handel technologie

Polacy najchętniej planują zakupy w Rossmannie

Już po raz dziewiąty firma Listonic opublikowała „Ranking Popularności Sieci Handlowych”. Wśród drogerii najpopularniejszy był Rossmann mający gigantyczną przewagę nad: Hebe, Super-Pharm, Naturą, DM i Lush. Polacy swoje drogeryjne zakupy najczęściej planują właśnie w Rossmannie.

Listonic to aplikacja mobilna do tworzenia list zakupowych oraz przeglądania ofert promocyjnych różnych firm handlowych. „Ranking Popularności Sieci Handlowych” powstaje na podstawie analizy list zatytułowanych nazwą danej marki. W Polsce w 2023 roku użytkownicy stworzyli 498 takich zestawień. Po raz kolejny wśród drogerii zdecydowanie najpopularniejszym miejscem, gdzie Polacy planowali zakupy był Rossmann (92,66 proc. udziału w listach zakupów w swojej kategorii). Drugie miejsce zajęło Hebe (6,04 proc.), a trzecie Super-Pharm (0,72 proc.).

Miesięcznie z aplikacji Listonic korzysta 1,4 mln użytkowników na świecie (w tym 260 tys. Polaków). W rankingu popularności ujęte były również: sieci spożywcze i dyskonty, dyskonty niespożywcze, sklepy z artykułami do domu i ogrodu.

Jakub Jankowski

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o., +48 691 521 009
Agata Nowakowska

Agata_Nowakowska@rossmann.com.pl

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o., +48 691 521 009
Agata Nowakowska

Agata_Nowakowska@rossmann.com.pl

informacje o firmie