ekonomia/biznes/finanse

Obligacje oszczędnościowe Skarbu Państwa biją rekordy popularności

18.01.2021 | Bankier.pl

Wysoka inflacja, spadek oprocentowania lokat i zapowiedź pogorszenia oferty Ministerstwa Finansów dla oszczędzających napędzały w ubiegłym roku rekordową sprzedaż obligacji detalicznych Skarbu Państwa. Ale na zakup rządowych papierów wciąż decyduje się dość niewielka grupa ludzi, a przeciętny nabywca jest osobą zamożną - wynika z analizy Bankier.pl.

Czytaj więcej na https://www.bankier.pl/wiadomosc/W-co-zainwestowac-oszczednosci-Obligacje-detaliczne-bija-rekordy-8037869.html

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bankier.pl
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie

Bankier.pl to wiodący serwis o tematyce finansowej i ekonomicznej. Od 2000 roku wspiera swoich czytelników w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji dotyczących budżetów domowych i firmowych, inwestycji czy kwestii podatkowych. Misją portalu jest dostarczanie najważniejszych informacji gospodarczych oraz propagowanie wiedzy i świadomości ekonomicznej. Dzięki zaangażowaniu wielu ekspertów Bankier stał się jednym z najbardziej opiniotwórczych serwisów o tematyce finansowej w kraju. Jedną z jego części jest Smart Bankier – platforma poświęcona produktom takim jak kredyty gotówkowe, hipoteczne, lokaty czy konta osobiste. Współpraca z największymi bankami oraz instytucjami finansowymi pozwala na znalezienie najlepszych ofert oraz odpowiedzialne zarządzanie swoimi finansami.

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse