sport praca

Budimex zaprasza swoich pracowników do udziału w „Budimagedonie”

08.04.2021 | Budimex SA

O tym, że aktywność sportowa jest niezwykle istotna dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak, mimo że ta świadomość jest powszechna, najczęściej wymienianym przez Polaków powodem prowadzenia biernego trybu życia jest brak motywacji,  który w ostatnim czasie dodatkowo pogłębia pandemia Covid-19. Dlatego Budimex postanowił zaaktywizować swoich pracowników, zapraszając ich do sportowej rywalizacji w ramach „Budimagedonu”.

Igrzyska olimpijskie są doskonałym przykładem na to, że chęć mierzenia się z innymi towarzyszy ludziom od wieków i stanowi niezwykle silną motywację do uprawiania sportu. Postanowił ją również wykorzystać Budimex, który w dniach 07.04 – 12.05 organizuje „Budimagedon”. W jego ramach pracownicy będą rywalizować w trzech dyscyplinach, w których kluczowa będzie osiągnięta liczba kilometrów, a więc bieg, jazda i marsz. Natomiast w czwartej kategorii, obejmującej m.in. jazdę na rolkach, jazdę lub bieg na nartach, taniec i pływanie o zwycięstwie zadecyduje liczba spalonych w trakcie treningu kalorii. Projekt realizowany jest zdalnie.

Dodatkowym elementem „Budimagedonu” są wyzwania i przeszkody, jakim będą musieli stawić czoła jego uczestnicy, a które mają ich dodatkowo zachęcać do aktywności, np. jednym z zadań będzie wskazanie piosenek, towarzyszącym im podczas uprawiania sportu wraz z uzasadnieniem dokonanego wyboru.

Pracownicy w trakcie trwania projektu będą mogli zapoznać się w intranecie z poradami dotyczącymi zdrowego trybu życia, opiniami na temat różnego rodzaju diet, a także dowiedzieć się, w jaki sposób na efektywność treningu wpływa właściwy dobór muzyki.

- Wspólne uprawianie sportu, wzajemne motywowanie się do tego rodzaju aktywności, rywalizacja w duchu fair play to czynniki, które silnie integrują. Dlatego w Budimeksie często zapraszamy naszych pracowników do udziału w przedsięwzięciach związanych z aktywnością fizyczną. Jest to także jeden z kierunków naszych działań w dobie pandemii Covid-19. Zatrudnieni w naszej spółce, co prawda, nie mają możliwości odbywania razem treningów, ale „Budimagedon” pozwala im na wspólne przeżywanie emocji i poczucie bycia wspólnotą, realizującą jeden cel – zwycięstwo w sportowej rywalizacji – podkreśla Cezary Mączka, Członek Zarządu Budimex S.A., Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

„Budimagedon” rozpoczął się w Światowy Dzień Zdrowia (obchodzony 7 kwietnia od 1950 r.) od webinaru pt. „STAY STRONG! Jak budować odporność psychiczną, działając w ekstremalnych warunkach?”, który poprowadziła Kinga Baranowska, himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników, była członkini kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej.

Grupa Budimex zatrudnia ponad 7,5 tysiąca pracowników i jest największym pracodawcą budowlanym wśród generalnych wykonawców w Polsce.

kontakt dla mediów
Michał Wrzosek
Rzecznik Prasowy, Budimex SA
Michał Wrzosek

michal.wrzosek@budimex.pl

tel: (+48) 22 623 61 12

informacje o firmie

---

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz FB Serwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

załączniki

więcej z kategorii sport