ekonomia/biznes/finanse

Bank BNP Paribas współorganizatorem i dealerem rekordowej emisji obligacji Ghelamco

08.04.2021 | Bank BNP Paribas

Bank BNP Paribas pełnił rolę współorganizatora i dealera w skierowanej do inwestorów instytucjonalnych emisji obligacji Ghelamco Invest. Emisja, największa w historii spółki i jedna z największych na polskim rynku długu korporacyjnego w sektorze real estate, miała wartość 285 mln złotych.

Transakcja została zrealizowana w ramach ustanowionego w lutym 2021 r. programu bezprospektowych emisji obligacji o wartości do 400 mln zł, w którym Bank BNP Paribas jest współorganizatorem i dealerem. 

- Nasz Klient z sukcesem zrealizował swoje cele związane z emisją, czego mu serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że nasz zespół mógł przyczynić się do powodzenia tej emisji – komentuje Katarzyna Goebel, Dyrektor Biura Instrumentów Dłużnych w Banku BNP Paribas.

W ramach emisji Ghelamco Invest pozyskał nowych inwestorów instytucjonalnych oraz częściowo refinansował zadłużenie obligacyjne zapadające w 2022 roku. Nowe środki stanowiły 57% całkowitej wielkości transakcji, pozostałe 43% pochodziło od inwestorów rolujących swoje ekspozycje. Termin wykupu obligacji o zmiennym oprocentowaniu przypada na grudzień 2024 roku.

- Po raz kolejny zaufali nam inwestorzy i partnerzy emisji obligacji. Wśród nich znalazły się największe instytucje finansowe w Polsce. Dziękujemy wszystkim stronom za zaangażowanie i dobrą współpracę – mówi Jarosław Jukiel, dyrektor finansowy i członek zarządu grupy Ghelamco w Polsce.

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 30 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 658 tys. m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017. Ostatnimi wielkimi inwestycjami są zbudowane przy Rondzie Daszyńskiego: kompleks The Warsaw Hub oraz najnowszy wieżowiec, wypełniony nowoczesnymi technologiami Warsaw Unit.

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, Bank BNP Paribas
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse