wydarzenia kultura/sztuka/rozrywka

Nic co łódzkie nie jest Sukcesji obce. 594. urodziny Łodzi

25.07.2017 | Lightscape

594. urodziny Łodzi zapowiadają niezwykle hucznie. Niemal 300 wydarzeń i atrakcji dla mieszkańców miasta i regionu przygotowane przez lokalne instytucje kultury sprawią, że w weekend 28-30 lipca trudno będzie pozostać w domu. „Nic co łódzkie nie jest nam obce”, to hasło przyświecające obchodom urodzin Łodzi w Sukcesji. Wydarzenie, które odbędzie się 30 lipca, to nie lada gratka dla prawdziwych łodzioholików!

Łódź jest miastem, które zachowało niezwykłą, w skali europejskiej, strukturę przestrzenną XIX-wiecznego, najdynamiczniej rozwijającego się w tej części świata, miasta kreatywnego kapitalizmu. Niezwykłość ówczesnego rozwoju budowlanego, biznesowego i przemysłowego zapisana jest niemal w każdej tkance tworzącej historyczne centrum Łodzi. Aby uwiecznić niepowtarzalność naszego miasta, Fundacja Ulicy Piotrkowskiej powołała konkurs „Potęga Łodzi - Power of Łódź”. Już od piątku, 28 lipca w Sukcesji będzie można podziwiać najlepsze fotografie, które zostały nagrodzone w ostatnich trzech edycjach plebiscytu. Pełna wystawa zostanie zaprezentowana gościom Sukcesji na poziomie -1, a zebrane zdjęcia będzie można oglądać do 11 sierpnia 2017 r.

„Nic co łódzkie nie jest nam obce”. Łodzianie pokochali design manifestujący pochodzenie z Miasta Włókniarzy. Podczas obchodów urodzin Łodzi w Sukcesji w godzinach od 14:00 do 18:00 będzie można bezpłatnie wykonać pamiątkowy sitodruk. Do wyboru dwa wzory: "GALANTY sŁODZIAK" oraz"Nie marUĆ!". Wystarczy przynieść jasną koszulkę bądź torbę. Zapominalscy będą mogli kupić torby na miejscu w cenie 10 złotych.

Pierwsze sto osób, które 30 lipca odwiedzi Sukcesję otrzyma pamiątkowe piny z napisem „Z miłości do Łodzi”. Jednorożec, EC1 Łódź - Miasto Kultury, Łódź Filmowa i wielu innych galantych skojarzeń z naszym miastem nie zabraknie na specjalnej, urodzinowej ściance, na tle której będzie można wykonać niezapomniane zdjęcie. 

Sto lat Łódź!

kontakt dla mediów
Agnieszka Jagusiak
Senior Account Executive, Lightscape
Agnieszka Jagusiak

a.jagusiak@lightscape.pl

informacje o firmie

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja powstało w pobliżu ścisłego centrum Łodzi. W jego sąsiedztwie znajdują się m.in.: Międzynarodowe Targi Łódzkie, kampus Politechniki Łódzkiej oraz dwa budowane osiedla mieszkaniowe. Obiekt oferuje ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 45 tys. mkw. powierzchni najmu, na której znajduje się ok. 160 lokali: sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, punktów usługowych, kawiarni, restauracji w strefie food court oraz część rozrywkowa m.in. z najnowocześniejszym w Łodzi 9-salowym kinem sieci Helios. Inwestorem obiektu jest Fabryka Biznesu. Sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi. Autorem projektu architektonicznego Sukcesji jest wrocławska pracownia Group-Arch. Za zarządzanie obiektem i wynajem powierzchni odpowiedzialna jest firma Mayland Real Estate sp. z.o.o. Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu.

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia