budownictwo/nieruchomości nauka/edukacja/szkolenia

Studenckie projekty mieszkań dla osób ze szczególnymi potrzebami – zaproszenie na spotkanie online

11.06.2021 | Politechnika Gdańska

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej zaprezentują projekty przekształceń w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych i jednorodzinnych oraz przedstawią wyliczone wskaźniki adaptabilności. Nad rozwiązaniami, które poprawią dostępność przestrzeni miejsca zamieszkania dla osób ze szczególnymi potrzebami pracowali pod kierunkiem dr. hab. inż. arch. Marka Wysockiego, prof. PG z Katedry Technicznych Podstaw Projektowania Architektonicznego w ramach przedmiotu fakultatywnego „Adaptabilność przestrzeni zamieszkania”. Wysłuchanie publiczne wystąpień studentów za pośrednictwem platformy Teams odbędzie się w poniedziałek, 14 czerwca, o godz. 16.15.

 

Dostosowanie przestrzeni mieszkalnej do potrzeb osób o szczególnych potrzebach to temat badań prowadzonych na Wydziale Architektury, których efektem ma być opracowanie standardów dla budownictwa mieszkaniowego uwzględniających zmieniające się potrzeby mieszkańców.

– Może to być istotne z punktu widzenia wdrażania deinstytucjonalizacji opieki nad osobami zależnymi i tworzenia mieszkań wspomaganych w naszych gminach. Ale przede wszystkim może to być gwarancja naszego prawa do tzw. starzenia się w miejscu – podkreśla prof. Marek Wysocki.

Rozwiązania wypracowane przez studentów w ramach zajęć na Wydziale Architektury zostaną zaprezentowane w poniedziałek 14 czerwca o godz. 16.15 za pośrednictwem platformy Teams.

Zgłoszenia do udziału w webinarium przyjmowane są pod adresem: universaldesign@pg.edu.pl do poniedziałku 14 czerwca, do godz. 8.00. Osobom, które wyślą zgłoszenie, zostanie przesłany link do spotkania. Wszelkich informacji odnośnie spotkania udziela prof. Marek Wysocki pod adresem: marek.wysocki@pg.edu.pl

 

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie