sport sprawy społeczne

Pracownicy Grupy Enea, biorący udział w projekcie #BiegamyZbieramyPomagamy, pomogą wybranej gminie

11.06.2024 | Enea

W Grupie Enea rozpoczyna się kolejna edycja projektu „Biegamy Zbieramy  Pomagamy”, w którym pracownicy, za sprawą swoich codziennych aktywności fizycznych, zbierają kilometry przeliczane na złotówki. Uzbierane fundusze zostaną przekazane na budowę siłowni zewnętrznej w wybranej gminie. Celem jest 50 000 zł. 

Projekt „Biegamy Zbieramy Pomagamy” realizowany jest w Grupie Enea od lat. Zachęca pracowników do połączenia aktywności fizycznej i troski o zdrowie z pomocą lokalnym społecznościom. Tegoroczna edycja projektu przypada na rok olimpijski. Rywalizujących w Paryżu zawodników z Polski wspiera marka Enea, która jest sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Hasło przewodnie tej edycji, nawiązujące do igrzysk, to: „Niech każdy trenuje jak mistrz”.

Zasady „Biegamy Zbieramy Pomagamy” są takie same jak w poprzedniej edycji. Oto one:

  • uczestnicy rejestrują się w aplikacji Activy;
  • pokonując dystans minimum 1,5 km, zbierają punkty, które przeliczane są na złotówki;
  • liczy się każda aktywność ruchowa: bieg, jazda na rowerze, rolkach, pływanie, nordic walking, a nawet spacer;
  • dodatkowo punktowane są dojazdy do pracy rowerem oraz kilka aktywności sportowych dziennie;

Rywalizacja rozpoczyna się 11 czerwca, pracownicy będą zbierać kilometry do 31 sierpnia. Celem jest uzbieranie 50 000 zł, które Enea przekaże wybranej gminie na budowę siłowni zewnętrznej. Gminy zostaną zgłoszone przez pracowników Grupy Enea, a zwycięską wskażą w głosowaniu uczestnicy „Biegamy Zbieramy Pomagamy”.    

Zapraszając do aktywności i zbierania punktów w naszej akcji, łączymy pracowników we wspólnym celu, bo to pomaganie jest najważniejszym elementem naszego projektu. Tylko przez ostatnie dwa lata w wyzwaniu wzięło udział 800 pracowników Grupy Enea. Zapraszam dotychczasowych i nowych uczestników do spróbowania swoich sił w tej rywalizacji. Pracownicy mogą mierzyć się indywidualnie lub w pięcioosobowych zespołach – wyjaśnia Marcin Wenzel, p.o. dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

„Biegamy Zbieramy Pomagamy” to jeden z najważniejszych projektów społecznie odpowiedzialnych. Przez kilka lat pracownicy Grupy pokonali 400 000 km, przekazując wsparcie w wysokości 230 000 zł. Dzięki aktywności fizycznej uczestników wyzwania, m.in. dwa domy dziecka uzyskały dofinansowanie do termomodernizacji swoich budynków, Grupa Enea organizowała również wydarzenia sportowe z udziałem podopiecznych domów dziecka. 

kontakt dla mediów
Luiza Trocka
Biuro Prasowe Grupy Enea
Luiza Trocka

luiza.trocka@enea.pl

tel: +48 61 884 54 37

tel: +48 667 540 285

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Luiza Trocka
Biuro Prasowe Grupy Enea
Luiza Trocka

luiza.trocka@enea.pl

tel: +48 61 884 54 37

tel: +48 667 540 285

informacje o firmie