zdrowie

Ponad 9 milionów pacjentów na świecie skorzystało z leczenia systemem Invisalign

22.02.2021 | Invisalign

Prosty uśmiech kluczem do zdrowia i lepszego samopoczucia w 2021 roku

Miniony rok dał nam do zrozumienia, jak cenne jest zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Być może wielu z nas nie zdawało sobie sprawy, jak duży wpływ na stan zdrowia naszego ciała i samopoczucie ma kondycja naszych zębów.

Prosty uśmiech może sprawić, że będziemy zdrowsi i wpłynąć na poprawę naszego samopoczucia. Skutecznym rozwiązaniem w drodze po wymarzony uśmiech jest system Invisalign, z którego skorzystało już ponad 9 milionów(1) osób na całym świecie.

Za skutecznością systemu Invisalign stoi zaawansowana technologia. Na tle innych systemów wyróżnia go zastosowanie skanera iTero i tworzywo SmartTrack, z którego wykonane są nakładki. System Invisalign został zaprojektowany w oparciu o zasady i siły ortodontyczne. Badania potwierdziły, że leczenie nakładkami Invisalign pozwala osiągnąć bardziej przewidywalne rezultaty kliniczne(2), co jest kluczowe w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia jamy ustnej i uzyskaniu prostego uśmiechu.

Uśmiech to uniwersalny sposób na przekazywanie pozytywnych wibracji. Jest zaraźliwy jak ziewanie – gdy widzimy daną czynność, uaktywniają się nasze neurony lustrzane, które umożliwiają nam powtórzenie danego zachowania. Dzięki temu jesteśmy zdolni do empatii(i). System Invisalign pomaga pacjentom uśmiechać się z większą pewnością siebie. Invisalign to nie tylko wysokiej jakości system przeznaczony do leczenia wad zgryzu, ale również wsparcie  ekspertów – certyfikowanych stomatologów i ortodontów, którzy nadzorują proces leczenia od początku do końca.

Stan zdrowia jamy ustnej ma zaskakująco duży wpływ na zdrowie ogólne. Choroby dziąseł mogą prowadzić do problemów z innymi częściami ciała(ii). Ich przyczyną może być m.in. nagromadzenie płytki nazębnej, która jest trudna do usunięcia w przypadku stłoczenia zębów. System Invisalign może skutecznie skorygować tę wadę.

Od 2016 roku zainteresowanie cyfrową technologią w leczeniu nakładkami Invisalign wzrosło dwukrotnie. Eksperci Invisalign nieustannie dążą do wdrożenia kolejnych innowacji, bazując na ponad dwudziestu latach doświadczenia w zakresie odmieniania uśmiechu i życia pacjentów.

Jako lider na globalnym rynku, Invisalign jest najbardziej zaawansowanym systemem leczenia nakładkowego na świecie(3).  

 

 

Chcesz uzyskać więcej informacji o systemie Invisalign? Skontaktuj się z Bernadettą Kowalewską (bernadetta.kowalewska@mslgroup.com lub 608 636 715)

 

Źródła:

(1) Dane dostępne w firmie Align Technology, stan na 30 września 2020 r.

(2) Porównanie z nakładkami Invisalign wytwarzanymi wcześniej z materiału jednowarstwowego (EX30)

(3) Według ankiety przeprowadzonej wśród 2 752 lekarzy współpracujących z Invisalign, zapytanych, w jakim stopniu zgadzają się ze stwierdzeniem „Invisalign to najbardziej zaawansowany system cyfrowy w leczeniu ortodontycznym”. Ankietę przeprowadzono wśród lekarzy z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Chin, Japonii, Australii i Nowej Zelandii. Dane z 10 lipca 2020.

Inne:

(i) https://bigthink.com/mind-brain/mirror-neurons-smiling?rebelltitem=5#rebelltitem5

(ii) https://www.nhs.uk/live-well/healthy-body/health-risks-of-gum-disease/

kontakt dla mediów
Invisalign
Bernadetta Kowalewska

bernadetta.kowalewska@mslgroup.com

tel: 608636715

informacje o firmie

O Align Technology

 

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją nakładek Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM. Z nakładek Invisalign skorzystało ponad 9 milionów pacjentów. Obecnie Align rewolucjonizuje stomatologię cyfrową, proponując takie rozwiązania, jak skaner wewnątrzustny iTero oraz oprogramowanie CAD/CAM, stanowiące innowacyjne metody cyfrowe w ortodoncji, których celem jest ulepszenie skuteczności i efektów leczenia.

 

Dodatkowe informacje o Invisalign I lista lekarzy współpracujących są dostępne na http://www.invisalign.com.

 

Więcej informacji na http://www.aligntech.com

więcej z kategorii zdrowie