wydarzenia nauka/edukacja/szkolenia

PG po raz kolejny w prestiżowym rankingu QS World University Rankings

11.06.2021 | Politechnika Gdańska
W tegorocznej edycji rankingu najlepszych uczelni z całego świata Politechnika Gdańska utrzymała pozycję w przedziale 801-1000. Ocenionych zostało ponad 1600 uczelni wyższych z całego świata.
 

Tegoroczny ranking QS World University Rankings, prezentujący najlepsze uczelnie z całego świata, objął swym zasięgiem 93 kraje. W rankingu znalazło się 145 nowych uczestników. Łącznie ponad 1600 uniwersytetów zostało ocenionych i rozważanych do włączenia do zestawienia, jednak finalnie sklasyfikowanych zostało jedynie 1300 najlepszych uczelni zgodnie z zasadami rankingu.

Politechnika Gdańska utrzymała swoją pozycję i po raz trzeci uplasowała się w przedziale 801-1000. Oprócz PG w rankingu znalazło się także 18 innych uczelni z Polski.

PG w tegorocznej edycji rankingu poprawiła swój łączny wynik z 12,8 punktów uzyskanych w edycji 2021 do 13,7 w tym roku (wynik ten plasuje nas w TOP 62% uczelni, czyli o 5% wyżej niż w zeszłym roku). Analogicznie do ubiegłorocznej edycji rankingu najlepszy wynik PG uzyskała w obszarze "Faculty / Student Ratio", który analizuje liczbę nauczycieli akademickich przypadających na 100 studentów, co dało nam 446. pozycję w zestawieniu globalnym dla danego wskaźnika.

Liderem zestawienia wśród polskich uczelni jest Uniwersytet Warszawski, który został sklasyfikowany na 308. miejscu w rankingu światowym.

Ważne jest również to, iż akcja związana z pozyskiwaniem kontaktów do badania reputacyjnego przyniosła pierwsze pozytywne skutki – w szczegółowym zestawieniu dotyczącym wyników uczelnia mogła wykazać wzrost, aczkolwiek jeszcze nie na tyle wysoki, aby zapewnić awans PG w klasyfikacji ogólnej. Badanie reputacji akademickiej jest najwyżej punktowanym wskaźnikiem rankingu QS World University Rankings (40% w metodologii).

Pełne zestawienie w rankingu 

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie

więcej z kategorii wydarzenia

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie