się bać?” zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń.  Dla 29% ankietowanych  dawka zdrowego strachu wiąże się z przygodą, a co piąty Polak podejmuje takie aktywności, żeby zaspokoić potrzebę odczuwania silnych bodźców. Dla 15% badanych silne emocje są sposobem na stres, pozwalają oderwać się od codzienności i przywrócić sobie dobre samopoczucie.

Wizyta w domu strachu jest całkowicie bezpieczna i na bieżąco kontrolowana przez obsługę. W każdej chwili można skorzystać również z ustalonego hasła bezpieczeństwa i opuścić grę – osoba zgłaszająca chęć rezygnacji zostaje wyprowadzona z domu strachu, zaś pozostała część grupy może kontynuować zabawę.

Ze względu na bardzo silne emocje, nie zaleca się udziału w Horror House osobom z chorobami serca, nadciśnieniem, epilepsją, astmą, kobietom w ciąży oraz osobom cierpiącym na różnego rodzaju fobie (m.in. arachnofobię, achluofobię czy klaustrofobię). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia i możliwości udziału w zabawie, warto przed wizytą w domu strachu skonsultować się ze swoim lekarzem.

Aktualnie w Polsce działa kilkanaście domów strachów, głównie w większych miastach i miejscowościach. Znaleźć je można między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Sopocie, Katowicach, Rybniku, Łodzi, Bydgoszczy, Bielsko-Białej, Gorzyczkach, Zakopanem czy Władysławowie.

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Małgorzata Dębska
Innovation PR
Małgorzata Dębska

m.debska@innovationpr.pl

tel: +48 662 150 880

informacje o firmie