nowe produkty/usługi polityka media/marketing/reklama
"Do Rzeczy": Miriam Shaded o Polsce, islamie i Unii Europejskiej
Uważam, że islam jest sprzeczny nie tylko z polską konstytucją, lecz także z międzynarodowymi konwencjami określającymi prawa człowieka –mówi w rozmowie z Łukaszem Warzechą prezes fundacji Estera Miriam Shaded i porównuje tę religię do systemu mafijnego. Przyznaje też, że przez swoją działalność otrzymuje pogróżki. Cała rozmowa – w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
- Fragment książki redaktora naczelnego „Do Rzeczy” Pawła Lisickiego – „Luter. Ciemna strona rewolucji”, która wkrótce pojawi się w księgarniach.
– Źle, że doszło do takiego nieporozumienia między nami, i pewnie obaj mamy powody, żeby się uderzyć w piersi. Zapewniam jednak, że to jest tylko kwestia komunikacji, a nie żadne poważne tąpnięcie w koalicji – wicepremier Jarosław Gowin ujawnia Marcinowi Makowskiemu kulisy reformy szkolnictwa wyższego.
- Wojciech Wybranowski w tekście „Czy smok pożre niedźwiedzia” ujawnia, jak wojska polskie czuwały przy granicy Polski podczas manewrów „Zapad 2017” oraz opisuje polską odpowiedź na te ćwiczenia – manewry „Dragon 2017”.
– Minął efekt nowości, walka z Grzegorzem Schetyną okazała się porażką. To sprawia, że Ryszard Petru jest obciążeniem dla ludzi firmujących wraz z nim wspólny projekt – Rafał A. Ziemkiewicz podsumowuje polityczną karierę lidera Nowoczesnej w tekście „Ryszard Wybrakowany”.
– Zasługi Szczecina dla polskości są mało znane. Może dlatego niektórym ludziom prawicy zdarzają się lekceważące wypowiedzi, na które to miasto nie zasługuje – Piotr Semka przypomina dzieje metropolii nad Odrą w tekście „Nasz Szczecin”.
– Już nawet norweskie rodziny uciekają przed urzędem ds. dzieci – Barnevernet. Proszą o azyl w Polsce –Agnieszka Niewińska w reportażu „Rodzice kontra Norwegia” przedstawia wstrząsające losy polskich rodziców, którym urząd w Norwegii zabrał dzieci.
- Krzysztof Masłoń przedstawia kontrowersyjny ukraiński pomysł na nakręcenie remake’u filmu „Szlachetni Włóczędzy”. O tym, kim stali się w nim Tońcio i Szczepcio przedstawia w tekście „Złamane serce lwowskiego batiara”.
– Lewica wytyka antysemityzm jednostce, która uratowała kilkaset Żydówek przed straszliwą śmiercią – Piotr Zychowicz staje w obronie Brygady Świętokrzyskiej NSZ w tekście „Zły spór o NSZ”.
– Spółki Skarbu Państwa osiągnęły świetne wyniki. Władza chce jednak jeszcze mocniej je kontrolować. Czy nowe statuty nie sparaliżują ich rozwoju? – Łukasz Zboralski ujawnia niepokojące zabiegi wokół państwowych spółek w tekście „Spółki na uwięzi rządu”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Olivier Bault o zaostrzającym się w Hiszpanii sporze o niepodległość Katalonii; Teresa Stylińska o współczesnych pożarach lasów; rozmowa z Kim Byungkiem, ekspertem ds. bezpieczeństwa Korei Południowej o zagrożeniu ze strony północnokoreańskiego reżimu; Agnieszka Łakoma o nadchodzącej w kraju mieszkaniowej rewolucji z udziałem państwa; Stefan Sękowski o perspektywach średnich i małych polskich miast oraz Joanna Bojańczyk o tym, czym stała się marka Dior.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 25 września 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla:
– systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)
– systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.
kontakt dla mediów
Biuro prasowe
biuroprasowe@pmpg.pl
Fundacja Tygodnika Wprost
MediaForUkraine@wprost.pl
tel: +48 508 040 882
informacje o firmie
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.