wydarzenia internet nauka/edukacja/szkolenia

Bene i Wilkhahn zapraszają na webinar p.t. „Dynamiczne przestrzenie z energią”

20.10.2017 | BENE

Jaką rolę pełni ruch w codziennej pracy? Jak zapobiegać negatywnym skutkom siedzącego trybu życia? Bene, lider innowacyjnych koncepcji biurowych i firma Wilkhahn, pionier ergonomicznych mebli do biur zapraszają 24 października na webinar p.t. „Dynamiczne przestrzenie z energią”.

Jak pokazują wyniki raportu „Praca, moc, energia w polskich firmach”, opracowanego w 2017 roku przez agencję Human Power, Polacy są jednym z najbardziej pracowitych narodów w Europie. Na realizowaniu służbowych obowiązków spędzamy w ciągu roku średnio 1963 godziny, czyli prawie 82 dni. Niestety w parze z pracowitością nie idzie troska o nasze zdrowie, samopoczucie czy zawodową satysfakcję. Pochłonięci przez biurowe powinności chodzimy chronicznie zmęczeni, jemy okazjonalnie i niezbyt zdrowo a w biurze zatracamy się w obowiązkach zapominając, że nasze ciało domaga się przerwy i chwili relaksu. W efekcie aż 78% ankietowanych przyznaje, że cały roboczy dzień spędza w jednej pozycji, cierpiąc na bóle kręgosłupa, problemy ze zdrowiem a nawet chroniczny stres.

W związku z globalną zmianą trybu pracy na umysłową, zjawisko chorób zawodowych spowodowanych siedzącym trybem życia znalazła się na celowniku lekarzy. Eksperci ds. zdrowia są zgodni – wprowadzanie ruchu do miejsc pracy jest jednym z największych wyzwań, jakim musimy sprostać w związku z chronicznym ograniczeniem ruchu i coraz dłuższym okresem aktywności zawodowej. Kluczowym elementem tego procesu jest odpowiednio zaprojektowane biuro.

Jako pionier innowacyjnych koncepcji biurowych Bene od wielu lat pracuje nad rozwiązaniami zwiększającymi mobilność w biurze. W swoich działaniach opiera się na wiedzy międzynarodowych ekspertów, do których należy także firma Wilkhahn. Efekty tej współprac stały się podstawą do stworzenia webinaru p.t. „Dynamiczne przestrzenie z energią”, który odbędzie się 24 października. Punktem wyjścia do projektu są najnowsze badania i osiągnięcia techniczne wprowadzające mobilność do biur. Uczestnicy dowiedzą się czym grozi ograniczenie ruchu, jaki ma wpływ na samopoczucie i pracę oraz jak zapobiegać negatywnym efektom siedzącego trybu życia. Czasem mała zmiana może przynieść wielki efekt w postaci zrelaksowanych, zdrowszych pracowników.

Webinar zostanie poprowadzony przez Burkharda Remmersa, lingwistę, filozofa i historyka badającego rozwój organizacji i ich adaptację do warunków przyszłości. Remmers jest utalentowanym mówcą, uczestnikiem wielu istotnych debat związanych z tematyką designu i członkiem prestiżowych stowarzyszeń architektonicznych.

Webinar jest bezpłatny, dostępny będzie w wersji anglojęzycznej. Udział w szkoleniu wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie: https://register.gotowebinar.com/register/5957191768459851265.

kontakt dla mediów
Public Relations, BENE
Dominika Socha

d.socha@addmorecom.pl

informacje o firmie

O Bene

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 226 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia