styl życia budownictwo/nieruchomości

Zimowe wnętrze w alpejskim wydaniu według Classen

09.12.2015 | Classen|RuckZuck

Zima zbliża się wielkimi krokami, a miłośnicy białego szaleństwa już snują plany o wyjazdach do narciarskich kurortów. Ci, którzy wolą pozostać w zaciszu swoich mieszkań też mogą cieszyć się górskim klimatem. Classen, renomowany producent drzwi, podłóg oraz elementów meblowych, prezentuje pomysły na aranżację wnętrza w stylu chalet.

– Wystrój mieszkania czasem posiada magiczne właściwości. Pozwala domownikom przenieść się do miejsc, które darzą szczególnym sentymentem, nawet jeśli są oddalone o tysiące kilometrów. Tak jest w przypadku stylu chalet, który wywodzi się z regionów Szwajcarii oraz Francji. Inspirowane górskimi chatami wnętrza posiadają niepowtarzalny klimat, przywodzący na myśl wspaniałe alpejskie kurorty narciarskie – mówi Anna Lipus-Janikowska, kierownik marketingu i reklamy, Classen. 

Wiodącą rolę w alpejskiej aranżacji wnętrza odgrywa drewno. Pojawia się ono zarówno na ścianach – najczęściej w postaci gładkich paneli ułożonych na całej ich powierzchni, bądź zdobiących wyłącznie wybrane fragmenty, jak też na suficie – w formie tradycyjnych, surowych belek, które bywają czasem kunsztownie rzeźbione, co czyni z nich wyjątkową dekorację. Ponadto z materiału tego wykonane są meble, m.in. szafy, komody, regały, ramy łóżek. Doskonale prezentują się zwłaszcza te elementy wyposażenia, które zostały tylko nieznacznie przetworzone, np. stolik kawowy, ławka czy pufy przygotowane z ciętych grubych pni drzew o nieregularnych kształtach.

Drewna nie może zabraknąć także na podłodze. Naturalne, heblowane deski budują przytulną i pełną ciepła atmosferę. Podobny efekt pozwalają osiągnąć laminowane panele, które bardzo dobrze imitują prawdziwy surowiec. Jest to możliwe dzięki synchronicznej strukturze powierzchni oraz wyraźnemu rysunkowi słojów i sęków, które odzwierciedlają organiczne właściwości drewna. Najlepiej postawić na dekory w odcieniach karmelu, bursztynowego brązu lub nieco chłodniejszego beżu. Do alpejskiej aranżacji pasować będą m.in. panele z kolekcji Discovery 4V (Dąb Argenta Naturalny), Dynamic XXL Long (Dąb Cassano Chiaro) oraz z linii History (Dąb Verviers), które wyróżnia cecha endless beauty, umożliwiająca zachowanie ciągłości wzoru.

– Atmosferę rodem z górskiej chaty wprowadzą także panele podłogowe stylizowane na postarzałe, o nierównomiernej strukturze, które jeszcze silniej zaakcentują naturalny charakter wnętrza. Aby uzyskać spójną kompozycję aranżacyjną konieczne są dodatki. Przysłowiową „kropkę nad i” pozwolą postawić ciepłe tkaniny, miękkie dywany, wełniane poduszki oraz drewniane świeczniki – mówi Anna Lipus-Janikowska, kierownik marketingu i reklamy, Classen. 

Więcej informacji o produktach dostępnych w ofercie Classen można znaleźć na stronie internetowej: www.classen.pl

informacje o firmie
informacje o firmie