sport

Jest o co walczyć - 54 tysięcy złotych czeka na najlepszych Runmageddończyków

08.04.2021 | Runmageddon

Nagrody pieniężne o łącznej wartości 54 000 złotych czekają na najlepszych zawodników, którzy rywalizują ze sobą w ramach Ligi Elite. Finał rywalizacji rozegra się już 9 maja br. w Poznaniu. Zawodnik, któremu udało się zebrać największą liczbę punktów, stanie na 1 miejscu i zgarnie 20 tysięcy złotych!

Już za miesiąc, 9 maja br., w niedzielę, na poznańskim Hipodromie odbędzie się finał, trwającej od 2020 roku Ligi Elite. Na profesjonalnych biegaczy czeka ekscytująca rywalizacja o chwałę i zastrzyk gotówki. Walka o zgarnięcie ostatnich punktów pozwalających na wskoczenie na premiowane finansowo miejsca będzie toczyć się na 10 kilometrowej trasie z 50 przeszkodami. Łączna pula nagród to 54 tysiące złotych, z czego 20 tysięcy trafi do  zwycięzcy, a następni w kolejności otrzymają po 10 i 5 tysięcy. Zawodnicy z miejsc 4 i 5 wygrają 2 tysiące złotych, a 6-10 - 1,5 tysiąca. Ostatnie premiowane pozycje mogą liczyć na wygraną w wysokości 500 zł. Więcej o zasadach Ligi Elite Runmageddonu przeczytać można na stronie: http://bit.ly/2HyIGhL.

Podczas wydarzenia w Poznaniu na torze Runmageddonu staną także fani ekstremalnych biegów z przeszkodami startujący w serii Open, czyli dla wszystkich. Wystartują oni w wyjątkowej formule finałowej, również na trasie 10 kilometrów najeżonej 50 przeszkodami. Uczestnicy serii Open nastawieni są na zabawę i przeżycie przygody. Tutaj nie liczy się najlepszy czas ani umiejętność pokonanie każdej przeszkody. Uprawnione do startu w Finale Ligi Runmageddonu są osoby, które w roku 2020 lub 2021 pokonały choć jeden ekstremalny bieg z przeszkodami w formule Rekrut, zdobywając tym samym dwa punkty w klasyfikacji ogólnej. 

Do udziału w Runmageddonie Poznań oraz Finale Ligi zapisać się można do dnia 7 maja go godziny 15:00 poprzez stronę: https://www.runmageddon.pl/imprezy/final-ligi-runmageddonu-poznan-08-05-2021.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku, mimo ogłoszenia pandemii i nieoczekiwanego lockdownu udało się zorganizować 8 wydarzeń. Zaś w roku 2019 w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 260 tysięcy uczestników. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia - Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

załączniki

więcej z kategorii sport