wydarzenia nauka/edukacja/szkolenia

Politechnika Gdańska zaprasza dziewczyny na dzień otwarty

30.03.2016 | Politechnika Gdańska

7 kwietnia br. znów odwiedzą Politechnikę Gdańską... dziewczyny. Uczennice szkół średnich będą mogły zapoznać się z ofertą dydaktyczną naszej uczelni oraz odwiedzić wybrane wydziały i laboratoria, w tym laboratorium badawcze LINTE^2. Wszystko po to, by zachęcić je do wstąpienia w szeregi studentów naszej uczelni.

Dzień otwarty dla dziewczyn rokrocznie odbywa się na PG w ramach ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na Politechniki”. Podobnie jak w latach ubiegłych, z myślą o uczestniczkach przygotowaliśmy wiele atrakcji. Na Dziedzińcu im. Daniela G. Fahrenheita w Gmachu Głównym PG stanie kilkanaście stoisk warsztatowo-kreatywnych, zaaranżowanych przez studentów i pracowników naszej uczelni. Uczestniczki będą miały m.in. okazję by dowiedzieć się, jak działają wynalazki zrealizowane przez studentów PG, takie jak drukarka do pianki na kawie czy łazik marsjański. Będą mogły także wziąć udział w edukacyjnych zabawach z dziedziny fizyki oraz spróbować sił w projektowaniu implantów. Po części zorganizowanej w Gmachu Głównym zaplanowano wycieczki na niektóre wydziały.

Do udziału w akcji, a przede wszystkim do podjęcia studiów na PG zachęca dziewczyny prof. Henryk Krawczyk, Rektor PG.

– Studia na PG to nie lada wyzwanie, ale ta inwestycja zwróci się z nawiązką w przyszłości. Tym bardziej, że osoby, które ukończyły politechnikę świetnie zarabiają – od kilku lat pokazują to Ogólnopolskie Badania Wynagrodzeń absolwentów uczelni wyższych – mówi rektor. – Przekonajcie się same. Zapraszamy!

Początek imprezy zaplanowano na godz. 10.00. Szczegółowy harmonogram oraz informacje o sposobie zapisów na jej poszczególne części znaleźć można tutaj oraz na stronie akcji na Facebooku.

 

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie