kultura/sztuka/rozrywka

Rossmann sponsorem Fotofestiwalu

Rossmann został sponsorem czterech wystaw „Opowieści z miasta Łodzi” w ramach jubileuszowej, 20-tej edycji Fotofestiwalu. Wystawy będzie można oglądać od czwartku w łódzkim Art._Inkubatorze przy Tymienieckiego 3.

Łódź to wspaniałe miasto, z poplątaną, ciekawą historią. Coraz częściej wybierane przez turystów czy inwestorów (Rossmann odkrył ten tkwiący w Łodzi potencjał już w 1993r., gdy wybrał Łódź na siedzibę swojej centrali i głównego magazynu). Jednym z atutów miasta są jego festiwale: Łódź 4 Kultur, LMF czy Fotofestiwal. Jesteśmy dumni z tego, że wspieramy je finansowo (wszystkie!).

Bowiem dołączyliśmy w 2021 r. do grona instytucji wspierających finansowo Fotofestiwal. Co nas skusiło? Od lat stoi on na bardzo wysokim poziomie. Angażuje się społecznie – w tym roku będziemy mogli np. zobaczyć wystawę „Niech żyje Białoruś”, dokumentującą protesty naszych sąsiadów po tamtejszych wyborach prezydenckich. Festiwalowe wydarzenia są rozsiane po całym mieście – w galeriach, Muzeum Sztuki, Art._Inkubatorze, Off Piotrkowskiej. Ponadto festiwal obrósł w świetne wydarzenia towarzyszące, jak koncerty (np. w czwartek koncert Elektrycznego Węgorza) czy pokazy filmów. Dla nas, dla Rossmanna, liczy się także demokratyczny charakter Fotofestiwalu – jest on dostępny dla szerokiego grona publiczności.

Ten rok jest wyjątkowy, bo Fotofestiwal ma już 20 lat. Stąd też mocno zaznaczona sekcja łódzka, bo tutaj wszystko się dzieje. Dołożyliśmy cegiełkę do tej sekcji jako mecenas „Opowieści z miasta Łodzi”. To cykl wystaw historycznych i współczesnych o Łodzi:

*) Urszuli Tarasiewicz dokumentującej łódzkie, rodzinne, tradycyjne zakłady fotograficzne;
*) Macieja Rawluk pokazującego nam, jak natura nie chce ustąpić pola miastu i wdziera się nawet w mury domów;
*) Artura Urbańskiego oddającej specyficzny klimat Łodzi;
*) oraz wystawa kolorowanych współcześnie „przemysłowe” zdjęć Wiktora Jekimenki z lat 20. i 30. XX wieku ze zbiorów firmy Veolia;

Serdecznie wszystkich zapraszamy do Art._Inkubatora, Tymienieckiego 3, Łódź. Festiwal potrwa do 27 czerwca 2021r.

Agata Nowakowska

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o., +48 691 521 009
Agata Nowakowska

Agata_Nowakowska@rossmann.com.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o., +48 691 521 009
Agata Nowakowska

Agata_Nowakowska@rossmann.com.pl

informacje o firmie