styl życia zainteresowania/hobby budownictwo/nieruchomości

PIXEL, czyli nowe spojrzenie na przestrzeń wspierającą kreatywność

25.04.2017 | BENE

Czym jest kreatywność? To wyjście poza standardowe schematy myślowe, nadanie nowego znaczenia dobrze znanym rzeczom i zjawiskom. To zestawianie przeciwieństw i eksperymentowanie, które w efekcie prowadzi do ciekawych rozwiązań. Dokładnie takich, jak PIXEL, nowy system biurowy firmy Bene. Burza mózgów, praca w podgrupach czy przestrzeń do prezentacji? Znacznie więcej! PIXEL to nowy pomysł na elastyczną aranżację miejsca do pracy zespołowej, zamknięty w drewnianej kostce.

System mobilnych modułów PIXEL to pierwszy produkt w ofercie firmy Bene, wpisujący się w nowatorką koncepcję „playground”, czyli wielofunkcyjnego, mobilnego wyposażenia dostosowującego się do bieżących potrzeb firmy. Promowany hasłem „Build Your Ideas”, jest kwintesencją zespołowego stylu pracy, a tym samym zmian, jakim musi sprostać współczesne biuro. Innowacja to praca zespołowa. Ile osób, tyle ciekawych punktów widzenia, których zderzenie może prowadzić do nowatorskich rozwiązań. Dlatego to podczas burz mózgów, formalnych dyskusji i nieformalnych spotkań przy kawie rodzą się przełomowe pomysły na biznes. Bene, lider innowacyjnych koncepcji biurowych najlepiej wie, że rolą biura jest te interakcje wspierać.

PIXEL to pierwszy tak oryginalny produkt w ofercie Bene. Właściwie nie jest nawet klasycznym systemem biurowym, tylko koncepcją elastycznej aranżacji przestrzeni do pracy zespołowej typu DIY. U podstaw stworzenia modułów PIXEL stoi chęć wyjścia naprzeciw potrzebom firm bazujących nie na zasobach materialnych czy pracy odtwórczej, ale kreatywnej idei i pomysłach – mówi Katarzyna Jasińska, Dyrektor Zarządzająca polskim oddziałem firmy Bene. System składa się z drewnianych modułów, które w połączeniu z akcesoriami i ramą FRAME_S tworzą mobilną, elastyczną i gotową do pracy przestrzeń warsztatową. I to dokładnie taką, jaka jest w danym momencie najbardziej potrzebna. PIXEL pozwala na błyskawiczną zamianę miejsca do burzy mózgów w strefy do pracy w podgrupach, a tych znowu w audytorium do prezentacji. Nie używamy przy tym ani jednego gwoździa, śrubki czy młotka.

Sięgaj po rozwiązania, których potrzebujesz

PIXEL może wyglądać jak drewniane pudełko, ale w rzeczywistości spełnia wiele różnych funkcji. Będzie idealnym stolikiem, kiedy potrzebne jest miejsce na notatki. Mobilnym siedziskiem, gdy chcemy popracować lub zrobić burzę mózgów. Dwa moduły ustawione na sobie i przykryte blatem stworzą zaś w pełni funkcjonalny stół, na którym ustawimy laptop do prezentacji. A to tylko niektóre z zastosowań mebli PIXEL. To, co ostatecznie powstanie z zestawienia drewnianych modułów, zależy tylko od potrzeb i dostępnego miejsca. A jeśli to właśnie przestrzeń jest głównym problemem w aranżacji biura? Wtedy także idealnie sprawdzi się system PIXEL firmy Bene. Moduły można szybko ustawić lub przestawić, zamieniając stolik  w ławę, a tę znowu w trybuny, na których usiądą uczestnicy spotkania czy prezentacji. Po skończonej burzy mózgów kilka ruchów pozwoli uporządkować biuro i stworzyć komfortowe stanowiska do pracy w podgrupach. Autorem koncepcji elastycznego systemu PIXEL jest Didi Lenz. Prosty a zarazem uniwersalny design jest dziełem austriackiego architekta Christiana Hornera.

PIXEL tworzy historię sztuki i wspiera przedsiębiorczość

Nowy koncept biurowy Bene miał swoją premierę 23 marca br. w showroomie firmy w Wiedniu. Podczas wydarzenia PIXEL stał się bohaterem niecodziennej instalacji, stworzonej przez abstrakcjonistę austriackiego o pseudonimie Boicut. Dzieło powstałe z 35 drewnianych boxów zostało następnie wystawione w dniach 4-9 kwietnia br. podczas Salone del Mobile Milano, największych i najbardziej prestiżowych targów designu użytkowego na świecie. Limitowana edycja systemu PIXEL zostanie przekazana także na potrzeby projektu weXelerate. Nowy system biurowy Bene będzie inspirował młodych przedsiębiorców w miejscu, w którym liczy się przede wszystkim innowacyjna koncepcja biznesowa i praca zespołowa – w największym europejskim centrum rozwoju start-upów z siedzibą w Wiedniu.

Szczegółowe informacje dotyczące systemu PIXEL dostępne są na stronie www.bene.com.

 

kontakt dla mediów
Public Relations, BENE
Dominika Socha

d.socha@addmorecom.pl

informacje o firmie

O Bene

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 226 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.

załączniki

więcej z kategorii styl życia