ekonomia/biznes/finanse

11,5 tys. zł – przy takim dochodzie każdy bank pożyczyłby ponad milion

22.01.2021 | Bankier.pl

Nawet ponad 1,3 mln zł mogłaby pożyczyć czteroosobowa rodzina mająca co miesiąc do dyspozycji 11,5 tys. zł. Jak wynika z analizy Bankier.pl, nawet najbardziej konserwatywna instytucja w takich warunkach szacuje maksymalną wydolność finansową klientów na kwotę przekraczającą milion.

Dwójka dzieci na utrzymaniu, dwa samochody w gospodarstwie domowym i dochody z umów o pracę na czas nieokreślony – taki profil klienta sprawdziliśmy w styczniowej edycji rankingu kredytów hipotecznych Bankier.pl. Przyjęliśmy, że o finansowanie stara się małżeństwo po trzydziestce. Rodzina ma co miesiąc do dyspozycji 11,5 tys. zł.

Najwyżej zdolność kredytową profilowych klientów ocenił BNP Paribas Bank. Kredytobiorcy mogliby otrzymać nawet 1,38 mln zł kredytu. Comiesięczna rata przekroczyłaby wówczas 5 tys. zł i pochłaniałaby 44,6 proc. dochodów gospodarstwa domowego.

Kwoty przekraczające 1,3 mln zł znalazły się także w symulacjach Banku Ochrony Środowiska, Banku Pekao oraz ING Banku Śląskiego. Podobnie jak w poprzedniej, grudniowej edycji rankingu kredytów hipotecznych najniższe szacunki przedstawił PKO Bank Polski. Jednak również w tej instytucji dostępna dla klientów kwota w optymalnych warunkach przekroczyłaby 1 mln zł.

Szczegółowe informacje znajdziesz w artykule na Bankier.pl: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kredyt-hipoteczny-zarobki-11-5-tys-zl-jaka-zdolnosc-kredytowa-8041703.html

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bankier.pl
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie

Bankier.pl to wiodący serwis o tematyce finansowej i ekonomicznej. Od 2000 roku wspiera swoich czytelników w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji dotyczących budżetów domowych i firmowych, inwestycji czy kwestii podatkowych. Misją portalu jest dostarczanie najważniejszych informacji gospodarczych oraz propagowanie wiedzy i świadomości ekonomicznej. Dzięki zaangażowaniu wielu ekspertów Bankier stał się jednym z najbardziej opiniotwórczych serwisów o tematyce finansowej w kraju. Jedną z jego części jest Smart Bankier – platforma poświęcona produktom takim jak kredyty gotówkowe, hipoteczne, lokaty czy konta osobiste. Współpraca z największymi bankami oraz instytucjami finansowymi pozwala na znalezienie najlepszych ofert oraz odpowiedzialne zarządzanie swoimi finansami.

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse