wydarzenia ekonomia/biznes/finanse nauka/edukacja/szkolenia

Trwa rekrutacja na studia MBA „Bankowość i system finansowy” w Akademii NBP

18.05.2023 | Akademia NBP

Do 26 maja 2023 r. trwa rekrutacja na studia podyplomowe MBA z bankowości i systemu finansowego. Wykłady rozpoczną się już w czerwcu 2023 r. i będą prowadzone przez wykładowców z Polski i z zagranicy.

W ramach współpracy Akademii NBP i Akademii Kopernikańskiej – Narodowy Bank Polski oraz Szkoła Główna Mikołaja Kopernika w Warszawie zapraszają do udziału w rocznych studiach podyplomowych MBA (Master of Business Administration) „Bankowość i system finansowy”. 

Studia skierowane są do kadry zarządzającej zainteresowanej poszerzeniem swojej wiedzy z dziedziny ekonomii, bankowości centralnej oraz praktycznych aspektów funkcjonowania systemu finansowego w Polsce i na świecie.

Zajęcia będą prowadzone przez czołowych ekonomistów z polskiego i zagranicznych banków centralnych. 

„Tematyka wykładów skoncentruje się na funkcjonowaniu systemów finansowych oraz roli banków komercyjnych i bankowości centralnej w tych systemach. Przeanalizowane zostaną instrumenty finansowe z uwzględnieniem rachunkowości bankowej oraz statystyki i sprawozdawczości, a także polityka pieniężna i obieg pieniądza w gospodarce” – zapowiada prof. Adam Glapiński, Prezes NBP.

„Studia są skierowane do kadry zarządzającej – członków organów statutowych, dyrektorów spółek handlowych i menedżerów chcących poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny ekonomii, bankowości centralnej i ich praktycznych aspektów. Oferowane przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika studia MBA zapewnią absolwentom prestiżowe kwalifikacje menedżerskie i wysokie umiejętności. Wykłady będą prowadzone przez grono uznanych w Polsce i na świecie praktyków rynku” – dodaje dr hab. n. med. Leszek Markuszewski, Rektor Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w Warszawie.

Zajęcia będą realizowane od czerwca 2023 r. do marca 2024 r. w formie spotkań stacjonarnych w Warszawie w Centrali NBP oraz w siedzibie Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w Warszawie i będą prowadzone w języku polskim oraz w języku angielskim.

Termin składania dokumentów upływa 26 maja 2023 r.

Więcej informacji o rekrutacji na studia podyplomowe MBA „Bankowość i system finansowy”: https://akademia.nbp.pl/rekrutacja-na-mba/

 

O Akademii NBP i Akademii Kopernikańskiej

Akademia NBP to projekt edukacyjny Narodowego Banku Polskiego skierowany do profesjonalistów – specjalistyczne kursy i studia z dziedziny ekonomii, finansów i bankowości. 

W lutym 2023 r. Akademia NBP podjęła współpracę z Akademią Kopernikańską w ramach Narodowego Programu Kopernikańskiego wspierającego polską naukę. Akademia Kopernikańska jest nową instytucją w systemie polskiej nauki. Działalność naukowa Akademii jest oparta na pięciu obszarach, odpowiadającym zainteresowaniom badawczym Mikołaja Kopernika: astronomia, ekonomia, prawo, medycyna oraz teologia i filozofia.

Współpraca Akademii NBP i Akademii Kopernikańskiej ma charakter wielowymiarowy. Podejmowane wspólnie inicjatywy naukowe mają na celu realizację zadań ukierunkowanych przede wszystkim na bankowość centralną, bankowość komercyjną i makroekonomię. 

informacje o firmie

załączniki

informacje o firmie