Informacje Capital Park

Historia warta 87 milionów

13.08.2019 11:05 Capital Park

Zakończenie wszystkich prac budowlanych przy rewitalizacji dawnej fabryki Norblina na warszawskiej Woli planowane jest na przełom I/II kwartału 2021 roku. Podczas gdy inne projekty realizowane w stolicy pną się w górę, na terenie dawnych zakładów przy Żelaznej dzieją się rzeczy niezwykłe, które jednak trudno dostrzec gołym okiem – zabezpieczenie zabytkowych budynków, demontaż maszyn oraz elementów historycznych, niespotykane operacje budowlane. Koszt prac przy wszystkich zabytkach fabryki wyniesie inwestora projektu - Grupę Capital Park - łącznie blisko 87 mln zł, a w kluczowej fazie zespół dedykowany tym działaniom będzie liczyć 100 osób.

Autorski coworking od Capital Park

11.06.2019 01:17 Capital Park

Bee Creative to nazwa nowego, autorskiego konceptu coworkingowego, który Grupa Capital Park wprowadziła w jednym ze swoich flagowych projektów - biurowcu Royal Wilanów w Warszawie. Na 650 mkw. powstała kreatywna powierzchnia dedykowana freelancerom, małym firmom, osobom pracującym zdalnie lub w niepełnym wymiarze godzin.

Capital Park SA i Madison International Realty łączą siły

13.05.2019 21:55 Capital Park

Madison International Realty, globalny inwestor działający na rynku nieruchomości, sfinalizował przejęcie pakietu kontrolnego, 65,99% udziałów w polskiej spółce inwestycyjnej Capital Park SA od Patron Capital Partners, paneuropejskiego inwestora instytucjonalnego z branży nieruchomości. Dzięki transakcji Madison zyskuje lokalnego partnera i platformę do rozwoju swoich inwestycji w Polsce.

Nowy koncept coworkingowy na polskim rynku w dawnej fabryce Norblina

06.05.2019 13:45 Capital Park

Grupa Capital Park podpisała umowę najmu z rent24 - jednym z wiodących, światowych operatorów przestrzeni coworkingowej i colivingowej. Firma zajmie 4.000 mkw. powierzchni we flagowym projekcie Grupy – zrewitalizowanej dawnej fabryce Norblina na warszawskiej Woli. To debiut rent24 na polskim rynku.

750 ton nad ziemią – kolejna ciekawa operacja budowlana w dawnej fabryce Norblina

29.04.2019 12:48 Capital Park

Prace rewitalizacyjne i budowlane na dwuhektarowym terenie dawnej fabryki Norblina toczą się pełną parą. Zanim kompleks zacznie się piąć w górę gros specjalistycznych robót wykonywanych jest pod ziemią przy 4-kondygnacyjnym parkingu, a także przy zabezpieczaniu 9 zabytkowych budynków. W listopadzie ubiegłego roku o 15 metrów został przesunięty 900-tonowy budynek, który w miniony weekend wrócił na swoje miejsce. Z kolei dwa inne zabytkowe obiekty zostały podwieszone około metra nad gruntem, by wykonać pod nimi docelowy strop betonowy nad częścią podziemną budynku.

Profesjonalna pomoc medyczna w miejscu pracy od Capital Park

08.04.2019 10:34 Capital Park

W kompleksach biurowych Eurocentrum oraz Royal Wilanów w Warszawie ruszyła pierwsza na polskim rynku natychmiastowa pomoc medyczna dedykowana najemcom. Dzięki wdrożeniu przez Grupę Capital Park nowej usługi - Office Doctor - pracownicy biur mogą liczyć na całodzienną opiekę wykwalifikowanego ratownika oraz zespołu medycznego specjalistycznej karetki wyposażonej w zaawansowany sprzęt ratujący ludzkie życie i zdrowie.

BioBazar powróci na teren dawnej fabryki Norblina - informacja prasowa

20.03.2019 12:04 Capital Park

Jednym z głównych punktów przyszłego kompleksu na terenie dawnej fabryki Norblina na warszawskiej Woli, którego rewitalizację prowadzi obecnie Grupa Capital Park, będzie BioBazar – czyli pierwszy w Polsce targ z ekologiczną, certyfikowaną żywnością. Zajmie powierzchnię blisko 2000 mkw. w budynku nr 2, znajdującym się od strony ul. Łuckiej. W zrewitalizowanej fabryce pełnić będzie także funkcję miejsca, w którym będzie odbywać się wiele ciekawych wydarzeń edukacyjnych, rozrywkowych i kulinarnych.

CAPITAL PARK SA Z NOWYM INWESTOREM

08.03.2019 21:20 Capital Park

Madison International Realty LLC, globalny inwestor działający w sektorze nieruchomości, podpisał wstępną umowę nabycia pakietu kontrolnego 65,99% udziałów w Capital Park SA od Patron Capital Partners – paneuropejskiego inwestora instytucjonalnego skupionego na inwestycjach nieruchomościowych.

Capital Park z finansowaniem od EBI - informacja prasowa

14.01.2019 10:58 Capital Park

Grupa Capital Park, pomysłodawca i inwestor rewitalizacji jednego z najciekawszych poprzemysłowych terenów w Warszawie – Dawnej Fabryki Norblina, oraz Europejski Bank Inwestycyjny (EBI), podpisały umowę kredytową na kwotę 60 mln EUR. Jest to pierwsza transakcja typu project finance z inwestorem nieruchomościowym podpisana przez EBI w Polsce.

Więcej mody i usług w ETC Swarzędz

20.12.2018 14:46 Capital Park

Do grona najemców ETC Swarzędz, centrum handlowego należącego do Capital Park oraz Akron Group, dołączają kolejne marki. Asortyment mody dziecięcej i młodzieżowej wzbogaciła marka Reporter Young, a już niebawem poszerzy się także i oferta usługowa centrum – otwarty zostanie salon fryzjersko-kosmetyczny Wonderland.

Grupa Capital Park przeprowadziła wyjątkową operację budowlaną na terenie Dawnej Fabryki Norblina

03.12.2018 15:10 Capital Park

Grupa Capital Park, inwestor i pomysłodawca rewitalizacji terenu po dawnej fabryce Norblina w Warszawie, z powodzeniem zrealizowała jedną z najciekawszych i niezwykle rzadkich operacji budowlanych. Jeden z zabytkowych budynków na terenie kompleksu został w całości relokowany celem wykonania ścian szczelinowych oraz konstrukcji żelbetowej. Po dokonaniu wzmocnień budynek wróci na swoje dawne miejsce. 

Strona 1

Dla mediów

Jesteś wydawcą, dziennikarzem, blogerem? Uzyskaj akredytację i ciesz się bezpłatną licencją na wykorzystanie informacji, zdjęć, MP3, a także wideo - nawet w jakości TV!

Dla firm

Odpowiadasz za komunikację? Zwiększ swoją widoczność w mediach!