internet praca technologie

A może klapki do tego? Czyli praca online według CodersTrust Polska

29.07.2016 | CodersTrust

Ruszyła kampania CodersTrust Polska pod hasłem „A może klapki do tego?”, zachęcająca do nauki języków programowania i pracy w ramach freelancingu online. Kampania skierowana jest w szczególności do młodych osób i pokazuje im alternatywne metody pracy, które pozwalają na zatrzymanie - tak docenianej przez pokolenie Y - wolności i niezależności oraz kontynuowanie rozwoju osobistego.

Kampania ma na celu aktywizację studentów, ale także absolwentów, którzy mają problem ze znalezieniem pracy. W ramach kampanii powstał hashtag: #ZaprogramujSwojeŻycie.

Tytułowe klapki są symbolem wolności, swobody, i nowej ekonomii. Praca, jako freelancer online, pozwala nie tylko na realizowanie zleceń dla największych zagranicznych koncernów, ale także daje możliwość pracy z każdego miejsca na świecie i dostosowania godzin poświęcanych pracy zarobkowej do naszych indywidualnych preferencji, a nie do narzuconego grafiku .

Droga do samodoskonalenia

Dzięki CodersTrust Polska młodzi mogą stale pogłębiać swoją wiedze i poprawiać kompetencję, ucząc się tego, co jest dla nich najciekawsze i z ich punktu widzenia najbardziej rozwojowe. Po pierwszym kursie front-end development, mogą m.in. zaprojektować i tworzyć w pełni funkcjonalne strony internetowe. W kolejnych krokach kursanci będą mogli dobierać moduły dopasowane do ich zainteresowań.

Z CodersTrust studenci i absolwenci mają szansę stać się realnymi współtwórcami nowej ekonomii, opierającej się na coraz większym udziale wiedzy i informacji oraz dążeniu do globalizacji, m. in. dzięki rozwojowi technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Dzięki temu, mogą być nie tylko biernymi odbiorcami, ale przyczynią się do 4. rewolucji przemysłowej i swoją aktywnością będą wspierać cyfrową ewolucję światowej gospodarki.

Odpowiedź na potrzeby branży IT

CodersTrust promuje naukę języków programowania, ponieważ już dziś w branży IT brakuje wielu specjalistów. W Europie deficyt to 300 000 osób, z czego w samej Polsce aż 50 000. A eksperci przewidują, że ten trend będzie się nasilał. Co istotne, sektor nie potrzebuje wyłącznie wysokowyspecjalizowanych ekspertów. Wiele stanowisk czy zleceń jest dedykowanych osobom o konkretnych, ale podstawowych kompetencjach.

Na portalach freelancerskich pojawia się tygodniowo 50 000 nowych zleceń, z czego 60% jest związanych z IT. Dzięki kompetencjom nabytym na kursie CodersTrust, a także wsparciu mentora i doradcy kariery, który agreguje zlecenia dostosowane do kompetencji kursantów, ponad 50% osób zarabia już w trakcie pierwszego kursu CodersTrust.

Osoby, które chcą sprawdzić, jak wygląda nauka z CodersTrust, mogą wziąć udział w bezpłatnym 2-tygodniowym kursie.

Więcej informacji na www.coderstrust.pl

oraz https://www.facebook.com/CodersTrustPolska

informacje o firmie
informacje o firmie