wydarzenia budownictwo/nieruchomości towary konsumpcyjne

Cykl kreatywnych warsztatów stolarskich z Drewnochronem już za nami!

11.09.2017 | Drewnochron

Pasjonaci drewna i DIY mieli okazję zrealizować swoje autorskie projekty podczas cyklu Kreatywnych Warsztatów z Drewnochronem. W pięciu miastach w Polsce organizowane były bezpłatne zajęcia dla miłośników majsterkowania, podczas których uczestnicy mogli skonstruować funkcjonalne i ozdobne przedmioty do domu
i ogrodu. Cykl warsztatów potrwał od 3 czerwca do 15 lipca br.

Efekty prac były zaskakujące. Cykl rozpoczęło spotkanie we Wrocławiu, na którym uczestnicy dostali gotowe elementy, z których mogli samodzielnie złożyć doniczki. I choć każdy otrzymał identyczne fragmenty, projekty znacznie się od siebie różniły. Wystarczyło inaczej ułożyć poszczególne kawałki drewna, pomalować w nietypowy sposób. To natchnęło organizatorów do niewielkiej zmiany koncepcji. Każde kolejne warsztaty dawały już zupełną swobodę projektu. Świetnym przykładem były zajęcia z Gdyni, skupiające się na wykorzystaniu europalet. Jeden z uczestników całkowicie rozebrał paletę do pojedynczych desek, aby móc idealnie odwzorować swój pierwotny zamysł.

Uczestnicy mieli okazję pobudzić swoją kreatywność i stworzyć własną interpretację zadanego tematu. Nie brakowało pomysłowych projektów. Podczas grupowych warsztatów powstał między innymi stolik z palet przyozdobiony obrazem namalowanym niebieską Lakierobejcą 2w1. Każdy mógł zabrać swoje dzieło do domu. – Nawet wówczas, gdy mieliśmy do czynienia z większymi konstrukcjami, takimi jak stoliki czy ławki, nie było problemu z transportem. Ci, którzy przybyli na zajęcia samochodem, oferowali pozostałym pomoc w dostarczeniu do domu ich dzieł. Nie było też kłopotu, aby przechować je w pracowni i odebrać w innym dniu – opowiada Kamila Adamczyk-Fojt, brand manager marki Drewnochron.

Ciekawe okazało się też późniejsze życie projektów. Jedna z uczestniczek, pani Agnieszka Zagórska, jakiś czas po warsztatach udostępniła na facebookowej grupie zdjęcia skonstruowanej przez siebie ławki. Zasadziła w jej oparciu poziomkowy kwietnik.

Bezpłatne warsztaty skierowane były zarówno do osób zaawansowanych w obróbce drewna, jak i początkujących. Mobilny warsztat Drewnochronu odwiedził pięć dużych miast: Wrocław, Warszawę, Kraków, Gdynię i Poznań. W pracy pomagali instruktorzy kreatywni
i eksperci z Akademii Technicznej PPG Deco. Pasjonat drewna, Tomasz Lisik z Akademii Technicznej PPG Deco, nie tylko dzielił się fachową wiedzą dotyczącą zabezpieczania drewna i aplikacji produktów Drewnochronu, lecz także współuczestniczył w przygotowywaniu poszczególnych projektów. Każdy uczestnik miał możliwość najpierw zaprojektować przedmiot i skonsultować to z profesjonalistą, a zaraz później wcielić go w życie. Niektórzy przychodzili już ze zgromadzonymi inspiracjami.

Aby wziąć udział w warsztatach, należało uzasadnić swoją motywację. Przez ograniczoną liczbę miejsc konieczne było wybranie autorów najciekawszych wypowiedzi. – Argumenty były przeróżne: począwszy od tych, które nas rozbawiły, po wzruszające historie. Dla przykładu, na grupowe warsztaty przychodziły małżeństwa, które chciały samodzielnie stworzyć stolik do domu. Niektórzy mieli już gotowe pomysły, które zamierzali zrealizować, inni decydowali się na spontaniczność – dodaje Kamila Adamczyk-Fojt.

Uczestnicy mieli okazję wypróbować Lakierobejcę 2w1 oraz Impregnat Express Ogród marki Drewnochron. Najchętniej korzystali z jasnych, stonowanych kolorów, takich jak biel i szarość. Równie popularne były naturalne odcienie: mahoń, palisander i tik. Krótkie fotorelacje, prezentacje efektów, a nawet materiały video były publikowane na Instagramie Kreatywnych Warsztatów z Drewnochronem.

Organizatorzy dziękują wszystkim przybyłym za zaangażowanie i ciekawie spędzony czas!

kontakt dla mediów
801 11 33 11, PPG Deco Polska
KONTAKT DO EKSPERTA

serwis.klienta@ppg.com

tel: 801 11 33 11

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia

kontakt dla mediów
801 11 33 11, PPG Deco Polska
KONTAKT DO EKSPERTA

serwis.klienta@ppg.com

tel: 801 11 33 11

informacje o firmie