turystyka/wypoczynek

Oficjalny serwis Emirates z okazji Ramadanu rozpocznie się 13 kwietnia

08.04.2021 | Emirates

8 kwietnia 2021 r. – Warszawa, Polska – W ramach corocznego serwisu z okazji Ramadanu, linie Emirates oferują swoim klientom poszczącym w tym świętym miesiącu specjalnie wyselekcjonowany posiłek, podawany w wyjątkowych pudełkach. W tym roku projektanci linii lotniczych i zespół projektantów ds. produktów współpracowali z lokalnymi artystami, aby stworzyć indywidualne projekty poświęcone tegorocznemu Ramadanowi.

Artyści, z którymi podjęto współpracę, mieszkają w Dubaju. Są to osoby z niepełnosprawnościami, a w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znani są ze swoich osiągnięć w różnych dziedzinach. Projekty powstały w lokalnej pracowni artystycznej, podczas wspólnej sesji, która odbyła się tuż przed wybuchem pandemii. Podczas warsztatów zespół projektantów i artyści spędzili razem cały dzień, rozmawiając o tym, czym był dla nich Ramadan. Było to dla nich inspiracją do stworzenia grafiki. Pod linkiem można obejrzeć film.

Artyści udzielali się wcześniej w studiu artystycznym Mawaheb z Beautiful People. Mawaheb, co po arabsku oznacza „talent”, było studiem artystycznym z siedzibą w Dubaju, przeznaczonym dla dorosłych ze specjalnymi potrzebami. Studio niestety zostało zamknięte ze względu na pandemię COVID-19. Specjalnie zaprojektowane pudełka prezentują światu kreatywność i talent tych wyjątkowych ludzi mieszkających w Dubaju.

Obsługa Emirates z okazji Ramadanu

Charakterystyczna dla Emirates oferta z okazji Ramadanu jest ma już ponad 20-letnią tradycję i jest odzwierciedleniem zaangażowania linii lotniczych w zapewnienie klientom wygodnej podróży przez cały święty miesiąc, który ma się rozpocząć 13 kwietnia. Klienci przerywający post na pokładzie lub mający zamiar zacząć pościć, otrzymają specjalne edycje pudełek z posiłkiem. Każde pudełko zawiera sałatkę z kurczaka, kalafiora i bakłażana z tahini i mouhammarą lub sałatkę z pieczonymi ziemniakami i cebulą z marokańskim kurczakiem i hummusem; kanapki, chleb arabski, daktyle, laban (fermentowany napój mleczny) i wodę. Pudełka iftar są podawane na pokładzie jako dodatek do zwykłych posiłków Emirates, a menu będzie zmieniało się co tydzień.

Specjalne posiłki są dostępne dla pasażerów we wszystkich klasach na wybranych lotach Emirates, które pokrywają się z godzinami iftar lub suhoor. Obejmuje to loty do i z regionu Zatoki Perskiej, a także loty dla grup Umrah podróżujących do Dżuddy i Medyny w czasie Ramadanu. W tym świętym miesiącu podczas wszystkich lotów do Dżuddy i Medyny, w tym lotów jednodniowych Umrah, zamiast ciepłych, będą podawane zimne posiłki.

Wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej Emirates – ice – będzie zawierał specjalne programy religijne z okazji Ramadanu w ramach katalogu 4500 kanałów rozrywki na żądanie. Klienci mogą wybierać spośród programów, takich jak La Alahom Yaflahoon (program kulturalno-religijny prowadzony przez szejka Abdullaha Musę) lub La Yadbaro Ayatoh, który zagłębia się w niektóre znaczenia Koranu, przedstawione przez dr Othmana Al Khamisa. Będzie można również posłuchać arabskich podcastów, takich jak Al San'a Abdulli Hamdana bin Dalmook, które rzucają światło na codzienne życie i tradycyjną etykietę mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Al Mtwassf - część 1, zbioru przysłów i porzekadeł odzwierciedlających mądrość i historię przodków ZEA. W systemie rozrywki pokładowej ice jest również dostępny Święty Koran.

Podczas świętego miesiąca poczekalnie lotniskowe Emirates w Dubaju będą serwować arabską kawę, daktyle, słodycze i zupę z soczewicy. Klienci oczekujący na wejście na pokład otrzymają również wodę i daktyle przy bramce w godzinach iftar i suhoor.

Uroczystości na pokładzie i na ziemi

Aby uczcić koniec świętego miesiąca, linie Emirates serwują również specjalne menu Eid podczas lotów do i z regionu Zatoki Perskiej w dniach 13-16 maja. W klasach pierwszej i biznes klienci mogą spodziewać się tradycyjnych dań z Bliskiego Wschodu, takich jak Mashwi Al Jider czy Lamb Kofta z sosem szafranowo-pomidorowym i ryżem zereshk. Klienci klasy ekonomicznej mogą delektować się Aish Al Saraya lub puddingiem sago ozdobionym daktylami.

Podróżni, którzy chcą kupić prezenty z okazji Eid, mogą skorzystać z 15% zniżki na większość produktów dostępnych w katalogu pokładowym EmiratesRED, dostępnym podczas większości lotów.

Usługa Ramadan i obchody święta Eid na pokładzie i na lądzie są częścią obietnicy Emirates dotyczącej zwiększania satysfakcji podróżnych dzięki wyjątkowym i sezonowym ofertom.

Klienci Emirates mogą podróżować ze spokojem dzięki elastycznym opcjom rezerwacji i ubezpieczeniu podróżnemu od wielu ryzyk, w tym ubezpieczeniu przeciw COVID-19 podczas każdego lotu. Linie Emirates wdrożyły również kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom.

Więcej informacji znajduje się na stronie centrum informacji na temat COVID-19.

kontakt dla mediów
Marta Ortiz
Account Executive, Emirates
Marta Ortiz

marta.ortiz@mslgroup.com

tel: +48 22 448 98 00

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii turystyka/wypoczynek