ekonomia/biznes/finanse

Pół miliona kredytu to 2 tys. zł raty miesięcznie

20.11.2020 | Bankier.pl

Około 2 tys. zł miesięcznie – na taką ratę trzeba się przygotować, zaciągając półmilionowy kredyt hipoteczny. W listopadowym rankingu Bankier.pl sprawdził, jak duże są różnice pomiędzy bankami finansującymi zakup na rynku pierwotnym w Warszawie.

W listopadowej edycji rankingu kredytów hipotecznych Bankier.pl sprawdził propozycje banków dla rodziny z jednym dzieckiem poszukującej trzypokojowego mieszkania w stolicy. Wybór klientów padł na 65-metrowy lokal w dzielnicy Wola. Mieszkanie z rynku pierwotnego kosztuje 650 tys. zł.

Kredyty z 10-procentowym wkładem własnym proponowane są tylko przez sześć banków. W tym scenariuszu klienci musieliby przygotować kwotę 65 tys. zł na pokrycie swojego udziału w wartości mieszkania. 585 tys. zł pochodziłoby z kredytu hipotecznego. Comiesięczna rata zobowiązania w takim scenariuszu wynosić będzie od 2300 do ponad 2600 zł.

Najszerszy wybór ofert kredytobiorcy uzyskają pod warunkiem wniesienia 20-procentowego wkładu własnego. Będą musieli wówczas zaangażować 130 tys. zł z własnych oszczędności, a kwota kredytu zmaleje do 520 tys. zł. Miesięczna rata w tym scenariuszu wynosi około 2 tys. zł, a łączny koszt finansowania przy obecnym poziomie stóp procentowych zamknąłby się w kwocie od 195 do 338 tys. zł w ciągu 30 lat.

Który bank przygotował najlepszą ofertę? Zobacz listopadowy ranking kredytów hipotecznych na Bankier.pl: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-kredytow-hipotecznych-listopad-2020-najlepsze-kredyty-hipoteczne-8004539.html

kontakt dla mediów
Maciej Kalwasiński
redaktor Bankier.pl, Bankier.pl
Maciej Kalwasiński

m.kalwasinski@bankier.pl

tel: 71 748 95 07

informacje o firmie

Bankier.pl to wiodący serwis o tematyce finansowej i ekonomicznej. Od 2000 roku wspiera swoich czytelników w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji dotyczących budżetów domowych i firmowych, inwestycji czy kwestii podatkowych. Misją portalu jest dostarczanie najważniejszych informacji gospodarczych oraz propagowanie wiedzy i świadomości ekonomicznej. Dzięki zaangażowaniu wielu ekspertów Bankier stał się jednym z najbardziej opiniotwórczych serwisów o tematyce finansowej w kraju. Jedną z jego części jest Smart Bankier – platforma poświęcona produktom takim jak kredyty gotówkowe, hipoteczne, lokaty czy konta osobiste. Współpraca z największymi bankami oraz instytucjami finansowymi pozwala na znalezienie najlepszych ofert oraz odpowiedzialne zarządzanie swoimi finansami.

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse