zainteresowania/hobby praca media/marketing/reklama ekonomia/biznes/finanse

NetworKINGus: kontakty networkingowe pomogą w rozwoju biznesu

20.05.2016 | redakcja infoWire.pl

O tym, że warto poszerzać sieć kontaktów networkingowych, wie każdy biznesmen. Nowe znajomości mogą zaowocować ciekawymi wyzwaniami zawodowymi, intratnymi kontraktami lub po prostu cennymi wskazówkami. Jak budować relacje i efektywnie korzystać ze znajomości?

Networking polega na tworzeniu sieci kontaktów, które mogą pomóc nam w biznesie czy rozwiązywaniu różnych problemów. Nie chodzi o zawieranie przelotnych znajomości, lecz trwałych relacji, wartościowych dla obu stron. Celem jest wspólne pokonywanie barier i nieustanny rozwój w interesujących nas dziedzinach, a także zwyczajne dzielenie się wiedzą.

Jak budować sieć networkingową? Przede wszystkim – nie unikać rozmowy z innymi ludźmi. Warto również zarejestrować się na tematycznych portalach społecznościowych oraz brać udział w spotkaniach networkingowych. „Podczas takich imprez mamy szansę dotrzeć do interesujących nas osób. Przygotujmy się więc dobrze – wydrukujmy zapas wizytówek, przejrzyjmy listę uczestników i zapoznajmy się z profilami naszych potencjalnych rozmówców w social mediach. Jest bardzo prawdopodobne, że trafimy na kontakt, który okaże się dla nas cenny i pomoże w rozwoju naszego biznesu” – mówi serwisowi infoWire.pl Paulina Pięta z Eventualnie.com. Podczas spotkania należy także krótko zaprezentować siebie. Skoncentrujmy się nie na zajmowanym stanowisku, ale konkretnych umiejętnościach, które mogą przydać się innym.

„W Warszawie i Krakowie są już duże kluby networkingowe, funkcjonujące na rynku. Networking rozwija się jednak również w mniejszych miastach. 9 czerwca spotkanie networkingowe będzie organizowane w kieleckim klubie bohomass lab (zapisy trwają do 23 maja). To doskonała okazja do rozbudowania swojej sieci kontaktów biznesowych” – zauważa ekspertka.

załączniki